Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Everman

    addikt

    válasz #16820480 #36 üzenetére

    "nyilván itunes nélkül nem lehet zenét rendszerezni, nem lehet bpm alapú aktív listákat készíteni, nem lehet semmit csinálni a zenével, csak úgy elvan a vinyón és foglalja a helyet még linuxon is vannak rá alternatívák (így többe számban)."

    Ok, várom az alternatívákat, amikkel két-három kattintással tudok 50-60 ezer dalból pillanatnyi elképzelés szerint playlistet lekérni és áttolni a mobilra, sorry, de nem igen találtam még ilyet.

  • Everman

    addikt

    válasz #16820480 #44 üzenetére

    "Songbird, Banshee, Exaile, Amarok...
    amúgy ezekben mind tudsz smart playlistet csinálni, amit tud neked minden elvetemült kritérium szerint számokat válogatni, és van bennük mindenféle mobil eszköz támogatás is."

    Nagyszerű, akkor most miért is jobbak ezek? Ja, mert nem iTunes a nevük és ugyanazt tudják, csak éppen sok tekintetben bonyolultabban? (Songbird-et próbáltam, de nem győzött meg.)

    "ettől függetlenül már rengeteg éve könyvtárszerkezetbe vannak rendezve a zenéim"

    Az enyémek is.

    "így pár kattintással kiválasztom ami kell, aztán áthúzom a memóriakártyára/telefonra."

    A pár kattintás fél órás keresgélést jelent, mire kiválogatod, hogy mit akarsz. Köszi, de ezt kihagynám.

    "nekem ez kényelmesebb, mert pontosan azt, és pontosan oda másolom, amit és ahova én akarom. ráadásul le is tudom róla másolni külön szoftver telepítgetése nélkül."

    Azt, hogy neked kényelmesebb, nem vitatom, azt hogy nekem ez rohadt kényelmetlen lenne, azt meg pontosan tudom :D
    (Csak halkan jegyzem meg, hogy iOS alatt is könnyedén megtehetném ezt, de nem ettem meszet, hogy fél órákat vacakoljak, míg kiválogatom kézzel, hogy mit akarok átmásolni.)

    No meg nekem sokkal jobban kézre áll, hogy minden egy helyen elérhető (szoftverletöltés, szinkronizálások, zene és filmek rendszerezése).

    [ Szerkesztve ]

  • Everman

    addikt

    válasz #16820480 #48 üzenetére

    "hát, mondjuk több platformra elérhetőek, és nem erőltetik magukat kötelező érvénnyel az emberre."

    Nem használok desktop célra Linuxot, Winre és OSX-re meg van iTunes, úgyhogy ez nálam kipipálva :D

    "hogy a te szavaiddal éljek: nekem meg tudom, hogy kényelmetlenebb lenne itunes-t hazsnálni"

    És ezt én tiszteletben is tartom.
    Egyébként sokszor meg tudok lepődni, mert amit itt leírok, az az én véleményem, az én nézőpontomból, mégis sokan olyan vehemensen esnek neki, mintha egy örök érvényű, egyetemes igazságot akartam volna kinyilatkoztatni :D

    "amúgy ha neked fél óráig tart kiválogatni a zenéket, amit hallgatni szeretnél, akkor nem is tudta eleve, hogy mit szerettél volna hallgatni"

    Amit egy smart playlist 1 másodperc alatt képes kigyűjteni, azt te sem fogod überelni :D

    --

    Egyébként én piszokul hiányoltam az iTunes-t mikor Androidos készüléket használtam, mert ugyan a névjegyzék és naptár pikk-pakk felkerül a felhőből az Androidra, de én igencsak kedvelem, mikor az összes alkalmazásom, zeném, filmem és beállításom is egy kattintással felkúszik a készülékre, ha szükséges és nem kell mindent apránként összevadászni.

    [ Szerkesztve ]

  • Everman

    addikt

    válasz #16820480 #50 üzenetére

    "hát, akkor te is mellékvágányra tévedtél"

    Nem rád értettem, csak megjegyeztem.

    "amúgy sokkal gyakrabban szoktam úgy keresni, hogy mondjuk az Eagle Fly Free című számot akarom hallgatni, minthogy tudjam, hogy 36 bpm-es zenéket akarok"

    Én stílusra, előadóra, kedveltségre (be szoktam jelölni mi mennyire tetszik) szoktam általában keresni smart playlistnél.

    "a programok jönnek marketről "

    Egyenként vadászva, a beállításaik nélkül.

    "zenékből meg filmekből pedig nálam nincs olyan, hogy "ezeket hallgatom/nézem mindig telefonról", hanem azt teszem fel, ami éppen kell."

    Zenéből nálam van egy alapcsomag amit mindig felrakok és egy rész amit cserélgetek.

  • Everman

    addikt

    válasz #16820480 #54 üzenetére

    "de előadót pontosan olyan gyorsan tudok nautilusban keresni, mint ilyen zenelejátszóban."

    Igazából nálam csak az dominál, hogy mindent egy felület alatt elérek, ha nagyon akarnám, akkor smart foldereket is használhatnék rendszer szinten, ott is meg lehet adni minden apró paramétert, de így nekem kényelmesebb. :)

    "az mondjuk igaz, hogy beállítások nem jönnek velük, ezen még lehetne fejleszteni, bár eddig nem okozott igazából problémát."

    Problémát nem okoz, csak kis kényelmetlenséget. De rootolás után már megfelelő backup alkalmazással ez is megoldható, de jobb szeretem azt, ami alapból elérhető/használható és nem kell hozzá barkácsolni.

Új hozzászólás Aktív témák