Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31733248

    törölt tag

    Micsoda viharok... :)

    Anyaghasználat, kialakítás:

    A fényes, műanyag készülékházzal az Apple is belépett a legnépesebb klubba. Nekem semmi bajom a műanyagok alkalmazásával, sokkal célszerűbbnek tartom a fém készülékházzal, vagy üveg hátlappal szerelt telefonokkal szemben. Ugyanakkor az ilyen színvonalú formatervezés ezzel az anyaghasználattal párosulva tényleg inkább a kínai gyártókra jellemző (hasonlítsuk pl. egy Xperia Arc-hoz és máris érthető, miért mondom). Ugyanakkor hátrányos, hogy nem vehető le a hátlap, az szintén, hogy még értesítési LED sincs. A következő generációba talán beleteszik majd, hasznos és filléres dolog.

    UI:

    Azok a színek... Mintha személyesen Barbie tervezte volna a rajongóinak... ;] A többi része nem tartogat meglepetést, az iPhone-okra jellemző erények és hibák fordulnak elő ebben az esetben is. Szép az egységes design, ugyanakkor az Android testre szabhatósága után számomra egyértelműen visszalépés lenne (a widgetek alkalmazása, a Samsung TW felülete és a gesztusvezérlésre is lehetőséget adó Nova párosítása e téren nagyon jó). Persze a legtöbb embernek bőven elég az 5c tudása, hiszen alig foglalkoznak a telefonjuk képességeivel. Azt pedig az iPhone-ok szépen, eye candy megoldásokkal szolgálják ki.

    Egészében véve ezt a telefont alegtöbb ember számára jó ajánlatnak tartom, ha valakinek nem okoz problémát a vételára. Amire az átlagembernek szüksége lehet, azt ez a telefon biztosan és szép köntösben szolgáltatja. Számomra egy 3 évvel ezelőtti androidos telefon, vagy egy 40 ezer forintos kínai is vonzóbb, mint ez a készülék, de meg tudom érteni azokat is, akik maradnak az iPhone-nál. A feleségem számára is elegendő lenne a tudása, bár lehet, hogy fájlalná, ha a naptár és időjárás widgetekről le kellene mondania.

  • #31733248

    törölt tag

    válasz GGMPC #574 üzenetére

    "Azért ez az "elegendö" kifejezes kicsit eros erre a tudasra!?. :F"

    Nem lekicsinylő megjegyzésnek szántam. Van aki kiveszi a készülékből azt a többlet lehetőséget, amit az androidos telefonok adnak, van aki nem, így értettem. A feleségem számára - ha nem érezné akkora visszalépésnek a lent említett widgetekről való lemondást - elegendő lehet, amit az 5c nyújtani tud. Telefonál, sms-ezik, Vibert használ, e-mailezik, naptárat használ, időnként böngészik, vagy nyelvet tanul a telefonján, ritkán fényképezik is. Erre az iPhone tökéletesen megfelelő, sőt az egységesebb design és az eye candy animációk miatt a legtöbb felhasználó számára talán vonzóbb is. Kb. ugyanennyit vesz ki az átlagember is a telefonjából (+FB), ezt az igényszintet pedig az iPhone-ok jól kiszolgálják, nem véletlenül annyira népszerűek. Nekem a widgetek, a gesztusvezérlés, az androidban elérhető rengeteg lehetőség sokat jelent, de tisztában vagyok azzal is, hogy a legtöbb ember nem nyúl annyira mélyen a rendszer bugyraiba, mint én.

    Kb. olyan ez, mint az Excel lehetőségei. Az átlagember kivesz belőle 10%-ot, számára a 10 évvel ezelőtti verziók is bőven elegendőek lennének, maximum a kompatibilitási problémák miatt kell frissítenie. Én viszont jobban járok, ha magasabb szinten is értek hozzá, mivel könnyíti a munkámat.

Új hozzászólás Aktív témák