Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Madwe

    nagyúr

    válasz axioma #69 üzenetére

    A 2. pontoddal ugyan rácáfolsz arra amit írok, de azért ritka a 2. pont szerintem, sajnos. Mindenesetre első pontra reflektálnék: miért alapvetés az autó itthon? miért az a jólét mércéje? miért derogáló biciklivel járni (azon túl h a közlekedési kultúra nem kedvez neki itthon?) ne adj isten elektromos biciklivel/erobogóval/emotorral/robogóval/motorral? ezek mind mind 1-2 fős alternatívák, jobbak, gyorsabbak, környezetkímélőbbek. De valakinek az inkább a státusz, h az ezer éves, olcsó szar de "luxus" bmwvel meg audival égeti a szart az emberek orra alá...

    Pl. amikor öcsém ment lakást nézni, BICIKLIVEL, érted, BICIKLIVEL, hát az eladó faképnél is hagyta, mert nyilván nincs pénze lakásra annak, akinek nincs autója? wtf... ok ez sarkalatos példa de tényleg ez az alap mentalitást tök jól jellemzi...

    Természetesen ahol már gyerek van, s őt kell hurcibálni, ott nem alternatíva ez - bár én is felnőttem úgy, h gyalog, tömegközlekedve jártam iskolába 7 éves koromtól fogva, de az első 7 évemben kellett alám az auto, ez kétségtelen :D

    Ez olyan logikai bukfenc szerintem a gondolkodásban, mint az elektromos autok a maguk 300km-es távjával szarok, mert hogy megyek vele eurotripre? hát bmeg, akkor bérelj egy autót, az esetek 99.99999999% nincs szüksége többre az embernek, de mégis arra a maradék kis előfordulásra vásárol...
    Ez olyan mintha mindenki kistehert venne magának, mert egyszer tuti jól jön majd hazafele az ikeából...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák