Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz -Faceless- #122 üzenetére

    a hsz-ek fele arról szól, hogy nagyon szép hogy x ft a cpu, de az y ft-os lap nélkül magában semmit nem jelent az ára
    ha pedig együtt nézzük a két árat lehet jókat mosolyogni
    míg amd-nél az y lehet nagyon olcsó is - onnantól meg egyéni dolog kinek mi kell egy lapra vagy mi nem -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • MZsoltee

    veterán

    válasz -Faceless- #122 üzenetére

    És mi annak a realítása, hogy ezekre a tulajdonságokra szükség van?
    Ha otthoni felhasználásra kell, akkor:
    - Mire kell a 2,5G LAN?
    A legtöbb adato úgyis a netről tölti az ember, a lakossági nternetre meg elegendő a gigabites lan
    - Wifi 6. Aztali gépek többsége lanon csatlakozik legalábbis az én ismerettségi körömben, de valóban van egy tendencia, hogyh sokhelyen már egyáltalán inncs kábel ezt még el tudom fogadni, de ezt egy pár k-s adapterrel meg lehet oldani.
    - BT 5+: Ugyanaz, mint a fenti.
    - A legtöbb felhasználónak egy ssd önmagában elegendő, max mellé még egy, ha kevésbé hárklis, akkor egy HDD. Miért nem elég 2 Nvme?

    A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

  • muxi-muxi

    senior tag

    válasz -Faceless- #185 üzenetére

    Teljesen igazad van, csak olyan jól esik néha hőbörögni az árak láttán. Simán megfizethető lap-proci kombó a tesztekben szereplő páros, azoknak, akik pölö akár egy 3070-esig elmerészkedtek árban. Ha azt az egyetlen alkatrészt meg bírja a user venni, akkor fussa má' talpalávalóra is. Megjegyzem, vettem 3080-ast, de nekem is becsípődött az olcsó B550 vonal :DDD

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

  • Chaser

    titán

    válasz -Faceless- #185 üzenetére

    egyelőre a jelenben vagyunk és nincs olcsó alternatíva ehhez a cpu-hoz lap terén, ez a gondság
    másik oldalon van, de ha valakinek 100-200e-ért kell lap talál olyat is, nem rákényszerítve van, ez a nagy különbség
    egy 5950x pl semmivel nem megy többet egy b550 tomában mint egy aorus masterben, max a felszereltsége jobb és a vrm-e olyan durván jó hogy 5950-nél erősebb cpu-t is vígan megenne
    b660-akra kíváncsi vagyok, de amelyiknek combosabb vrm-e lesz nyilván nem 40-50e ft környékén fogják dobálni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • MZsoltee

    veterán

    válasz -Faceless- #185 üzenetére

    Két platformot hasonlítottunk össze ár teljesítmény arányban.
    Alaplap, proci, és memória. Sajnos a legtöbben árérzékenyek vagyunk. És mivel mi vagyunk a vásárlók ezért ha nagy tömegben ugyanazok az igényeink azért érdekli majd a gyártót. Feltéve ha van verseny. Most talán az van.

    Ha a Skoda hirtelen csak Superb-t kezdene gyártani, akkor azért ott is lenne mérgelődés. Ők is tudják, hogy a Fábiából és az Octáviából több fogy. Az intel is többet ad el i7 és i9-es prociból H-s és B-s lappal mint Z-ssel. Gondoljunk csak a munkaállomásokra és a brand gépekre.
    Röviden early adopternek lenni most sem éri meg, pontosan azért mert csak Audi van és kevesen engedhetik meg maguknak az Audit, illetve keveseknek van rá szükségük. :R
    Az pedig szerintem nem rossz, ha felhívjuk a figyelmet arra, hogy ez most, míg nincsenek olcsóbb lapok, nem megérős és segítünk annak aki bizonytalan. Felhívjuk a figyelmet, hogy olyanért ne fizessen, amit nem fog használni. Mert ugye minek. Ezt részletezi a hozzászólásom is, amire válaszoltál.
    Aki meg ettől függetlenül eldöntötte, vagy mert kell neki, vagy mert nem érdekli, hogy mennyibe kerül az úgyis megveszi. Valószínűleg Te is ilyen felhasználó vagy, így lesz@rhatod ahogy fogalmaztál a többi felhasználót és az én soraimat is. Aki pedig a többi felhasználó, vagy elolvassa és figyelmbe veszi, amit én és másik 5 felhasználó mond. Vagy nem. Esetleg elkezdünk róla beszélgetni és érvelni ellene mellette. Talán pont erről szól a fórum. :B

    A személyeskedő hangnemtől most eltekintek! ;)

    A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

Új hozzászólás Aktív témák