Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz westlake #152 üzenetére

    Ez egy típusteszt. Amiről te beszélsz az egy modellteszt.

    Modellből több van kicsit, gyanítom akkor mindre kíváncsi vagy, melyik a legjobb. Tehát egy olyan tesztet szeretnél ahol típusonként 5-10 féle Fury/X/980/980Ti van. Nem nagy kérés... 25-30db kártya csak.
    Van ilyen teszt is 1-2db biztos a neten.

    Vevőként érthető a kérésed de egy kicsit azért a realitások talaján kéne maradni.

    Engem meg 7850-ről érdekel, hogy milyen lehetőségek vannak fejleszteni. Nekem egy olyan teszt lenne jó amiben 7850-től felfelé benne van minden... és persze valós, nem ref modellek mert én is vevő vagyok.

    Ezeket több tesztből kell összerakni. De nem annyira bonyolult, mert a típustesztben látod, hogy pl. a Fury vs 980 mi az arány. Ehhez hozzánézel még átlagos tuningot, 1-2 modellt és megvagy.

    A többieknek meg ez érdemi infó. Látják egy új kártya/gpu hova van pozicionálva.
    Azt meg a 30 féle 980/Fury tesztből lenne nehezebb átlátni.

    ON:
    Az X a hűtéssel együtt elég jó, de semmivel nem jobb mint a zöldek. Már akinek ez a szint kell, nálam érdektelen.
    Jöjjön a Nano! Abból még lehet jól eltalált "tömegkártya" talán.

  • sb

    veterán

    válasz westlake #204 üzenetére

    "Vajon mire elég az AMD vadiúj, HBM memóriával társított gigászi méretű GPU-ja? Cikkünkből kiderül!"
    Egy teszt általában azzal kezdődik, hogy leírják mit tesztelnek. A Gigabyte XYZ-t, vagy az Nvidia GTX 980-at.

    Nem tudom miért beszélsz 25-30 darab kártyáról.
    Típusból hány van?
    És modellből?

    Ha betesznek 1-1 modellt mindegyik típusból és nem 5-6 gyártótól akkor mi biztosítja, hogy neked tetsző modellről lesz szó?
    Nem minden modell egyforma. Beraknak egy szar hűtésűt vagy 1.5x annyiba kerülőt és mások hőzöngenek rajta, hogy dehá' van jobb is meg olcsóbb is.

    Nem olyan nehéz belátni a két kérdésre a nagyjából egyértelmű válaszokat.

    Meg valahogy azt sem érzem, hogy ez egyedi lenne. Egy rakás külföldi oldal ugyanígy tesztel.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz westlake #223 üzenetére

    Ezzel pontosan azt mondtad, amit én, csak más szavakkal. A teszt felületes. Magyarul ha valaki 300.000 forintért akar venni egy VGA-t, akkor ez a teszt nem alkalmas arra, hogy segítsen neki a döntésben. Nézzen meg egy másik tesztet? Kérdezzen meg egy hozzáértőt? Tehát a teszt nem segít neki. Jó, mi? ;)

    Pontosan.
    De ha ezt beláttad akkor már nincs nagy gond. Azzal volt, hogy nem láttad be.

    Én is írtam már a tesztíróknak, hogy jó lenne többféle kártya, mert engem 7850-hez képest érdekel, hogy hova és mennyiért fejleszthetnék. De ez egy 20-30 vga-s teszt lenne amit elvárni józan ész alapján nem lehet (Újratesztelve, hiszen régi kártyáknak is kéne bennük lennie.... de az új játékokért is sír mindenki közben...)

    Te ugyanezt írod. Mondjuk Giga G1-et akarsz benne látni... más meg Asus-t... stb...
    Hogy mindenkinek jó legyen 30-40 vga-s teszt kell ami abszurd. Ha pár vga van benne akkor meg az is hátrány ha mondjuk pont Asust tesztelnek. Aki gigát akar semmire nem megy vele.

    Ezért marad a típusteszt modellteszt helyett.
    Vagy ahogy írtam lehet keresgélni modellteszteket máshol is... szoktak lenni, jellemzően azok is inkább 1-1 vga-val. A nagy, átfogó modelltesztek külföldi oldalakon se túl sűrűek.

    Szóval igen:
    - Ez alapján a teszt alapján többféle modellből választani nem lehet, arra nem jó. Igazad van.
    - De 20-30db-os tesztet elvárni sem lehet. (A pár darabos modellteszt amit javasoltál az meg nem opció)

Új hozzászólás Aktív témák