Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KMT

    addikt

    válasz Metalfan #32 üzenetére

    A videó sajnoshálistennek nem jön be. Ha hammerfall-szerű, akkor jobb is, az ilyen zenéktől falra mászom. Ennél már csak a blink/sum 41/green day ocsmányabb szerintem.
    Amúgy hallgatok hangszeres zenét is, főleg indie/alternative és post-rock formában. De a kommersz cumókat nem szeretem.

    memphi666:
    Hát nem pont a trance-re, azt se szeretem. Ambient/chillout, nu-jazz (már ha ez elektronikusnak számít) IDM, triphop, lájtosabb DnB... kb ezek. Ezekre nem lehet azt mondani, hogy monotonok. No meg van még pár, amit nehezebb besorolni.
    De pl Kraftwerk, ez totál szintizene, mégis csodálatos, aki fikázza az tényleg nem ért hozzá.
    A legnagyobb kedvenceimben meg keveredik az elektronikus hangzásvilág a hangszerekkel, bár ezek ritkák. Nem linkelek semmit, majd ha valamelyikőtöket érdekli, az priviben...
    Ja de, egyet linkelek, noha eredetileg nem erre gondoltam, ebben pont monoton az elektronikus rész:
    [link]
    (főleg a 3. és a 8. szám)

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Metalfan #32 üzenetére

    Feb. 12-én lesz Dragonforce Pesten, menj el a koncertre, és akkor majd megtudod mi az igényes zene

    Na nekem például nem jön be sem a Dragonforce, se a Hammerfall, se úgy általában ezek a sárkány-/power metálos témák. Pedig ennél jóval igényesebb/komplexebb zenéket is hallgatok, tehát ez aligha attól függ.
    De ha metál, akkor a thrash, death, black hármasra esküszöm. Nézd meg a Sepultura régi albumait! Elég primitív az egész, de mégis: van benne valami eredeti, és ettől megfogja az embert. Szóval a komplexség, a hangszeren való játszani tudás nincs ennyire mély összefüggésben azzal, hogy egy zene számodra jó-e, avagy sem, az illető tud-e zenét csinálni (és most nem improvizációra gondoltam elsősorban), avagy sem.
    Ennyi erővel csak jazz-t kéne hallgatnod, mert azok aztán tényleg tudnak egy hangszeren mindent...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák