Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz Jhonny06 #335 üzenetére

    A lényeg a szoftveren és az átlagfelhasználón van.
    Mindkettő kategória, ahogy te is mondtad, játékszer vagy felesleges kiegészítő drágán.
    Csak annyi a különbség, hogy most a Tablet a divat, régen meg a netbook volt.
    Annyi változott, hogy most ugye, ahogy említetted, 100k -ért már kapsz egy olyan laptopot, amivel dolgozni is lehet, viszont van itt egy bökkenő.
    Az átlagfelhasználó nem fogja a laptopját munkára használni, eddig is csak azért használt netbookot, mert divatos volt úgymond. Trendi, kicsi, könnyű, tud vele netezni, levelezni stb...
    De most máshogy van a dolog, mivel hogy az érintőkijelző, az ultravékony ház stb.. a divat, na meg mivel átlagfelhasználóról beszélünk, Tabletet fog venni főleg, hogy mivel ezeket nem lehet munkára befogni, és az alap alkalmazások már mind elérhetőek mondjuk iPadre, meg egy kis játék, és máris nem fog beruházni netbookra.

    Én személy szerint egyik kategóriából sem vennék, mert számomra teljesen felesleges, de ha egy puritán átlagfelhasználót veszel szemügyre, aki csak Facebookozik, meg nagy néha csinál valamit a neten, az Tabletet fog venni, nem pedig netbookot, ergo ezért szűkül a netbook piac, amit nem én találtam ki. (perszer elképzelhető, hogy félreértem, vagy rossz összefüggéseket állítok fel) :U
    Még azt is megkockáztatom, hogy ha ennyire bővül a Tablet piac, akkor egy idő után, az átlagfelhasználó (mondjuk míg divatban lesz a Tablet, meg mivel egyre jobban fejlődnek Mobil fronton is a hardverek/szoftverek), nem fog venni semmilyen Laptopot, mert felesleges a billentyűzet, ugyan akkora üzemidőt tud biztosan a Tablet is.
    A kulcsszó az átlagfelhasználón van, nem is a professzionális piacra szánják a Tableteket, ahol ugye elengedhetetlen az x86.
    Cáfoljon meg valaki, ha nem jól látom a dolgokat. :R

    [ Szerkesztve ]

    PS4

Új hozzászólás Aktív témák