Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    Szia Tamás!

    Most olyan dologgal szembesültem, amire sztem rá kéne nézned, mert nekem sehogy sem akar jó lenni. Összetett a dolog.
    1.: Van egy BOOT_SETTINGS nevű parancsom, amiben a rendszerindulás után végrehajtandó műveletek vannak. Az egyik művelet az, hogy elindít egy másik parancsot, ami a hangkimenetet az alapértelmezett HDMI helyett, az USB -s hangkártyára küldi. Ez nem mindíg futott le, ezért megpróbáltam más eseményhez kötni. De az USB menüpontban egyik csatlakoztatási típusnál sincsenek választható paraméterek (mint pl. a bluetooth -nál az eszköznév, vagy ID), pedig az eszköz csatlakoztatva van, az ID -jét írja a dmesg és megjelenik a beállítások -menüben is, mint usb hangeszköz és természetesen működik is.
    2.: Ha egy pendrive -ot csatlakoztatok, azzal a robotnak jelenleg semmi dolga sincs. De a rendszertől kap egy boot üzenetet (legalábbis nekem ez jön le a logból) és ezért lefuttatja a rendszerindulás eseményéhez kapcsolódó parancsokat. Ez szerintem nincs rendben.
    3.: Ezekből a kütyükből kifelejtették az "usb eszköz leválasztása" menüpontot. Először az elixír usb -parancsikonnal próbálkoztam, de nem hajtotta végre. A logból nekem jogosultsági hibának tűnik, csak nem tudom, hogy lehetne -e tenni ellene valamit. Szerencsére a robottal le tudom futtatni a lecsatoló shell parancsot:
    umount /mnt/usb_storage/USB_DISK0/udisk0

    Az eseményekről csináltam logokat, remélem, segítenek!

Új hozzászólás Aktív témák