Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • motor1

    csendes tag

    Iphone 5s ujjlenyomatolvasó:
    Mindenki hatalmas újításnak kezelei, páran megjegyezték magyar oldalakon, hogy aggodalmas ez a fajta jelszóvédelem. èrdekes módon egyik teszt sem tesz említést róla.

    Következö a problémám vele: Még ha csak egy valamilyen más eszköz lenne, ami nincs állandóan a neten, talán alkalmaznám is. DE ez egy telefon! Nem adok fél évet neki, és jön a hír, hogy szoftveresen feltörték a szkennert, és távolról begyüjtötték a hackerek több ezer iphone 5s tulaj újjlenyomatát.

    Ezen felül pedig a botr´nyt várom, mikor derül ki, hogy nem csak az eszközben kerül lementésre, hanem az itunes-on keresztül az apple is tárolja. Nagyon megnyugtató ez a tudat, föleg az elmúlt hónapok lehallgatási botrányai után.

    Szerintem ez a több milliónyi apple user ujjlenyomat rögtön át lesz adva az FBI-nak, terrorelhárítási célból.
    Majd egy pár év múlva kiderül.

    Szerencsére már a 3GS óta nem vagyok ájfón tulaj, ott szakadt el a cérna, mikor a 12GB mp3 mellé a céges gépemröl fel akartam tölteni 3db zeneszámot. Gyönyörüen felmásolta, a 12gb-ot meg letörölte. Halgathattam hazafelé azt az össz vissz 10 perc muzsikát.

    Na az volt az életérzés!

    Még mindig csak 5 géppel lehet szinkronizálni? Még mindig csak itunes-al lehet fellöni a dolgokat?
    Persze biztos van kerülöút, ilyen olyan szoftver, és akkor wifin tolhatod, csak éppen nem mindenhol engednek fel a wifi hálózatra (CÈGES HÀLÒZATNÀL nem hiszem!)

    Nekem maga a készülék nagyon bejönne, mint hardver, méret is passzolna, de az OPrendszerrel nem tudok kibékülni.

    Javaslom az Iphone 6-ba kerüljön egy DNS szenszor, és akkor még biztosabb lesz a telefonzár.
    " Kérem köpjön rá a kijelzöre! Még két köpési lehetösége maradt!"

    Megjegyzem: Az andoiddal sem felhötlen az élet, az elmúlt 3 év android után kezdem zavarónak érezni a google benyomulását a privát életembe. 10 év okostelefonozás után fontolgatom, hogy butafonra térek át, mert akkor legalább a nagytesónak több dolga lesz, ha valamit meg akar tudni rólam!

  • motor1

    csendes tag

    válasz madgie #559 üzenetére

    Szerinted kit szidtam hazafelé? Lehet hogy feldob egy ablakot, csak éppen 2009-ben jártunk, mögöttem 7 év okostelefon múlttal. Ami után feltételeztem, hogy 3 db file felmásolása nem okozhat gondot egy rendszernek.
    Tehát el kellett volna szaladnom gyorsan egy pendriveért, hogy magammal vigyem...

    De igazad van, végülis ha veszel telefont, aminek van 16/32/64 GB háttértára, akkor viszel még magaddal egy pendriveot is, hogy majd az otthoni gépeddel másolgasd fel az adatokat.

    A hülye én voltam, mikor ráokéztam, persze, és nem is állitottam mást, de amit te irsz, az szerintem több mint nem életszerü. Egyébként ha jól emlékszem, nem volt az annyira egyértelmü, vagy nem akartam hinni a szememnek. Mindenesetre a boldog iphone tulajokról idöközben megtudtam, hogy legfeljebb egy géppel szinkronizálnak, és nem tartanak a telefonjukon más adatot, mint amit az itunes nekik megenged.

    A korlátozott adatmásolási lehetöseg miatt nem tartom okostelefonnak! Ezt a Sony Ericsson P800-al is fél mozdulat volt!

    Gratulálok a pendrive ötlethez! Ez is azt mutatja, hogy iphone mellett nincs más alternativa, ha adatot akarsz magaddal hordani.

  • motor1

    csendes tag

    válasz nord_ #560 üzenetére

    Èn azt állítottam, hogy az FBI-nak át lesz adva. Ök nem nyernek ki semmit!
    Miután be lehet állitani, hogy az itunes vásárlásnál is használja a rendszer azonositásra, nem hiszem, hogy csak a telón marad az azonosítód.
    Persze, ha valaki megveszi az átmatricázott iphone 5-öt, majd pont ezt a funkciót nem próbálja ki!
    Ugyan hagyjuk már! Lehet itt a processzorsebességgel, meg a 64 bittel szórakozni, az emberek többsége az ujjlenyomat olvasó miatt rohan majd érte.

    Azért van egy különbség az között, hogy beszkenneled az ujjad egy 300k géppel, és úgy adod át önszántadból az FBI-nak, vagy be kell utaznod amerikába, hogy beszkenneljék.

    Bár ne legyen igazam, és egy orbitális nagy összeesküvéselmélet maradjon az egész.

    [ Szerkesztve ]

  • motor1

    csendes tag

    Még utoljára hozzászólok, és aztán eltünök.

    Az ujjlenyomat azonositással az a legnagyobb bajom, hogy 100%-os azonositást tesz lehetövé.
    Senkinek sem újdonság, hogy a felhasználói infókat gyüjtik, mint egy aranybánya, olyan ez az Alma, a Google, Pofakönyv és társai részére.

    Engem kifejezetten aggaszt ez a tendencia, és mint írtam, maga a google tolakodása is már nagy kétséget ébreszt bennem.

    Ez a szkenner még egy lapáttal dob rá.

    Kicsit olvassatok utána, miért jobb rejtözve internetezni, számtalan cikket írtak róla.

    Szomorú jövöt vizionáltak azokban az irásokban is. Mindenesetre egy iphone-5s-el nem szivesen keresgélnék különféle betegségekre rá, és hagy ne folytassam.

    Ahogy Frank Zappa mondta:(sajnos idézni nem tudom)
    A demokrácia szinfalait addig tartják fenn, amíg nem kerül többe, mint amennyi nyereséget hoz.

    ès elbúcsúztam, további szép napot!

  • motor1

    csendes tag

    válasz nord_ #570 üzenetére

    Van különbség azért az között, hogy útlevélen szereplö ujjlenyomat mögött egy személy áll, vagy rögtön minden személyes adat, netezési szokás, és hagy ne soroljam.

    A mögötte rejlö személyes információ mennyisége sokkal több, és a megszerzése sokkal kevesebb energia, mint útlevél esetében.

Új hozzászólás Aktív témák