Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ROBOTER

    addikt

    Na egymás mellé tettem a 2. és 4. generációt + a minit, és ugyanazt a weboldalt betöltöttem. A színekre voltam kíváncsi, mivel nekem ez eléggé fontos (fotók).

    Kicsit ijesztő, hogy köszönő viszonyban nem voltak egymáshoz képest. Ipad 2 nagyon picit kékes a fehér hátterű weboldalakon, egyes fotókon viszont picit lilásbarna. Ipad 4. gen. nagyon picit lilás a fehér weboldalon, viszont képeken pont fordítottja, az iPad 2-nél lilába hajló rész itt erősen zöld volt.

    Majd hazajöttem és megnéztem a kalibrált monitoron ugyanazt a képet, az iPad 2 bár icipicit túl lilásbarna volt, nagyon közel állt hozzá. Az iPad 4. -hez képest az eltérés jelentős. Tehát nincs egyértelműen eltolódás valamelyik szín irányába, az eltérések árnyalatfüggőek, mintha a egyes színek gammájával lenne kisebb gond.

    Az iPad mininek teljesen semleges volt a képe színek szempontjából. A felbontás jellemzését ugyebár ketté kell választani: pixelesnek látszik-e vagy sem / korlátozó tényező-e a felbontás. Szerintem nem látszik pixelesnek, de nyilván a weboldalakba bele kellett nagyítani, hogy olvasható legyen.

    Viszont mini mint "ékszer"... valami elképesztően elegáns. Öröm kézbe venni, a 9,7''-os iPad hozzá képest túl konzervatívnak tűnik. Próbáltam rajta gépelni is, picit nehezebb, mint a nagyon, de elmegy. Lehetne a nagyokon is picit vékonyítani a keretet, és ez a hátlap se lenne rossz megoldás.

Új hozzászólás Aktív témák