Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz paprobert #71 üzenetére

    igazán akkor hatékony, ha full előtt 10-20%-kal van használva, többivel egyetértek
    cache maga nem tudom mennyit eszik, de az rengeteg ha 2133-as ram helyett 3000-es ram már +8-10w soc fogyasztást produkál, attól felfele viszont már alig megy rá valami, ha a 3000-es soc-ot hozná a 2133 értékén egy szavam sem lenne
    mondom ezt mint anti-fan ( :
    de látszik meg tudják oldani, az új apu-k már félúton vannak a desktop és mobil cpu-k közt

    szerk:
    ivy bridge nekem teljesen kimaradt
    ezt még boost nélküli cpu-val mértem
    egyébként még bios-ban sem kell ehhez hackelni, win sémában cpu performance százalékos állítás
    máris kész az ún. ee cpu:)
    cpuz-vel lehet követni az egyesz értékek hatására hogy változik a max órajel és csökken mellé a feszültség
    ennyit csinálnak gyárilag az ee megoldásokon, nem hiszem hogy bármilyen válogatás lenne a chipekből, akármennyit néztem meg, a leghitványabbak is hozták az ee speceket

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • sb

    veterán

    válasz paprobert #71 üzenetére

    Kb. jól összegezted. Én a cache-t hagytam ki ami jelentős tétel szintén. Mellé ott a boosthoz a core parking kikapcsolása ami jelentős meg a PCIe L1.2 ami viszont cpu független de a high perf sémák automatikusan kilövik.

    Ettől függetlenül nem látom szörnyűnek a helyzetet Intelhez képest sem. Az ottani üveghangú Turbo órajelek is megteszik a hatásukat. Ez az ízlés szerinti 35-50W idle és +10-20W-os light load ott is hasonló sávban van. Eléggé figyelek a fogyasztásra de ez az 5-10W-os sávon belül maradás azért annyira nem vészes... meg nyilván a nagyobb load-ok is visszahoznak belőle.

    Inkább az értelmetlen fogyasztás zavar... pl. a fenti setupnál ami nekem bejött:
    1. Az RX 470 dvga idle 14-15W-ja az wtf kategória... és akkor így is be van lőve fix p0-ra 300/300-ra. Amúgy a pont veled beszélt "power efficiency" eltűnése a driverben még 15-20W-ot rátenne light load alatt.
    2. Belőttem a ParkControl nevű progit, terheléstől függően elég jól váltogatja a power schema-kat. Így nincs fix high perf mód, ezzel azonnal 10W lejön a light load-ból, ill. powersaver-ben sincs állandóan ami agyonvágja a reszponzivitást cpu és PCIe oldalról is. Szuperül működik. Visszavált és azonnal jobb a fogyasztás ha kell akkor pedig azonnal felvált.
    3. Mióta sokat megy idle a gép azóta beállítottam a sleep-et is. Előtte soha nem használtam. Így gyk. azonnal indulva mégis kb. felére esik az átlag fogyasztás.
    Sokkal többet hoz mint a többi trükk.
    Alapvetően a legkisebb ellenállás felé való törekvés a legegyszerűbb. Ha nem kell mennie akkor minek menjen? A DIY NAS (200GE) se megy folyamatosan, anno erről is sokat vitáztam a topicjában, hogy egy NAS-nak 24/7-ben "illik" mennie. De vajon minek?

    @Chaser:
    amd-nél én úgy vettem észre, teljesen defaulton a gyári tdp limitet nem veszi figyelembe, pl a 3800x 110w gyárilag, de 130-at is láttam tőle,
    Akkor ott vmi gond van szvsz. Én nem láttam ilyet se 2700-on se 3600-on vagy 4650G-n.
    A trükk annyi, hogy ez magokra vonatkozik. Ott van még a SoC/uncore mellette és az egészre együtt a PPT. Afölé nem megy alapból. Kipróbáltam, ha több feszt adtam rá és kifutott belőle akkor elkezdett egyre lejjebb csúszni az allcore Turbo órajel. Pl. defaulton 2700 57W körül volt csak a magokra nézve és 3.4GHz. Magasabb feszen elérte a 65W-ot és elkezdett 3.3-3.2... lefelé menni.

Új hozzászólás Aktív témák