Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • johnyblaze

    aktív tag

    válasz Shinjike87 #6 üzenetére

    Noha a revelations-t végig nem játszottam.de játszottam vele pár órát.annyira nekem sem a hangulata nem jött át illetve az egy kaptafára készült fültisztító szerű ellenfelek sem.
    A 2.-ik résszel pedíg ott is sikerült beverni az utolsó szöget a koporsóba.

    A zero és a Resident evil 1 eléggé klasszikusnak mondható,és valószínüleg ebből következik hogy tényleg elég jók.Az első rész felújítása jól sikerült ez így igaz.

    Az új hullámos RE2 remake számomra szintén hamar érdektelenségbe fulladt.cirka 1 órám volt benne.ez volt megjelenés tájékán,azóta sem.szép lett új lett.de pont a hangulat veszett ki belőle.nekem kifejezetten tetszett a klasszikus trilógiában hogy esetlenebb volt a mozgás illetve a kamera sem követett.ezáltal sokkal sebezhetőbb voltál.kés használatra nagyon oda kellett figyelni illetve amint mondtam a lőszerre.

    És azt viszont még kifelejtettem hogy a Code veronica volt az utolsó élvezhető rész ami követte a klasszikus vonalat.Sajnos ez a hajó is elúszott már.Mint sok más sorozat.
    Érdekes hogy 10-20 éve mindenki a grafikai fejlődést várta hogy milyen jó lesz... nem lett jobb.rosszabb lett.mármint grafika vs sztori/minőség.az utóbbit sajnos már tényleg csak ritkán sikerül teljesíteni.

    RE3 remake-be bele sem fogok kezdeni.

    Ez a resident evil re:verse meg aztán tényleg mindennek az alja.De ezek szerint ez az igény (telenség) ami mostanában tombol.Hiszen ezzel egy igényt kívánnának lefedni.Pénzt ,energiát bele fektetni ,hogy na tessék hát ez kell nektek íme elhoztuk.Gondolom a capcomnál nem kő papír ollóval döntötték el hogy meg legyen-e valósítva.Ha tényleg ilyen cuccoknak van térnyerése,az eléggé elszomorító.

    [ Szerkesztve ]

    "don't fulfill her desire, just up away and retire"

  • johnyblaze

    aktív tag

    válasz Shinjike87 #13 üzenetére

    "Véleményem szerint nem adhatsz ki a kezeid közül ...." Hát igen mostmár nembiztos hogy megállná a helyét.azóta eltelt "pár" év.

    "Ez a Reverse egy szinte ugyanolyan talicska szar, mint az Operation Raccoon City volt. "
    ez pontosan így igaz.

    Egy code veronica remake jó lenne de nem vagyok benne biztos hogy tudnák hozni ugyanazt a hangulatot.

    "don't fulfill her desire, just up away and retire"

  • gejala

    őstag

    válasz Shinjike87 #13 üzenetére

    Mindig megy ez a mese a fegyverekről az új részekben, de már az első részben is halomba öltük a zombikat meg shotgunnal/gránátvetővel mászkáltunk...

    A 7 meg tökbe ugyanaz a játék, mint az 1, csak zombik meg 90-es évekbeli hülyeségek nélkül.

    És azt se értem, hogy valami RE játék, valami meg nem. Attól, hogy az 1 meg 2 olyan volt, amilyen, még nem fognak 25 évig pont ugyanolyan játékokat csinálni, mert rég kihalt volna a franchise.
    Nekem a RE azt jelenti, hogy mutatják az utat a jövő játékainak. Az első rész műfajt alkotott, a második tökéletesítette. Aztán jöttek a hülyeségek (3, 0 CV), de utána mertek továbblépni és a 4-el letették a modern third-person akciójátékok alapkövét. Azóta is sokan próbálták lemásolni, sikertelenül. Utána az 5 meg a mai napig egy nagyon élvezetes co-op shooter. A 6-al persze totálkárosra törték a hypevonatot, de megint előre menekültek és a 7-el megújították a szériát, miközben visszatértek a gyökerekhez is.

    A Village-nek meg most minden esélye megvan, hogy ismét utat mutasson a horror játékok következő generációjának, amit megint 10 évig próbálnak lemásolni. Az eddigi képek, videók meg interjúk alapján érződik, hogy most megint belenyúltak a tutiba.
    Ráadásul nekem az is tetszik, hogy a Village egy mindent bele játéknak tűnik. Eddig ugyan csak a vámpíros-vérfarkasos témát mutogatták, de négy ház lesz négy villainnel. Ezekből kettőt még egyáltalán nem mutattak. A térképen is van egy Moreau's Reservoir nevű hely, ami alighanem valami vízi/vízalatti rész lesz, ebből se láttunk semmit.

    [ Szerkesztve ]

  • Silenzio

    addikt

    válasz Shinjike87 #13 üzenetére

    Dehogynem. Ott a The Medium. Elég nagy siker, álleejtős grafika, brutál hangulat, elképesztő gépigény (2060-nal szaggat) zseniális sztori, és klasszik Alone in the Dark irányítás. Igaz, harcolni nem nagyon kell benne, inkább olyan, mint egy point 'n' click kaland.

    #15gejala:
    A műfajt az Alone in the Dark alkotta 1992-ben. A RE csak lenyúlta és bevezette az ajtóról ajtóra mászkálást, meg a brutál nehézséget. Amúgy fps lett volna eredetileg, csak lószart se ért a hardver. A többivel egyetértek. A RE 3-ban már egészen elképesztő mennyiségű fegyver és lőszer volt normal fokozaton, a RE 1.5-ben meg még 3x több lett volna. Legalábbis a fennmaradt változatban kismillió van.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • gejala

    őstag

    válasz Shinjike87 #24 üzenetére

    "Reverse-ről beszélt."
    Meg a Village-ről utána.

    "Baromi jó remake-ek készültek eleinte"
    A 3 előtt csak két remake volt. A 2 egy évvel előtte meg 2002-ben az 1 remake-je, amiből a 2016-os remaster készült. A 0 nem remake, csak remaster.
    Viszont a 0 alapból el lett rontva mindenhol, ahol csak lehetett. Az item box hiánya önmagában kiszívja az élvezeti értéket, és emellé jön, hogy Rebecca játszhatatlan, mert egy zombi meghupákolja a lábát és rögtön dangerben van, miközben Billy arccal veszi le a huntereket is. Plusz a sztori teljesen érdektelen és értelmetlen, csak úgy mint Billy karaktere. Ha kivennék Billy-t a játékból, konkrétan semmit nem befolyásolna.

Új hozzászólás Aktív témák