Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Tigerclaw #46 üzenetére

    Nem pontosan értem, hogy mit szeretnél mondani ezzel: "Ez a jog amiről szerinted lemondasz, pár éve még elméletben sem létezett. Holnap milyen új jogot találnak ki?"
    Szerintem egy normális társadalomban alapvető elvárás, hogy normálisan viselkedő állampolgárként az állam ne figyeljen meg, ne kémkedjen utánam, ne próbálja ellenőrizni az életemet.
    Az, hogy 40 évvel ezelőtt a "barátok"/ismerősök/kollégák/egyebek figyeltek meg és jelentettek rólad, most pedig a technikai fejlődésnek köszönhetően változott a módszer, ebből a szempontból szerintem irreleváns. Nem értem, milyen "pár éve (...) sem létezett" jogról beszélsz.

    De ha ezen túl is lépnénk, akkor sem világos számomra, hogy ha csak "pár éve" létezne amire gondolsz, akkor ez indokolja, hogy feladható? Hol a határ, mennyi időnek kell eltelnie, hogy ne legyen az? 20 év? 50? 200?

    "Nem elvetni kell, hanem azon dolgozni, hogy ne élhessenek vele vissza, ha pedig mégis visszaél valaki ezzel, az ismerje meg pár évtized erejéig a börtönöket belülről."

    Te ezt tényleg minden irónia nélkül írod le, hiszel ebben, hogy ez lehetséges? Szerinted ez valaha realitás lenne? Ha igen, kíváncsian várom a javaslatodat, hogy én, egy utolsó szürke senki, hogyan tudnék "azon dolgozni", hogy "ha (...) visszaél valaki ezzel, az ismerje meg pár évtized erejéig a börtönöket belülről"?

    A focis videóbírós hasonlatodat meg aztán végképp nem tudom hova tenni ebben a kérdésben.

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Új hozzászólás Aktív témák