Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz dabadab #120 üzenetére

    A hálózati szektor hogy is jön ide? Jelen esetben mi értelme lenne kicsavarni a vásárló kezéből a döntést, és korlátozni a piaci versenyt?

    Amúgy itt az ide vonatkozó részlet az Apple hivatalos közleményéből:

    Prior to 2009, the Commission considered mandating that all smartphones use only USB Micro-B connectors which would have restricted the advancement to Lightning and USB Type-C. Instead, the Commission established a voluntary, industry standards-based approach that saw the market shift from 30 chargers down to 3, soon to be two — Lightning and USB-C, showing this approach does work.
    We hope the Commission will continue to seek a solution that does not restrict the industry’s ability to innovate and bring exciting new technology to customers.

    Én teljesen egyet értek ezzel, a szabályozás csak arra lenne jó, hogy a következő szabványt is jóvá kellene hagyatni, ami időbe telik, bármennyire gyorsan zavarnák is le a folyamatot.

    Őszintén szólva nekem szimpatikusabb a lightning, mint a USB-C. A gyorstöltés és az adatmozgatási sebesség hidegen hagynak, viszont masszívabbnak tűnik, ami elég fontos szempont nálam, mivel még élénken él az emlékezetemben a microusb okozta szenvedés, ráadásul MFi tanusítvány esetén ez garantáltan ugyanazt a szintet hozza minden termék esetén, szemben a USB-C-vel, ami elég nagy szórást mutat ebben a tekintetben.

    De akinek más a fontos (pl. az adatátviteli sebesség), az meg vegyen olyan telót, amin USB-C csati van, ez legyen az ő dolga. Én nem a Lighting mellett akarok érvelni, hanem a választás jogának megőrzése mellett.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák