Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    válasz hroberto #139 üzenetére

    Érdekes kérdés. Én közel egy évig egy Xiaomi mi 10 prot használtam. Nagyon jó készülék, szerettem. Ha nem így lett volna, nem lett volna meg ilyen sokáig. Papíron többet tud mint az iPhone. Vannak is benne olyan dolgok, amiket elfogadnék. Pl a 2 zoom kamera, vagy vészhelyzetben a gyorstöltés. De pl hiába van benne több ram, nem tud többet a memóriában tartani, mint egy iPhone Xs. Hiába van benne nagyobb telep, gyengébb az üzemideje, mint egy 11, 12, pláne 13 pro max-nek. Szoftveresen kényelmesebb használni az iPhone-t és az a vicc, hogy azokat a dolgokat is, amik droidban korábban jelentek meg. Pl a mobilfizetés. Google Pay nem is régen van csak hivatalosan, és otp ügyfélként persze volt lehetőség simple-t használni, de az egy szar. Igen, ios-en is, de ott nem is kell (nem is lehet), be tudom rakni apple pay-be. Arról már nem is beszélve, hogy van revo kártyám google payben és ha a g pay az alapértelmezett fieztési mód, de be van állítva, hogy ha egy másik fizető alkalmazás van megnyitva akkor azt használja (jelen esetben simple) akkor is a g pay lép működésbe és a revóról vonja le. Vagy a pip mód, ami bugosan működik, ha gesztusvezérlést használok. Plusz nem tudja azt, hogy egy fülön megy a videó, leteszem pipbe és nyitok másik fület. Külön böngésző kell, egy amiben a videó van megnyitva, egy másik amivel netezek. Vagy az egykezes kezelés, ami nem is elérhető miui-ban ha gesztusvezérlés van, talán a gagyi lebegő labda segítségével. Pár napos cikk, hogy az android 12-re frissülő xiaomik már tudni fogják rendesen. Szóval van is abban is valami, hogy addig nem is fontos, ameddig az Apple bele nem rakja, mert lehet, hogy máshol hamarabb elérhető, csak nyűgösebb. Annó a másolás beillesztés is ilyen volt. Ekézték az ios-t hogy nincs benne, de az ujjal való vezérléshez ők oldották meg a legjobban. Persze nem mindenre igaz ez, meg ez sem hibátlan rendszer, itt is vannak bugok, és van ami jobban meg van oldva droidban, de az iOS üzembiztosabb rendszer. Vagy hogy olyan helyen, ahol gyengült a jel és tornyot kellett volna váltani, ez még ragaszkodott az aktuálishoz, ezáltal akadozott a net, csak airplane mód ki/be után csatlakozott a másik toronyra, iphone meg szinte minden esetben időben vált. Vagy hogy egy adott problémára az volt a megoldás, hogy kapcsoljam ki az miui optimalizációt, de ha csatolmányt akarok küldeni gmailben, akkor kapcsoljam be, mert az a baja (tényleg az volt). Ha éppen nem baszakodott a simple, ha éppen nem akartam meccset nézni pip módban, ha éppen nem voltam olyan helyen, ahol tornyot kellett volna váltani a telefonnak, akkor nagyon jó volt használni, sőt jobb is mint az iphone-t. De ugye ez közel sincs mindig így. Tudom, váltsak bankot, váltsak szolgáltatót (mondjuk ez érik), ne használjak gesztus vezérlést, vagy vadásszak valami launchert, használjak 2 böngészőt, kapcsoljam ki-be a miui optimalizációt attól függően, hogy mit akarok, stb. Akkor már egyszerűbb iPhone-t venni és így még a hiánnyosságai ellenére is jobb vétel számomra.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Új hozzászólás Aktív témák