Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz Dr. Akula #381 üzenetére

    Rabszolgaság is volt a kezdetek óta. Majd most megváltozik. Így is kapott 100 évet a Standard Oil után.

    Erről azért konzultálj majd a bíróval, mert nem úgy tűnik mintha ő is látná ezeket a párhuzamokat, amiket te itt felfedezni vélsz. Sőt, konkrétan megmondta, hogy walled gardenek már 40 éve léteznek, semmiféle újdonság nincs abban amit az Apple csinál, és hogy nem győzték meg egyelőre az Epic érvei. Persze júliusig ez a helyzet változhat, de ez a fene nagy optimizmusod a jelenlegi állapotok tükrében azért mindenesetre megmosolyogtató.

    Még mindig nem akarod felfogni a legalapvetőbb tényeket.

    Írd még ezt le sokszor, érvelés helyett is megteszi egyeseknek biztosan.

    Több mint egy alternatív appstorenak az IOS-en... Linux, FreeDOS.

    Mondom, nem kell iOS-t használni és le van tudva a dolog. Ha alternatív store-ra tartasz igényt, vegyél droidot.

    De azért az Epicnél meg komolytalankodsz hogy használjon Androidot iPhone-on... Ennél a Linux fényévekkel valósabb alternatíva, elég csak körbekérdezned itt a fórumon pár linuxfant

    Nem, az iPhone-on a rendszer, a store, a vas meg a többi szarság egyben van. Ez a walled garden, egy zárt ökoszisztéma. Én nem azt mondtam, hogy használjon androidot iPhone-on, hanem azt, hogy nézzen androidos készüléket, ha nem tetszik neki az iOS. Mint ahogy nekem is hiába tetszik jobban a PS4, ha a Halo meg csak Xboxon fut. Nem fogom a földhöz verni magam emiatt és hőbörögni hogy nekem bizony jár, hogy Halo-t futtassak a PS-en is, hanem körbe nézek a piacon, és veszek olyan konzolt, ami megfelel az elvárásaimnak, vagyis képes a Halo futtatására. Ilyen egyszerű a megoldás.

    A linux meg sem most, sem 2000-ben nem volt valós alternatíva az átlagfelhasználó számára a Windwosal szemben, ezzel te is pontosan tisztában vagy. Már csak azért sem, mert a nagy részük azt sem tudja mi az :DDD
    Az android viszont pariban van az iOS-el (ismert is, hiszen 50%-át uralja a mobilpiacnak az USA-ban is), az androidos készülékek minden tekintetben hozzák azt amit az iPhone-ok (sőt, árban még jobbak is sokszor), tehát nem az van mint 2000-ben volt a Windowsnál, ahol ténylegesen monopóliumközeli állapotba került az OS piacon a MS.

    A Windowsnak se az elektronikai eszközök piacán. Rengeteg telefonon, mikrohullámú sütőn nem az fut. Tudok én is úgy értetlenkedni, mint te...

    Attól hogy nem akarod megérteni, hogy a Windows az OS-ek piacán versenyzett, és tett szert piaci dominanciára, attól még ez a valóság. A bíróság mondjuk értette, még ha te nem is. De ugyanez az iOS és a mobilpiac esetén, ahol meg ő versenyez, már nem mondható el, hiszen az 50% nagyon messze van a 90%-tól. Arról meg, hogy milyen alternatívái voltak 2000-ben a windowsnak, és milyen alternatívái vannak jelenleg az iOS-nek, már fentebb beszéltem.

    Amúgy fura, de én nem láttam az Epic periratában a MS elleni trösztellenes pert megemlítve precedensként. Sőt, még a Standard Oil neve sem kerül elő a jogi anyagban.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák