Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • K82

    őstag

    válasz <Adamsky> #1020 üzenetére

    Samsung-os topikokat olvasgatva és a SD-s S20FE tapasztalatai alapján mondom azt h kb. igen, nem túl acélos a Samsung hálózatkezelése. Térerővel annyira még nem is gyűlt meg a bajom (abban az i11 volt a negatív rekorder), inkább azzal h alattomos módon eldobálta az adatkapcsolatot - ha csak egy pillanatra de akkor is, tippre toronyváltáskor. Nem biztos h ezt észreveszed online videó vagy zene alatt a pufferelés miatt, de ahol ez nincs ott kifejezetten zavaró. Nekem is csak kocsiban/buszon tűnt fel: a Waze jelzett h nincs adatkapcsolat, az idegesítőbb viszont az volt amikor az Ingress Prime játék nyafogott ugyanezért. És nem vidéken, hanem Bp-en a Rákóczin... Itt a Balatonnál azért vannak olyan helyek ahol nem nagyon van térerő, nem éreztem sokkal gyengébbnek a Samsungot.
    Viszont sem a ZF8-cal, sem az előtte lévő telefonjaimmal nem tapasztaltam ilyen adatkapcsolat-megszakítós dolgot.

    Pixel / OnePlus Pad

  • válasz <Adamsky> #1020 üzenetére

    Egyrészt az S21 topikok tulajok. De ami tuti, hogy a cégnél
    van S21 Ultra, S21, S20 FE(exynos), S20 Note. Az egyik raktárban (monolit födém, emelet felette stb...) mindegyik meghal... de más márkák (OnePlus, Xiaomi, Huawei) ott még simán mennek.
    Ismerős korábban S20FE és most S21+: Szigetközben... gyakran nem elérhető, T-Mobilos és többször van térerő problémája úgy, hogy én mellette állok és gond nélkül telefonlálok (szintén T-Mobile).
    Ezt egy Samu tulaj addig nem veszi észre, amíg nincs összehasonlítási alapja. Azok akik észrevették írtak és az S21 topikba olvasd el. Sok Samu tulaj elégedett a térerővel mert úgy gondolják, hogy ahol nekik sincs... ott másnak sem. :) De ne hidd el nekem! Járj utána! :K
    @K82. Az S21 mobilnet eldobálását néhány hónapja javították. A megjelenés utáni hónapokban volt ott csak ez sztori.

    A másik megjegyzés simple statisztika: Mindenki tudja, hogy a Sony, Asus, Motorola... stb... ők mobilpiac legkisebb szereplői. Az LG is köztük volt. Kevés tulaj, kevés post a net-en.
    Az tuti, hogy a trend nem a kis telefonok felé megy elé. Ennek ellenére simán lehet folytatása az ASUS-nál, ahogy van még néhány(!) márka akik tartja még ezt a termékvonalat.
    Ezért is becsülendő az a néhány modell ami még egykezes telefon.... mint ez a ZF8.... és nem ekézni kellene! Ha kell egykezes, akkor Pixel, iPhone, S21, ZF8... Ha ezek nem tetszenek, akkor tessék venni kétkezest' :D és nem bántani ZF8-at sem.

    [ Szerkesztve ]

    Meliora sunt bono inimica

  • f.lorand

    senior tag

    válasz <Adamsky> #1020 üzenetére

    Ez azért nem ilyen egyszerű. A Samsung, mint brand nagyon erős, abszolút piacvezető idehaza is, még növelte is a részesedését idén mind panelmarketben (tehát a teljes piacon), mind openben (tehát az operátorok nélkül). Ez egyébként nem volt mindig így, de most felszállóban határozottan. A Huawei értelemszerűen teljesen eltűnt, észrevehetetlenre zsugorodott, a Xiaomi átvette a helyét. Ráadásul bejött az Oppo hivatalosan is, hamarosan az Oneplus is, tehát a nagyok egyre erősebb kampányt tolnak és ez határozza meg a piacot. A pici brandek ezekhez képest kis túlzással kimutathatatlanok, az ilyen próbálkozások ennek ellenére nem hamvába holt dolgok feltétlenül. Az Asus pici brand a telefonban. Országosan ment el belőle, főleg a kampány ideje alatt szépen (de itt ne ezres nagyságrendre gondoljatok, mint egy Samsung kampánynál).

    Én egyébként szeretem a telefont, de sajnos most kicsit szevizben lesz, mert valahol megrepedt a hátsó üveglap. Abban az értelemben valahol, hogy nem tudom, mikor, mert tokban volt és nem tűnt fel. Múltkor levettem a tokot és akkor láttam. Ejtettem már le a tokban, de úgy látszik nem védte meg. :-/

    Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

Új hozzászólás Aktív témák