Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JNashville

    senior tag

    válasz talamasca #78 üzenetére

    Szerintem az író is arra gondolt, amire írtál.

    Amúgy jó a cikk, ezt nevezem én független tesztnek. Kellően konstruktív és a plecsni is abszolút reális a végén.

    Az ár miatt meg sokkal inkább a forintárfolyamot meg a gazdaság általános helyzetét, mint az Apple-t érdemes szidni.

    MARVEL AT HIS MIGHT!

  • Dany007

    veterán

    válasz talamasca #124 üzenetére

    "Az is az iPhone 4S-sel készült. Nincs feljavítás, egyszerűen értett hozzá, aki csinálta."

    Na nemár... Mégis mihez kell érteni egy olyan telefonnal való fotózáshoz, ahol 0, azaz nulla beállítási lehetőség van? Gyakorlatilag annyit kell csinálnod az iPhone 4S-sel a fényképezéshez, hogy megnyomod az exponáló gombot azt csókolom! Mit kell ehhez érteni? Hogy ne fotózzunk fénnyel szemben? Vagy mire célzol?
    Vagy, hogy csak kristály tiszta, napfényes, alacsony páratartalmú időben szabad fotózni vele mert akkor adja a legszebb képet?

    Csak azért kérdezem, mert a tesztben a srácok kimentek egy borongós időben lőni pár képet a telefonnal. És eléggé kétséges lett a minőség. Mit kell ehhez érteni? Mit kell ezen beállítani? Főleg, hogy nem lehet semmit.
    Az, hogy borús volt az idő egy dolog. Bárkivel megesik ez, ha az életben szüksége lesz fotózásra. Ja, hogy akkor inkább ne fényképezzek ha szar az idő mert csúnyák lesznek a képek? :)

  • Dany007

    veterán

    válasz talamasca #133 üzenetére

    "Mellesleg, ha minden fényképezésre alkalmas masinával csak annyi lenne a teendő, hogy durr lövöm a képet, akkor a fotográfusok éhen halnának..."

    Héhéhé, itt csak egy telefonról és az abba épített fényképezőről volt szó. És alapból az iPhone 4S-ben mást nem tudsz állítani, mint a fókuszt meg a vakut. Legalábbis a cikkben ez volt.

    "én akarok lőni egy rossz képet pl. egy Canon EOS 550D-vel akkor nem tudok? Ne nevettess már..."

    Dehogyisnem. De ott van mit beállítani. Illetve rosszul vagy nem beállítani ahhoz, hogy rossz képet csinálj. Ellenben a 4S-nél a cikk szerint gyakorlatilag nincs mit állítani. Így max a fókusszal meg az időjárással lehet bíbelődni. És ebből következően ha nincs mit beállítani a fényképezéshez, akkor mit ronthatsz el te, a júzer?

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz talamasca #124 üzenetére

    A gondolat menetedben ott van a hiba, hogy kettős mércét használsz.

    Az Apple termékek attól tudtak sikeressé válni, hogy egy félbevágott kísérleti kenguru is képes volt használni őket, gyors volt és az újdonság erejével hatottak.

    Ha egyszer az a mondás hogy legyen egyszerűen kezelhető, és akkor neked jó lesz, mert revolutionary képeket fogsz csinálni az új hyper 8 megapixeles optikával, akkor a fotózásnál miért hozod fel ennek az ellentetjét?

    Szerinted - ha állítólag nem is lett módosítva -, nem tettek oda plusz fényeket, nem várták meg a tökéletes arany órát mondjuk tájfotóknál (dehogynem), nem volt állványra szerelve a készülék, nem készült belőlük 1000, mire ezt a 8-at kiválogatták.... nem szerkesztettek a képek - csak ha ránézel magára a teszt képekre, egy hozzáértő látja a tudatos komponálást... Az sem tűnik fel egyik képen sem, hogy nincs nagy dinamika tartomány béli különbség a képeken, így nem áll fenn a súlyos beégés vagy a bebukás veszélye.

    A tájképeken látni a harmadolós szabályok követését, a virágos képek két szabályt is követnek egy füst alatt (arany óra + ne felülről, hanem oldalról fotózzuk), stb..

    Bocha fogta magát, lebattyogott, és nyomott pár képet, ahogy a legtöbben tennék. Hát szarok lettek. Én sem vagyok elájulva tőlük, de én egyetlen telefon képétől sem esem hanyatt, nem is nagyon használom őket "fotózásra".

    Ne próbáld a profi fotós által készített képeket felhozni alapul, mert a szavaiddal élve az eszem meg fog állni.

    Ezt meg poénnak szánom - nem is neked szól igazán -, csak a szokásos ki csinál faszább képeket az N8 vagy az iPhone parádé kezdete előtt mindenkinek küldöm, aki szereti:

    Párbaj, Tűéles

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz talamasca #151 üzenetére

    apple-s tesztképek? aha.

    [link] amíg ilyen összehasonlítás nincs a tesztképekkel, addig max. arra jó, hogy kb. mit tud magában a kamera.

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • Kobak77

    aktív tag

    válasz talamasca #124 üzenetére

    Utánanéztem, találtam jobb példákat is, lásd alább. Ugyanakkor idejöttem a MA-ra és elolvastam itt egy készüléktesztet, ami tartalmazott tesztfotókat is. Ezek a tesztfotók nem voltak összhangban a tesztben leírtakkal. Mehetek én máshova is, és keresgélhetek addig, míg 1 db jobb képet nem találok, de - lévén úgysem veszek iphone-t, csak a téma érdekel - nincs értelme.

    "out of the box" témában pedig egyrészt reagáltam egy másik hozzászólásra, másrészt azért a rendelkezésre álló funkciók alapszintű támogatása elvárható lenne "out of the box" is. Különben mit/min teszteljenek a tesztelők? Tudunk ám videót felvenni 1080p-ben is, ja, csak a lejátszás probléma? :((( Vagy többgigás sw csomagot húzzanak le alapból, hogy minden úgy menjen, ahogy néhányan elképzelik? Úgyis lenne vki, aki szerint a abc sw szar, és inkább az xyz-t kéne használni...

    Mobil tesztfotók

  • Dany007

    veterán

    válasz talamasca #151 üzenetére

    "Összehasonlítva az Apple képeit a Mobilarena képeivel, hol történt a malőr?"

    Őszintén? Szerintem az Apple képei egy speciálisan kiválasztott környezetben, időben és időjárásban készülhettek. Illetve azt sem tartom kizártnak, hogy egy külső alkalmazással segítettek rá (mármint iPhone-on belül, tehát nem photoshopra gondolok).

    Hiszen ha megnézed az Apple oldalán lévő referencia képeket, akkor nem tudod megmondani jóformán hova zoomoltak, mert minden éles. Az itten képeken, meg csak egy bizonyos terület az éles, a többi erősen homályos.
    Szóval nemtudom, de azok a képek mocskosul szépek. És borús idő ugyan nincs köztük, de van egy napfelkelte, és ott sem okoz gondot a kevesebb ill. nem tökéletes fény.

    "Ez akkor lenne jogos, ha fogja a sajátját, majd az iPhone 4S-t, mindegyikkel lő képeket, majd összehasonlítja őket."

    Ez persze így igaz, de mutass már nekem egy olyan i4S-sel készült képsorozatot, ami felveszi a versenyt az Apple-nél lévő referencia képekkel. Vagy csak az Apple tud profin fotózni a telefonnal?

    Egyébként szerintem mindenféle fotós tudás nélkül kellene, hogy szép képeket csináljon. Akár borús időben is, annyira nem volt sötét... Amúgy volt itt a blogouton egy asszem talán Angliában élő fórumtárs, aki már pár napja tett fel képeket i4S-sel készülteket. És szép volt meg minden, de meg se közelítette az Apple oldalán lévőket. Pedig ott volt napsütéses kép is.
    Szóval érted, egy komolyabb kompakt gépnél az normál, optimális képminőség amit egy hozzáértő be tud rajta állítani. De egy ilyen telefonba épített kameránál az egyszeri júzer a cél, hogy ne kelljen neki mindenféle iso-val fehéregyensúllyal meg hasonlókkal vesződnie. Tudod "just works". Ha már külön progit kell leszedni hozzá és azzal manipulálni akkor már régen rossz...

    Ettől függetlenül szerintem nem rosszak azok a képek. Bőven kielégítőek. Számomra egy telefonban megfelelnek.

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz talamasca #324 üzenetére

    Oké, akkor kérdés, hol újult meg jelentősen az iOS felülete? lehet változott ez az, de még a színek is totál ugyanazok első blikkre (és igen, volt már a kezemben, bár csak rövid ideig, de a design a téma, nem a használhatóság ugye.) Természetesen nincs önmagában nagy jelentősége, engem csak elkeserít, hogy látszólag így leadta az apple....

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • Jojo5

    őstag

    válasz talamasca #834 üzenetére

    Igen, de ha most vesz I4-et nem jön ki olyan jól ha 2 év múlva váltani akar... általában azért veszik az emberek 2 év rabláncos előfizetéssel a megjelenés után elég hamar az új szifont, hogy ha váltanak akkor ne bukjanak "annyit"...

    [ Szerkesztve ]

    http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz talamasca #834 üzenetére

    Mi is a legnagyobb újítása az iPhone 4S-nek a magyarok számára?
    A kamera és a processzor.

    Elvileg jobb az antenna is és a kijelző is egy nagyon picivel szebb. Tovább lesz szoftveresen támogatva. Több alkalmazás lesz elérhető rá. 1-2 év múlva alap lesz a kétmagos processzor ebben a kategóriában, sőt már most is az. Az optimalizált szoftverek ki fogják használni a két magot, nagyobb lesz az elérhető teljesítmény. Az iOS még gördülékenyebben fut az új modelen, mint az i4-en. Az eladási ár még akkor is magasabb lesz használtan az i4-nél, ha abban 32GB lesz, ebben meg csak 16GB.

    Egyszóval drága és felesleges mulatság az előző szériát megvenni +16GB háttértár miatt, ugyanilyen áron.

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • Jojo5

    őstag

    válasz talamasca #839 üzenetére

    Igaz kompromisszumos a téma 16GB-on ha valaki orrba szájba akar videózni...

    De valószínűleg a támogatottsága akkor is tovább lesz mint az I4-é, illetve az sem elhanyagolható, hogy ha váltásra kerül a sor mennyiért tud az ember "megszabadulni" tőle..

    Az akksi probléma meg nem hiszem, hogy fennállna maximálisan, max picit rosszabb mint az I4, ha meg kivan lőve a timezoneos cucc meg minden akkor nem hiszem, hogy nagyon rossz lenne az üzemidő az I4S esetében

    [ Szerkesztve ]

    http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

  • Mr. Byu

    aktív tag

    válasz talamasca #839 üzenetére

    Elég lesz neki, és emellett:
    - lőhet szebb, 8 megapixeles képeket
    - csinálhat kamerákat megszégyenítő 1080p-s videókat, képstabilizátorral
    - semmi gondja nem lesz az antennával (általában nekem se volt, de nem áltatom magam, nagy ritkán előfordult, gyengébb lefedettségű helyeken)
    - az A5 procinak hála villámsebességgel böngészhet, a GPU-nak hála a legdurvább játékokkal játszhat
    - Siri
    - mirroring (képtartalom tükrözése) Apple TV felé
    - ... és még rengeteg olyan potenciál van a sokkal erősebb hardverben, ami most még nincs kihasználva, de a jövőben képes lesz rá a 4S, a 4 viszont jó eséllyel nem.

    Nem tagadom, én sem érzem, hogy ezek olyan többletet jelentenének, ami miatt a hűségidőmből hátralévő 1 évet szenvedve fogom kihúzni (ahogyan sok 3GS tulaj érezhette magát pl. az iPhone 4 kategóriákkal szebb kijelzője, és "szexibb" külseje miatt), DE!

    Ettől még ne nevezzük már ezeket "apró" újításoknak. Konkrétan az egész belső hardvert kicserélték. Nem tűnik fel a mindennapi használat során nagyon, mert az i4 eleve szuperjól van optimalizálva, de a jövőre is gondolni kell!

    [ Szerkesztve ]

  • Xero

    nagyúr

    válasz talamasca #840 üzenetére

    Nekem most fönt van pér kedvenc játék, egy navigáció 5-6 zene szám 3-4 klip és így is van 10GB helyem a 16-os 4S-en. Tapasztalatból mondom, hogy ez bőven elegendő ilyen méretű képek és videók rögzítésére.
    Nyilván aki órákat szeretne 1080p-ben rögzíteni, annak nem szabad 64 alatt gondolkozni, de én a 3G-nél is bőven elvoltam 8GB-al. 4S-ből is 16-osat vettem. :)

  • erdoke

    titán

    válasz talamasca #839 üzenetére

    SoC tekintetében sokkal nagyobb ugrás van a 4S és a 4, mint a 3GS és a 4 között. Különös tekintettel arra, hogy ugyanazon szoftvert és kijelzőt kell kiszolgálniuk.
    És amiben még nagy potenciál van, de senki nem beszél róla: Bluetooth 4.0

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • Mr. Byu

    aktív tag

    válasz talamasca #845 üzenetére

    Jó, akkor maradjunk annyiban, hogy a saját igényeimből indultam ki. :) Egyszer volt, hogy igencsak kevésnek bizonyult a 16 GB, amikor egy 2-3 napos kirándulás során rengeteg 720p-s videót csináltam, és a végén majdnem minden alkalmazásomat törölnöm kellett, hogy kihúzzam valahogy. Sajnos megtörténhet. De ez szélsőséges eset volt, amikor nem volt notebook a közelemben napokig, így nem tudtam menteni.

    Akkor annyiban igazat adok neked, hogy ha komoly kamerázásra akarja használni a 4S-t, és nem tudja majd megoldani, hogy több napos "forgatás" közben legalább naponta gépre mentse az adatokat, akkor szorult helyzetbe kerülhet.

    De ha erről nincs szó, mert meg tudja oldani a rendszeres mentést, vagy csak alkalmi videózásra akarja használni (ahogy általában én is teszem), vagy teljesen hidegen hagyja a videózás - akkor butaság 4S-t venni a 4-gyel egy árban. :) Akkor legalább próbáljon meg olcsóbban szerezni.

  • lowzor

    veterán

    válasz talamasca #845 üzenetére

    Ha sokat videózik, akkor felszinkronizálja mindig a gépre, amit felvett és törölheti őket. Így a videói is megmaradnak és a tárhelye is. Szerintem simán elég az a 16GB. A 4S jobb vétel már csak a böngészési sebesség miatt is.

Új hozzászólás Aktív témák