Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oszi666

    őstag

    válasz tkesy #16 üzenetére

    Pedig igaza van. Tök mindegy, hogy elektromos vagy benzines a kocsi egyelőre. Amíg az áramot széntüzelésű hőerőművekben termelik annyi az egész hacacáré előnye hogy nem a te orrod alatt büdös az égéstermék. lásd a hülye németeket akik leállították az atomerőműveket és most újra szenet égetnek.
    Ez tipikus nyugati mentalitás: a problémát kitolják jó messzire és akkor már minden oké. Lásd Norvégiát mennyire imádják mert zöld, közben világvezető kőolaj termelő.
    Cserébe az akkumulátor egyelőre iszonyat szennyező és mérgező is, és nem igazán olvastam, hogy bárhogyan újra tudnák őket gazdaságosan használni.

    Szerintem semennyire nem változott a helyzet: az energiát ugyanúgy fosszilis energiahordozók égetésével nyerik még mindig, pár atomerőművel megtámogatva. Közben az amerikai palagáz és palaolaj termelés pörög, mindenki ontja magából az olajat. És amíg nem fogy el, és le nem zajlik pár háború nem is lesz megoldás mert anyagilag senkinek sem éri meg addig alternatív ötleteken gondolkozni, csak akkor ha már nincs más megoldás.
    uff beszéltem :D

    It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

  • oszi666

    őstag

    válasz atee_13 #52 üzenetére

    Ez a cikk annyit mond hogy van valami javulo tendencia. En teljes mertekben megertem hogy nem kehet egyik esterol a masikra bezarni az osszes regi eromuvet es mindenhova zold eromuveket epiteni. Ez raadasul csak arrol ir hogy az elektromossagot allitjuk elo egyre kornyezet kimelobb modon.
    Es latom a lenyeg nem esik le: globalis! felmelegedesrol van szo. Ha a kistigrisek Afrika Kina az USA meg a tobbi tovabbra is szennyeznek ugyanott vagyunk mintha nem csinalnak semmit. Afrika es a kozel kelet tovabb fog sivatagosodni es nem 2 millio menekult hanem felmilliard fog utnak kelni.
    Szerintem nem elegy gyors ez a valtozas es persze megertem miert: senki sem akarja fizetni. En is hadd szurjak be[cikket]
    Egy valamit nem talaltam az altalad idezett cikkben: azert csokkent a fosszilis energia hordozok aranya mert kevesebbet fogyasztunk vagy azert mert a plusz igenyt mar mashogy elegitik ki utobbi esetben ugyanis a netto kibocsatas nem valtozott es ha jol latom a CO2 kibocsatas meg nott is 2017ben

    It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

  • oszi666

    őstag

    válasz atee_13 #55 üzenetére

    Oke belatom igazad van. Elragadtattam magam :)

    It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

Új hozzászólás Aktív témák