Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erer1000

    őstag

    válasz Somatom #7 üzenetére

    mivan? :O ennek mi értelme?
    Blackberry Keyboard-nál is azt imádom az egyik legjobban hogy vágólapon 5-10 stb elemet is tudok tartani.. mindent ki kell herélni? :)

    M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz Somatom #91 üzenetére

    Ahogyan én tudom, az nem a Google sara, mivel nagyon sok helyen jogszabályba ütközik a hívás felvétele (idehaza is).

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz Somatom #95 üzenetére

    Tudnék erről regényeket írni, de hagyjuk... Persze így sem feltétlen leszek rövid, de igyekszem. Igazából de, igenis pont hogy készíthetek bármikor és bárkiről videót/képet, amennyiben az tömegképnek/tömegvideónak számítana (pl. városban). HA annyian vannak, hogy LEHETETLEN kikérni mindenki engedélyét egyesével (a tömegfelvétel ezt takarja) vagy adottak a körülmények, hogy az érintet(tek) ráutaló magatartással beleegyezhessenek, akkor lehet képi- és hanganyagot is készíteni. Nyilván hogy ráutaló magatartással egyezzél bele a felvétel készítésébe, ahhoz tudnod kell előzetesen arról, hogy a területen ahol vagy felvétel zajlik (pl. látod a kamerát, DE NEM mész oda szólni, hogy ne). Tehát ha nincsenek körülötted rengetegen (azaz nem beszélünk tömegfelvételről) és téged zavar, ha videóznak akkor megtilthatod, a felvételt készítőnek pedig kutya kötelessége leállítani a rögzítést és törölni az eddig felvett anyagot (vagy kivágni/takarni rólad téged), viszont hangrögzítésnél, pontosabban telefonálásnál picit más a helyzet. Itt nincsenek olyan körülmények, melyek biztosítanák a ráutaló magatartás meglétét, illetve ez a tömegfelvételtől is baromi messze áll, így mivel köteles vagy engedélyt kérni, ezért mindenképp meg kell kérdezned a hívott felet, azaz az érintettet. Azt viszont Ő nem tudhatja, hogy te tartottad is az Ő tiltásához magadat és nem rögzítetted a beszélgetést, míg pl. egy Telekom-ot ha felhívsz, addig Ők tudják neked biztosítani a döntés lehetőségét visszakövethető, megbízható módon. Mondjuk egy Telekomnál pl. pont nem ez a rögzítés oka, mert nekik pont hogy jogszabály írja elő a felvételek készítését, azonosítóval való ellátását és valahány éven keresztüli megőrzését. Épp ezért elég nagy butaság bekeverni és a szolgáltatókkal dobálózni...

    A lényeg, hogy beleegyezés mindig kell (kivéve ha jogszabály írja elő a rögzítést Számodra, mint pl. Telekomnál), de hangfelvételnél csakis közvetlen módon rákérdezéssel kérhető, ami meg vagy bejön, vagy nem. Vagy rögzítenek vagy nem, az érintettnek erre nincs rálátása bárhogy is dönt.

    És amúgy most realizálom, wtf? Nem szedték ki a hívásrögzítést egységesen, csak egyes régiókban. Az S9/S9+ fórumban pl. ezt úgy oldották meg, hogy átállították a telefont THL (Thai) régióra, amit elvileg úgy is lehet, hogy Thai SIM-el csinálsz egy FR-t, de amiről először hallottam az a Thai ROM felrakása.

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz Somatom #97 üzenetére

    Nincs rajta Android 10, de a cikkben nem is volt említve, hogy kiszedték a hívásrögzítést.

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz Somatom #99 üzenetére

    Jogos, igazad van, ez gyártói fícsör. Ez viszont nem változtat a tényen, hogy a Google nem viccből szedte ki ezt a funkciót, hanem azért, mert nem tudott globálisan megfelelelni mindenki jogrendszerének és nem akartak kockáztatni (+GDPR). Elvégre a végén csak a Gúgl lenne a hibás visszaéléseknél és végül csak velük pereskedne mindenki (is)... Én megértem a döntésüket. A kameráról meg leírtam mit gondolok, de attól még akár igazad is lehet ebben is :D Ez a politika már csak ilyen...

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

Új hozzászólás Aktív témák