Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VerBert2526

    csendes újonc

    válasz Anthony001 #16062 üzenetére

    Anthony001 Az 5S-el tapasztaltam szóról szóra ugyanezt, az utolsó hónapokban. Én sem tudtam rájönni, hogy mi okozza. Nem tudom számít-e, de már két éves elmúlt az 5S, amikor kezdődött ez a probléma. Két hete váltottam le egyébként, a 7 nem csinálja ezt nálam sem.

    SoldierL Két hete vettem a 7-et az MM-ben, nekem sem adtak átalakítót, viszont a füles vége lightning :))

    [ Szerkesztve ]

  • VerBert2526

    csendes újonc

    Sziasztok! Valaki meg tudná mondani, hogy mi történhetett? Este feltettem töltőre a telefont, majd levettem róla és irány az ágy.... reggel 33%-os akku töltöttség fogadott. Készítettem képernyő fotót, bár nekem nem segített. Mikor az égig érő oszlopokra kattintottam, azt írta, hogy nincs alkalmazás aktivitás. A telefon egész este repülő üzemmódban volt. Ha valaki ezt meg tudja fejteni, örök hálám. Nagyon rosszul érintett a dolog... és nem szeretnék hasonló meglepetéseket munkába indulós reggeleken.

    [ Szerkesztve ]

  • VerBert2526

    csendes újonc

    válasz csaba1203 #16112 üzenetére

    Köszönöm! Azonnal megtörtént! Arra esetleg van ötleted, hogy mi tagadhatod be? Negyedik éve vagyok iPhone tulaj, ez a harmadik típusú készülékem, de nem tapasztaltam még ilyet. Ha lehetséges, meg szeretném előzni, hogy ilyen még egyszer előforduljon.

  • VerBert2526

    csendes újonc

    Köszönöm a segítségeteket! Én sem tapasztaltam még ilyet soha, azért ijedtem meg. Remélem ez volt az első és az utolsó... egy ismerős most mondta, hogy neki is volt ilyen, már meg se tudja mondani, hogy mikor és csutkára merült tőle a telefon... kikapcsolt egy éjszaka alatt... Se azelőtt, se azóta...

  • VerBert2526

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Régen jártam már erre, viszont a 7-esem januárban lesz 3 éves és nagyon érik már az akksi csere, ami 83%-on van. Ha csak pihenget az asztalon egész nap a telefon, akkor semmi probléma nincs vele, simán kibírna másfél-két napot is így (főleg, hogy este mindig repülő módban van), de ha urambocsá' meglátogatom a közösségi oldalakat huzamosabb időre és többször, vagy ha napközben lezajlik pár fél órás, egy órás hívás, akkor úgy merül, mint a nyeletlen fejsze. Ergo, már nem tudok megbízni benne, a "forgalmasabb" napokon.

    Annak még nem néztem utána, hogy hol, merre, pontosan mikor és mennyiért cseréltetnék akksit, de máris felmerült bennem két kérdés.

    Először is, mielőtt beadom a szervízbe a telefont, készítek egy biztonsági mentést, ez tiszta sor. Node szükséges a telefon lepucolása is, tehát az "összes tartalom, beállítás törlése"? Anno ezt a funkciót használtam, mikor az 5S-t eladtam az új tulajának. Ezek után, ha visszakapom a telefont a szervízből, akkor bekapcsoláskor vissza állítok mindent biztonsági mentésből, mint anno, mikor ezt a 7-t megvettem? Minden ugyanúgy fog történni?

    Másik kérdés az órára vonatkozik, egy Apple Watch SE-ről van szó. Meg kell szüntetni a két eszköz párosítását, mielőtt beadom a szervízbe? Bár gondolom a minden beállítást törlök, akkor ez is törlődik...?! Ha visszakapom az akksi csere után a telefont, és mindent visszatöltök a biztonsági mentésből, akkor az órát ugyanúgy párosítani kell, mint anno, mikor megvettem?

    Röviden: az akksi csere előtt egy nullára lepucolt telefont kell átadnom a szervíznek és a csere után lesz egy telefonom, amit úgy kell beállítanom, mintha új lenne? Ugyanígy kell eljárnom az órával is?

    Előre is köszönöm a segítségeteket és a válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

  • VerBert2526

    csendes újonc

    Üdvözlök újra mindenkit!

    Nálam az volt a helyzet, hogy végül nem vállaltam az akksi cserét, nekem nem férne bele az utánajárás, a várakozás, 80 km-re kéne mennem miatta, költségekben is aránytalanul soknak gondoltam az akksi csere árát, sufni helyre pedig nem akartam vinni. Tartottam volna tőle, hogy fél év után kuka lesz az egész telefon, vagy felpukkan a hátulja, mert megfő az akksi. Egyébként is folyamatosan a telefon cserén járt az agyam, az érzésnek pedig megadtam magam, így az utód, az iPhone 11 péntek óta van a birtokomban és szerelem első látásra, és tapasztalásra is :DD

    Tapasztalatok viszont érdekelnének azzal kapcsolatosan, hogy egy 2019 januárjában vásárolt rose gold 7-est, amely külsőleg patika állapotban van, egy karc nincs rajta, tokban volt tartva, üvegfóliával volt védve és elejtve sem volt egyszer sem, mennyit kóstálhat a használt piacon úgy, hogy beadom mobilboltba? Mennyit kérhetek, kaphatok érte és a bolt mekkora haszonnal adhatja ezt el? Egyáltalán van még kereslet erre a típusú készülékre? Annyi baja van, hogy akksit kell(ene) benne cserélni. Magam meghirdetni nem akarom, az 5-ösöm eladása is egy katasztrófa volt, egy kisvárosban élek, itt erre nincs piac, nekem meg se erőm, se időm, se ingerenciám nincs erre, az értetlenekhez és őrültekhez meg pláne nincs... gondolom nem kell részleteznem :)) A könnyebbik végét akarnám megfogni a dolgoknak, beadnám telefonos boltba, dobozzal, töltőkábellel, töltő fejjel, fülhallgatóval együtt. De persze nem akarok madárnak tűnni és azért azt sem szeretném, ha nagyon nyerészkedni próbálnának rajtam. Tudom, hogy így bukok rajta, de szerencsére nem kenyérre kell az ára, plusz tárolni sem szeretném, nincs szükségem pót telefonra sem, azt meg sajnálnám, ha a fiókom alján porosodna. Megköszönöm, ha valaki legalább egy körülbelüli iránymutatást tudna adni. :R

  • VerBert2526

    csendes újonc

    válasz jookomak #17700 üzenetére

    Megnéztem több helyen is 30-40 ezer között megy, akár magánszemély, akár bolt árulja. De nem tudom, hogy egy bolt mennyit ajánlana érte és mekkora hasznot akarna még rátenni, és azt sem tudom, hogy milyen összegről indíthatnám egyáltalán az alkudozást. Ezért vagyok bajban. Ha magam adnám el, 35 ezer lenne a legutolsó ára, főleg, hogy a teljes felszerelést adom hozzá... nah például ezt sem tudom, hogy ez a boltnak mennyire számít, hogy MINDENT adok a dobozban.

    Sajnos senki nincs, akinek odaadhatnám, egyik barátnőm érdeklődött iránta, de őt is az akksi csere riasztotta el, amit teljesen megértek.

  • VerBert2526

    csendes újonc

    válasz vargalex #17702 üzenetére

    Köszönöm szépen, nekem már ez nagyon jó kiindulási és viszonyítási alap! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák