Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sinesol

    veterán

    Én sem igazán látom, hogy jönne bármi áttörés, a napokban olvastam, hogy a korábban benzines autók korlátozását 2025-re ígérő skandináv országokban is elnapolták a dolgot. Egyáltalában véve, szerintem masszív tévút ez az egész akksis megoldás, ebben nem hiszem hogy több lenne, pedig most aztán mindenkinek érdeke fejleszteni, dől bele a pénz, viszont továbbra sincs semmi áttörés energiatárolásban.

    Vagy nézhetjük másik oldalról is, ha annyira jó lenne akksikban energiát tárolni, akkor a természetben is lennének ilyen megoldások, viszont valamiért millió év alatt arra jutott az evolúció, hogy a szénhidrátokban a leghatékonyabb, legegyszerűbb energiát tárolni. Tehát itt kéne elindulni, mellesleg ez lenne a legzöldebb megoldás is, nem kéne eszméletlen környezetszennyezéssel napelemet, meg akksikat gyártani, hiszen elég egyszerű lenne simán alkoholt előállítani, évezredek nagy sikerrel műveljük...ez pedig elég egyszerűen felhasználható üzemeanyagcellás járművekkel. A meglévő kutakat is fel lehetne használni, ugyanugy tankolni kéne csak az autókat, nem lenne gond a hatótávval sem, nem lenne veszélyes hulladék sem. Vagy ez túl egyszerű lenne?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák