Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Galgogergo.

    csendes tag

    Ízlésről, ikonokról, rácsról nem szeretnék vitatkozni, de:

    Amit az Android (leglábbis a SE xperia mini pro-mon még) nem tud, az a felhasználói gesztusok olyan finom lekövetése, mint az iOS alatt.
    Van egy régi iPhone 3G-m és mindig meglepődök, mikor néha a kezembe akad, hogy mennyivel simábban veszi az utasításaimat, és mennyivel kisebb mozdulatokkal kezelhető.
    Az egyik ilyen a főképernyőn a swipeolás, a másik meg a status bar lehúzása felülről. Próbáljátok ki, én Androidnál sokszor érzem azt, hogy "kihagy", lassabban kell húznom a kezem, meg kell várnom, míg érzékeli, hogy most a status bart fogtam meg, míg iPhone-on egyszerűen sokkal gyorsabban, "fluidabban" megtörténik a dolog. A swipeolással hasonló a helyzet, Androidon többször volt, hogy egy alkalmazást indított el, ahelyett, hogy behúzta volna a következő képernyőt, mert annyira rövid úton értem hozzá. Androidon (legalábbis az enyémen) sokkal hosszab úton kell húznod a kezedet, és sokkal lassabban, hogy ne maradjon le a gép, mint egy iPhone-on. Persze ez csak egy apróság, de szerintem a telefon használatát nagyban megkönnyíti. (hiszen a képernyőn keresztül kezeled)

    Más Androidon is ennyire gáz ez, vagy csak a Sony-féle ICS-en? (ismerősöm Samsung Galaxy S2-jén is ezt éreztem. Amúgy i4S-en próbálgattam múltkor, nyilván az kevésbé röccent meg az animációk közben, mint a 3G, de ez most mindegy. a lényeg, hogy hogyan érzékel, kitalálja-e, hogy most mit szeretnél csinálni)
    Szerintem.
    :)

    /.?

Új hozzászólás Aktív témák