Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Bog #30 üzenetére

    Most már bánom hogy nem néztem a MA! tv-ben. Egy RGBenchMM eredményre kíváncsi lettem volna. Mert az legalább 8GFlops. Ha ez egy emulátorrétegen ennyit kitol, akkor hazavágja a gépem prociját Float-ban. Az csak 7GFlops (galaxy s 2 pl 4GFlopsot présel).
    Szóval ha van rá lehetőség, egy tesztet pls. Kb 5 perc lenne. 4 szálon természetesen. Viszont ezen a cuccon már nagyon látszik hogy a droid mekkora fos. 1/16-os teljesítmény? nem vicces... Kellene valami hasonlóan testreszabható rendszer natívan is.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Torry #131 üzenetére

    Amíg a közösség kicsi, addig a trollok nem figyelnek fel rá. Jó példa erre a saját S5830i-s topicom. Ott még nem kellett takarítani. Aki oda jön, az tudja mit akar, kitől és miért. És elég kevesen vannak. Meg nem egy tipikus vitatéma a telefon (pedig lehetne, elég gennyes dolog a samsungtól). Az elmúlt 4 évben ugrásszerűen megnőtt az internethasználók száma, és egyre fiatalabbak is géphez ülnek. Aztán az a rémséges káosz ide is átterjed. Amíg Magyarországon nem volt népszerű ennyire a facebook pl, addig sokkal tisztább volt a net. Mikor barátok mutatják mit művelnek ismerőseim facebookon, először is nem ismerek rájuk, másodszor hányingerem lesz.
    Az elmúlt 2 évben pedig 13-10 éves korig odaragadt egy rakat fiú a gép elé, és sokan nem tudnak mit kezdeni az eszközökkel (szerencsére ismerek kivételt is). Meg mostanában mindenütt ez megy. Legyen az inda(blog.hu) vagy youtube. Természetsen a legnagyobb elvadulás az ismert(közkedvelt) személyek blogjaiban, és a népszerű termékek fórumaiban tapasztalható. Bár érdekes módon a samsung s5230, corby, monte, vagy galaxy s duos topicban nem megy akkora flame mint egy iPhone-nal kapcsolatba hozhatóban. Pedig engem többet idegesítenek azok a szemetek (ár és minőség, nameg a szervízmacera)...

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz M@trixfan #138 üzenetére

    Csak a korrektség kedvéért, az iPhone 5 natívan hozza a 700MFlopsot, a padfone meg egy szarul optimalizált emulátoron keresztül. Én olyan 8GFlops-ra saccolom amit tudhat. Tekintve hogy a galaxy s2 tud 4-et...
    Csak Bog-ék még nem használják a viszonylag friss, de natív linpack szerűséget. Flopsmérőt, az RGbenchMM-et.
    Persze a valós teljesítményben inkább az emulátorban mért brutálisan alacsony érték lesz a számottevő, de attól még a hardver ott van.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz M@trixfan #143 üzenetére

    "A szarul optimalizált emulátor az Android VM-je amin az összes program fut a platformon?" Igen az.
    Meg lehet hivatalosan is kerülni, az Android NDK-val. Rockstar abban fejleszt...
    Persze értem én hogy nem multiplatform, de a droidos linpack meg az iOS verzió közt is csak névrokonság van. Viszont a Flops-ot valamennyire mértékegységnek vehetjük. Nagyot nem lehet tévedni vele. Még ha nem is teljesen azonos műveletsor, de attól még FPU benchmark hivatalos mértékegységben dobott eredménnyel.
    Az iPhone meg híres a jó kis Imagination Technologies GPU-iról. Mindig is azok voltak benne, szépen és gyorsan dolgoznak. Nekem az volt a fura mikor az iPad3-on nem láthattam vissza az iPad 2-ben megszokott NOVA 3 effekteket (tűz, füst, tükröződés).
    PS3-ra nem elég könnyű programozni. Ha John Carmack inkább Xbox360-ra hajt, akkor az jelent valamit. Minden téren gyengébb mint az X360, ami meg majdnem egy összecsomagolt pc. Legalábbis sokkal közelebb áll hozzá. De a konzolokba ne menjünk ele. Az hardverközeli (mondjuk az iP játékok is), de a droid meg hardvermesszi. És nekem ez a bajom vele. Ha c-c++-ra levinnék nem bonyolódna, és sokat növekedne a teljesítmény...
    Az iPhone-okban az a lényeg (ugyebár sose brillíroztak szintetikus tesztekben), hogy amit a HW tud, azt 70-80%-ban ki is használják. Droid csúsmodelleknél ez 20-30%. Így még le is hagyja... Ezért kell ilyen batár asztali gépe is beillő CPU a padfone-ba, hogy legalább egy iPhone 4S szintjét hozhassa nyers erőben a dalvik VM. Idővel kiderül meddig járható még ez az emulátoros út, de egyre messzebb van az eredeti teljesítménytől, minél fejlettebb. Nagyon lassan növekszik a VM teljesítménye a hardverhez képest.

    A Pad arra jó, hogy a megfelelő HW alatt élvezhesd tabletként, és közben még tölti is. Kevés helyzetben tud ez nagyon előnyös lenni. Inkább ízlés dolga. Viszont az 1280x800 sajnálatos. A retinát meg nem bírná a dalvik...
    Én az asus helyében telepakoltam volna a pad oldalát mindenféle porttal meg kártyaolvasóval. Többet érne.

Új hozzászólás Aktív témák