Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz sz.balazs.95 #16 üzenetére

    Oda van írva, hogy mindhárom nagy platformra, nem értem, mi a gond?

    Bár lehet, hogy Bog javított bele, amikor látta a hozzászólásokat... mindenesetre én speciel Z10-et használok, szóval marhára nem felejtem el, hogy más is van, de attól még a BB nem fog a három nagy platform közé tartozni.

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz Crafter32 #19 üzenetére

    Szerintem meg a fórum kezd a bunkóságról szólni; ez persze körülbelül annyira volt értelmes hozzászólás, mint a tiédnek a vége, és valószínűeg minden jóérzésű fórumozót sért, ahogy engem is sért, amit téged írsz. Mindenesetre ha a Mobilarena szerinted a kirekesztésről szól, akkor túl sok dologról sajnos nem tudunk beszélni.

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz S e t h #38 üzenetére

    Ha látta az osztálytársánál és netán elindította ezt a appot, az is nyert ügy lehet. Nem csak a saját telefonján keresztül tudja elérni az áldozatokat ez az app.

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz California1 #43 üzenetére

    Azért nem írtam a 10.2.1-ről, mert még nem tudott normálisan beépülni a Google alkalmazások kezelése a Hubba, folyamatos notifikációkat dobál már feltelepített alkalmazások feltelepüléséről, plusz kissé problémás az is, hogy azonos név esetén simán lecserélni a BB-s appokat az androidosokra. Megvárnám, amíg ezeket kijavítják, mert ezeket a hibákat letagadni nem akarom, ha viszont mostani állapotában írnám meg, hogy mi a helyzet, valószínűleg többet ártanék a platformnak, mint amennyit segítenék.

    A miértedre meg az a válaszom, hogy az a mondat, mely szerint "a Mobilarena a kirekesztésről szól", rohadtul nem azt jelenti, hogy keveset foglalkozunk a BlackBerry-vel. A te "kb. ennyit tudtok" megjegyzésed pedig hasonlóan sértő, úgyhogy köszönöm, hogy sértegetsz minket!

    Szerk.: Ettől függetlenül nyilván végiggondoltam a dolgot, már meg is írtam az első oldalt a 10.2.1-es cikkből. Holnap után szerintem mehet is élesbe! Nyilván nem másra szeretnék mutogatni, de ha valakinek hiányérzete van valamivel kapcsolatban, nyugodtan írhat nekünk, egyszerűbb és jobb úgy változásokat előidézni, mint egy efféle indulatos fórumharccal. A tartalmi kérdések ráadásul pont olyan dolgok, amik egyik percről a másikra is megoldhatók, ha még ébren tudnék maradni két órát, akár holnap is kimehetne a cikk.

    [ Szerkesztve ]

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz lugosi #54 üzenetére

    Oké, köszi a visszajelzést, megpróbálunk jobban odafigyelni rá. Nekem mindig is szívügyem volt a BB platform, elég bármelyik BB10-es készülék tesztjét elolvasnotok ahhoz, hogy ez kiderüljön.

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz California1 #58 üzenetére

    Egyszerűen nincs igazad, erre sajnos nem tudok mást írni. Kérlek, hogy üsd be a keresőbe a BlackBerry szót, látni fogod, hogy minden BlackBerry készüléket leteszteltünk, hogy öt éve írtunk egy hatalmas összefoglalót a rendszer működéséről, és hogy a hírek között is szerepel a rendszer. A 10.2 újdonságairól a Z30 cikkében írtam, az egyetlen jogos kritika a 10.2.1 miatt érhet minket, de mint azt jeleztem, nem el lett felejtve, hanem oka volt, amiért vártam vele. Foglalkozunk a pletykákkal, felvásárlási dolgokkal, BBM-mel is, de neked is látnod kell, hogy ennél több dolog jelenleg nem történik a BB háza táján.

    A Firefox-szal is foglalkozunk, az IT cafén külön Mozilla blog is van, plusz én anno még az elég szerény 1.1-es frissítés megjelenéséről is írtam. Örültem volna, ha a kritikád megfogalmazása előtt megnézted volna, hogy mennyire állja meg a helyét.

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz kárátékutyá #69 üzenetére

    Olyan témákat feszegetsz, amik már mélyebb tartalomszerkesztési kérdések, mint amiket te olvasóként láthatsz. Megnéztem a tényleges, élő statisztikáinkat, jelenleg a mobileszközről érkező felhasználóink 0,3 százaléka használ BlackBerry rendszert, 992 emberről beszélünk, akik közül egyébként 496 PlayBookot nyomkod, úgyhogy a BB10 felhasználók száma jelentéktelen. Hangsúlyozom, itt a mobil eszközökről érkező olvasóink 0,3 százalékáról van szó, míg Apple estében ez a szám 19,2 százalék, Samsungnál pedig 16,9 százalék (a BlackBerry-t ebből a szempontból még az Acer és a Kindle Fire tabletek is lenyomják).

    Szóval értem én, hogy a BlackBerry közösségnek nagyon fontos egy BBM frissítés, de speciel efféle szoftveres dolgokról Android esetében sem írunk, mert viszonylag szerény érdeklődésre tartanak számot még a nagyobb platformok esetében is, a fenti számok fényében el lehet képzelni, hogy a BB-nél mire lehet számítani. Továbbra is úgy érzem, hogy a BlackBerry készülékekről nagyon gyorsan megjelenő, alapos és korrekt cikkek vannak, az olvasói összetételhez képest a hírek mennyisége bőven kielégítő. Itt most két kritika merült fel, amelyekre már reagáltam:
    -BB 10.2.1: Hiba volt nem foglalkozni vele, mint említettem, pótlom!
    -BBM frissítés: Erről akár írhattunk is volna, de hiányosságként nem említeném, hiszen más platformoknál sem írunk egy csevegőszoftver frissítéséről, akármilyen kiváló is. Olvastatok már ChatON frissítésről hírt? Pedig azt kicsit többen használják, mint a BBM-et.

    Ha a fentieken kívül bármilyen hiányosságot véltek felfedezni a BB-hírekkel kapcsolatban, azokat korrekt, emberi hangvételben, konkrétumokkal várnám. Mert a "nem foglalkoztok a BB-vel" hozzászólásoktól önmagában sajnos nem tudok megvilágosodni, tényleg arra lennék kíváncsi, hogy az elmúlt 1-2 hónapban mi volt a fent felsoroltakon kívül az a hír, amit méltatlanul figylemen kívül hagytunk! :R

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz Csapoati #78 üzenetére

    Az alapkérdésre visszatérve: megkérdeztem a többieket, senki nem javított bele az anyagba, úgyhogy a kezdetektől az volt odaírva, hogy az UNICEF HelpAPP mindhárom nagy platformra elérhető, ami továbbra is teljesen helytálló, mert a BB nincs benne a legnagyobb három platformban. :) Szóval örülök, hogy beszéltünk a BB helyzetéről, de speciel azokkal a kritikákkal erősen mellélőttetek, aminek fényében a kritikák hangvételével kapcsolatban kissé szomorú is vagyok. Indulatosnak lenni sosem jó, de akkor főleg nem, ha az illetőnek még nincs is igaza. :P

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz Blackmirror #82 üzenetére

    Basszus, miért nem írta be valaki, hogy a leadben van a hiba? Én az eleje óta nem értem, hogy mi a gond, hiszen a cikkben magában a következő szerepel: "Külön dicséretes, hogy mindhárom nagy platformra elérhető a szoftver, ráadásul Android és iPhone esetében a rendszerkövetelmények is alacsonyak, a robotos rendszernél már egy Gingerbread is elég, míg a Windows Phone-nál a 7.5-ös verzió fölött minden támogatott. "

    Így már értem a problémát és ez így tényleg egy nagyon rossz mondat volt, ki is javítottam, köszi a feedbacket! :R

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz kárátékutyá #81 üzenetére

    500 ember is sok, nem állítottam ennek az ellenkezőjét, de azt azért látnod kell, hogy a teljes létszám körülbelül 700 000, tehát minden 1400. ember néz minket BlackBerry-ről (ha pedig azt nézzük, hogy PlayBookja egyébként is a BB tulajdonosoknak van, akkor ennyien sincsenek). Amikor a Mobilarena még egy piciny lap volt, akkor nyilván arról írtunk, amiről épp kedvünk tartotta, most viszont nem árt, ha kielégítjük az olvasók többségének az igényeit is.

    A teljes szerkesztőségben (Prohardverrel és IT caféval együtt) négy ember is BlackBerry 10-es cuccot használ (két Z10 és két Q10 van), szóval házon belül nagyon felülreprezentált a platform, szeretjük, foglalkozunk vele. Ettől függetlenül nem érzem úgy, hogy a függetlenségünkkel kapcsolatban pont a BB miatt kritika érhetne minket, a platform olvasótáborához képest szerintem sokat és minőségi módon foglalkozunk a rendszerrel.

    Bár az elbénázott lead miatt most komolyan rosszul érzem magam, amiatt még egyszer elnézést kérek! :(

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz California1 #85 üzenetére

    Ha szerinted nincs pl. azzal a hozzászólással gond, mely szerint "a Mobilarena a kirekesztésről szól", akkor tényleg nem szeretnék veled beszélgetni (ha a kirekesztésről szólna, valaki már régen kibannolt volna itt mindenkit és nem töltenék órákat azzal, hogy hozzászólásokat gépelek). A Mobilarena okostelefonokról és azokkal kapcsolatos dolgokról szól, a kirekesztésről meg más típusú oldalak szólnak, amikhez nekünk nincs közünk és nem is lesz soha.

    A szóban forgó hozzászólás komolyan sértő és nagyon átgondolatlan volt (bár nem te írtad, mielőtt magadra vennéd). És nem, a demokráció alapja nem az, hogy másokat szabadon lehet sértegetni.

    Az elfogultsággal kapcsolatban pedig továbbra sem kaptam tőled semmi konkrétumot. Arra már válaszoltam, hogy a cikkek/hírek arányában miért ilyen mértékben van jelen a BlackBerry. De az elfogultság megint mást jelent, ezek szerint az elemzéseink részrehajlók és hibásak. Ezért kérdezek vissza: volt olyan BlackBerry cikk, ahol elferdítettük az igazságot? Mi a problémád tulajdonképpen?

    [ Szerkesztve ]

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz eventus #88 üzenetére

    Azért, mert így van; a hardver eddig mindig elmaradt az aktuális csúcstól, a felhasználóknak pedig lehet bizonygatni, hogy így is gyorsabb a rendszer, mint sok konkurensnél (te is, én is tudjuk, hogy ez így van), de a hozzá nem értők úgyis az órajel és a magok száma alapján választanak, mert azt hiszik, hogy a több jobb. Ezt sajnos igazolják a jelenlegi eladások. Semmi olyan nincs abban a hírben, ami nem igaz, a BB10-es készülékek már a premierük pillanatában sem rendelkeztek csúcshardverrel, mi meg ezzel kapcsolatban a hírben nem is formáltunk véleményt, nincs odaírva, hogy ez jó vagy rossz, tényként kezeltük.

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz California1 #90 üzenetére

    Köszönöm! :R Ha a jövőben felmerül valami, amivel elégedetlen lennél, nyugodtan írj!

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz Crafter32 #96 üzenetére

    Ne aggódj, pár hozzászólással ezelőtt írtam, hogy a leadet nem néztem és ott valóban rosszul volt, úgyhogy azért javítottam nemrég! Szóval ebben tökéletesen igazatok volt! :R

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz dejaris #99 üzenetére

    Operációs rendszerre nem tudok szűrni, csak konkrét készülékekre, szóval nem tudok egy teljes képet adni, de azért ez is elég beszédes:
    -Lumia 920: 1,7%
    -Lumia 520: 0,8%
    -Lumia 820: 0,5%
    -Lumia 620: 0,5%

    Más jelentős WP készüléket most hirtelen nem látok a legnépszerűbbek között, a Nokia teljes részesedése a fenti készülékeket és az önmagában 2,3%-ot jelentő N900-at nem számolva viszont 4,8%, abban azért valószínűleg van még WP.

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz sz.balazs.95 #101 üzenetére

    A félreértések elkerülése végett: két helyen is szerepel ez a mondat, magában a szövegtörzsben és a bevezetőben (leadben) is. Amikor írtátok, hogy nincs ott a "nagy" szó, akkor én a szövegtörzset néztem, amiben a kezdetek óta ott volt, ezért nem értettem, hogy mi lehet a gond, komolyan azt hittem, hogy nem tudtok olvasni. :) Nemrég derült ki, hogy a leadből hiányzott, aminek a tartalma ennek megfelelően tényleg hibás volt, úgyhogy oda utólag beírtam a "nagy" szót.

    Azt meg mered tippelni, hogy mi a top3 készülék? :D Tabletekkel együtt.

    [ Szerkesztve ]

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    Akkor a várva-várt top3:
    1.: iPad (14,9%)
    2.: Google Nexus 7 (4,4%)
    3.: iPhone (4,3%)

    Apple-nél az egyes típusokat nem látom külön-külön, szóval ez azért csalóka, simán lehet, hogy a Nexus 7 konkrét típusként lenyomja az összes iPadet, mert azokból azért elég sok típus van, illetve külön-külön nézve valószínűleg semelyik iPhone nem lenne harmadik. Nagy számban képviseli magát egyébként az LG G2, a Nokia N900, a Sony Xperia SP és a Z, a Galaxy S III, az S4 és a Note II, a Nexus 4 és a Nexus 5, valamint a HTC One X. Gyakorlatilag csak ezek vannak 1% fölött, meg a már említett Lumia 920, az S II és az S Advance.

    Egyébként ebből nem lesz külön cikk, egyáltalán nem reprezentatívak az adatok, lévén egy mobilos oldalról beszélünk.

    [ Szerkesztve ]

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Új hozzászólás Aktív témák