Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    Épp rendeltem egy erőteljesen gumírozott tokot a Teclast P80x-hez. A kettő együtt 24k volt. Korábban vásároltam már egy szoftvert, amivel be tudom állítani a gyereknek, hogy milyen programok futhatnak és mennyi ideig. Nagyobbik lányunk 6 éves lesz, kisebb 4 felé közelít. A kicsivel simán tudunk tanulni, fejleszteni. A nagyobb számára vettünk különféle kirakót, színezőt, betűs és számos hűtőmágnest, fa kirakóst, meg nem is tudom még mennyi féle egyéb dolgot, hogy segítsünk neki a tanulásban, mert most már ha nem úgy megy iskola első osztályába, hogy bizonyos dolgokat tud, akkor le fog maradni (tudom, hadd tanulja meg az iskolában az írást, olvasást, de nem, nem gy működik jelenleg).
    Nos, a tabletre telepített ilyen tanítós programmal elvan. Persze, ő is inkább videót nézne meg hasonlók, de csak fejlesztő játékok vannak rajta. Ezzel szívesen játszik és közben tanul.
    TV adás nincs nálunk, de ha nincs gond a viselkedésükkel, akkor az esti rutin előtt (játék és móka, vacsora, fürdés fekvés)nézhetnek két általuk választott mesét a tévén (HBO go, Netflix, mindkettő választhat egyet. "bünti" pedig a balhé súlyától főggően -1 vagy -5 perc mese)

    Tudom, a mi gyerekkorunkban nem volt Netflix, nem volt tablet, mégis felnőttünk. De nem azért nem volt, mert a szüleink olyan tudatos nevelést használtak, hanem mert egyáltalán nem volt. 30-40 évvel ezelőtt a TV-t használták "gyerekmegőrzőnek" (nekünk színes TV is csak 86-ban lett, emlékszem, hogy bámultam rajta a Genesis koncertet). Szeretném, ha nem azt élné meg a gyerekem, hogy neki nem szabad valamit, ami önmagában nem ártalmas vagy hasznos, hanem egy eszköz - csupán azért, mert mások rosszul használják. Az viszont már a mi feladatunk, hogy mi jól használjuk.

    Szóval egy Teclast P80x és egy komoly tok ,valamint a szoftver 27.500Ft volt, viszont kifejezetten stabilan és gyorsan fut a rendszer, nem akadozik. Ezt a tesztet olvasva örülök, hogy ezen megoldás mellett döntöttem inkább.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák