Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Plucas

    csendes tag

    válasz Fricu #361 üzenetére

    Sziasztok! Egy hete kötötték be a DIGI 1000 csomagot (net+tv+telefon). Behúzták az optikát, erre jött egy kütyü ami leválasztja az optikáról a TV-t, az megy koax -on tovább a TV k -hez. Az optika tovább (zöld csatikon) a DIGI modem/router (ONT) kütyübe, ezen van két port (1000 és 100 mbps), és egy RJ11 ajzat a telefonvonal kimenetnek. Tegnap kértem, hogy állítsák a routerüket (ONT) "Brigde" módba, nem kérdeztek (telefonos ügyfélszolgálat), és kb. 2 perc múlva már nem is volt net :) Ezt a kütyüt nem lehet kihagyni (kivenni) az optika és a telefonvonal miatt.
    Az 1000 -res portjára csatlakoztattam az FB 7390 -s LAN1 portját, nem volt egyszerű, de sikerült beállítani a PPPoE kapcsolatot. Most az FB építi el a kapcsolatot a központtal, a WIFI megy 2,4 és 5 GHz is. Maradt 3 db 1 Ghz port az FB-n amire kábelen csatlakoztatom a laptop/PC -ket, ill. a TV okosító boxot.

    A telefon vonalat kellene még valahogy bekötni az FB-be, és akkor teljes lenne a boldogság. Fricu kollegát már megkerestem PÜ-ben, remélem tud segíteni.
    Az FB -t még a nyáron vettem piacon a lomisoktól, de a dobozban még az "Y" kábel is benne volt, tökéletesen működik.
    Érdekes, hogy a DIGI nem kérdezett, és szó nélkül lekapcsolta a készülékét "buta" üzemmódba.Nem érdekelte őket, hogy saját készüléket akarok-e használni. Kábelről simán megy a 700/320 le/feltöltés. A WIFI is tolja a laptopomon 300 mbps kapcsolatot. Az előző Invitel kapcsolatomhoz képest (30 mbps, IPTV) ez már királyság :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák