Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Divinity

    őstag

    válasz domel #1 üzenetére

    Én, mint fejlesztő, saját szemszögemből.

    Nem mondanám, hogy örülök a változásoknak de aminek megkell törnénnie annak megkell és nincs vele semmi problémám.
    Up-to-date kell tartani az API szintet az appokban és utána húzni a doglokat. 1-2-3 szinten még semmi nem törik, egyértelműen akkor vannak problémák ha deprecated API-kra támaszkodnak a fejlesztők és/vagy nem migrálnak időben amire általában elég sok idő van.

    Az, hogy komolyabb permission-ök meg kiesnek a user appoktól pedig fejlesztői szemszögből is csak akkor érvágás ha nagyon system specifikus dolgokra támaszkodott. Ez esetben viszont több mint valószínű, hogy
    a, adat lopásra, manipulálásra használja azt
    b, bizonyos "hard-core user" szegmenst célzott
    Na ha most az előbbi dologról van szó akkor tűnjön is az adott app ha viszont az utóbbiról akkor system-appként (root joggal) nyugodtan tovább élhet.

    return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

  • Divinity

    őstag

    válasz forumpista #3 üzenetére

    " a google kiveszi az összes engedélyt az appok kezéből és immáron csak a google saját appjai férnek hozzá bármihez "
    Ez ebben a formában nem igaz.
    A system appok férnek hozzá. Root joggal bármilyen user app felavanzsálódhat system app-á. Sőt minden OEM-nek megvan a joga, hogy a saját rendszerébe azt rakjon bele amit szeretne.
    Ezek az engedélyek a visszaélések miatt lettek elvéve a user appoktól mivel már egy 10 éves kínai is képes írni egy olyan appot ami ellopja az összes adatod ha adsz neki hozzáférést. Na most ha ez a hozzáférés megszűnik akkor szűkül a dolog. Ellenben ezek nagyrészt olyan hozzáférések amik a rendszer alkalmazásoknak szükségesek nem pedig a Candy Crush-nak.

    return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

Új hozzászólás Aktív témák