Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hegasus

    senior tag

    válasz madgie #126 üzenetére

    Bocsánat ha félreérthető voltam, azzal semmi bajom nincs, aki azért veszi az almát mert szereti magát a készüléket (a színeket, a rendszert, a formát, az anyagot, és hogy pont az alma gyártja, alma logóval az neki mindegy.) és ha neki megér ennyit akkor megér. Ez a teljesen normális, ámde kicsiny réteg. És ők nem is nyomnak sokat az eladásokba.

    A bajom azzal a birka réteggel van, aki azért veszi, mert alma logó van rajta, mert divat, mert menő, mert mindenki ezt akarja, mert munkák istván bácsi azt mondta ez kell neki, mert csak ettől érzi magát valakinek, mert azt hiszi ettől felsőbbrendű lesz, és sajnos azt kell mondjam az alma (pontosabban főleg az ájfón) vásárlók nagy része ilyen (de még egyszer: vannak kivételek). Csak bele kell gondolni, hány ilyen termék volt a világon, amiért az emberek boltok előtt éjszakáztak, tömeg hisztériák törtek ki, mert elfogyott. Még az alma korábbi termékei se váltottak ki ilyen "érzelmeket" (fanatizmust) emberekből. Munkák bácsi ehhez értett csak, tudta, hogy divatot kell teremteni, egy "alma érzést" és máris jönnek az ilyen vásárlók, akiknek mindegy mi csak márka legyen.
    Persze ezt nem alapozom másra mint tapasztalatra: az ismerősi körömben, (sőt az egyetemen is amiket hallok), akinek ájfónja van az csak annyit tud mondani, hogy azért a legjobb mert ez ájfón... (és ez sajnos nem túlzás), talán erről hallott először (ami nem csoda),és nem is érdekli, hogy van más is... vagy más mondta neki, hogy csak ájfónt, mert annak fílingje van, ő meg azóta érzi is ezt az érzést...
    például az egyik ismerős lány nézi a telefonom, és mondja "húúú de szép ez milyen?" mondom "androidos", erre ő "fúúújj azt utálom, csak az ájfón"
    szerintem ha beadtam volna neki, hogy ez is szifon csak ritkább fajta, akkor simán elhiszi és le akarta volna cserélni a 4s-ét...
    én az ájfónosokból csak ezt a fajtát ismertem eddig... itt a fórumon láttam, hogy vannak olyanok is akiknek szimplán ez jön be, függetlenül a rajta lévő logótól...

    hidd el a samesung galaxy s szériáról se vélekedek másképp, bár ők azért kidobtak igen ötletes rétegtermékeket is(note, s4 zoom), aminek ha néhány ember, de örül hogy van ilyen.

    de amúgy igen: igazad van, teljesen mindegy ki mit vesz, egészen addig míg csak megveszi és örömmel használja, de mikor elkezdi lenézni, meg leszólni az embereket, mert nekik nem jön be ez a termék. (ilyennel csak a való életben találkoztam, itt fórumon szerintem még nem láttam ilyen valamiket, lehet hogy ez már meghaladja a szellemi szintünket.)

    [ Szerkesztve ]

    Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

Új hozzászólás Aktív témák