Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Abu85 #7 üzenetére

    Ha megfelezem a modult, akkor ha jól tudom nem lesz teljes mértékben okés a működés, ha egyáltalán elvben működne... és nemcsak az osztott L2 Cache miatt.

    Egy modulon belül vannak további megosztott erőforrások. Az FPU talán az egyik leglényegesebb amiből modulonként egy van... ha jól emlékszem... a többit már nem tudom fejből. Akkor anno ennek néztem utána. Amíg csak 4 szál kell addig nincs komoly gond, mert modul teljes architektúráját ki tudja használni azaz 1 szál. De ha egy modul már 2 szálat kap, akkor ott már osztoznak bizonyos erőforrásokon és a skálázódás hatékonysága nem teljes, de nagyságrendekkel, jobb mint egy HT-nél.... tényleg kvázi olyan, mintha 2 mag lenne. Tehát egy 8 szálas tesz eredménye, különösen lebegőpontos számítások esetén minden esetben mutatja, hogy nem valós 8 magról van szól. Tehát nálam azért még ott bujkálnak a "mintha" és "kvázi" szavak, ha magról beszélünk egy FX-nél.
    Ettől még az új 8-as FX az egyik legjobb ár/érték arányú proci, egy 2013-as játék, akár multiplayer üzemódjára, továbbá komolyabb munkára: CAD, Videós munkák.

    Meliora sunt bono inimica

Új hozzászólás Aktív témák