Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kushwavez

    senior tag

    válasz hsrasus #5026 üzenetére

    Na közben beszereltem AP-kat az épületbe, ASUS AC56U LAN portjaiba bedug, és tökéletesen működnek. (2 szintes apartman, mindegyik szintre kb. középre egy AP. Felhasználtam a Linksys routert az emeletre, úgy néz ki, hogy a sok "smart" funkció nélkül tökéletesen működik és az egész szintet lefedi 7-es pinggel és akadásmentesen (bár ennek a gyenge pontja az 5 GHz, de hát úgysem lesz használva). Lentre ment az öreg TP-Link, nagyjából jól lefedi az alsó szintet, bár a ping az nem annyira jó...majd idővel le lesz cserélve. És van egy 2. ház ahol én lakom és ott van a main (ASUS) router.
    Na hát miután szépen mindent bekötöttem és a rendszer felállt gyorsba csináltam is egy speed test-et a main router-ről, és azt vettem észre, hogy konkrétan előtte ülve hozza a sebességet és a pinget is a 2.4 GHz-ről. A szoba előtt viszont már rohamosan csökken a stabilitás, és lemegy olyan 5 mbit-re. Köszi, próbáltam párszor kihúzkodni, várni és újra bekapcsolni, de ugyan az a helyzet. Nagyon ritkán felugrik max-ra, de csak pár mp-re és aztán esik is vissza. Lehet megpróbálom majd a HGG-t, hátha egy kis OC, vagy power módosítás helyrepofozza, de ezen a nyáron ez már szerintem így fog maradni, a vendégek miatt nem tudok szórakozni vele. Érdekes módon van rajta egy ASUS RP-N12 repeater (2 szobával odébb) amiről szintén elég szép eredményeket olvasok le, pedig elég távol van (ahol alapból már rossz eredményeket szoktam kapni). Na mindegy, pár napig tesztelgetem, aztán meglátjuk. Hála égnek a notit amelyiknek nincsen alapból 5 Ghz-je könnyen át tudom téríteni arra egy 5 GHz USB wifi-vel, a probléma a régebbi telefonokkal lesz (4 db 2.4 GHz only telefon van). Addig nem lesz probléma amíg nem fog szakadozni és nem válik teljesen használhatatlanná a net.

    Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Új hozzászólás Aktív témák