Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    Épp rendeltem egy erőteljesen gumírozott tokot a Teclast P80x-hez. A kettő együtt 24k volt. Korábban vásároltam már egy szoftvert, amivel be tudom állítani a gyereknek, hogy milyen programok futhatnak és mennyi ideig. Nagyobbik lányunk 6 éves lesz, kisebb 4 felé közelít. A kicsivel simán tudunk tanulni, fejleszteni. A nagyobb számára vettünk különféle kirakót, színezőt, betűs és számos hűtőmágnest, fa kirakóst, meg nem is tudom még mennyi féle egyéb dolgot, hogy segítsünk neki a tanulásban, mert most már ha nem úgy megy iskola első osztályába, hogy bizonyos dolgokat tud, akkor le fog maradni (tudom, hadd tanulja meg az iskolában az írást, olvasást, de nem, nem gy működik jelenleg).
    Nos, a tabletre telepített ilyen tanítós programmal elvan. Persze, ő is inkább videót nézne meg hasonlók, de csak fejlesztő játékok vannak rajta. Ezzel szívesen játszik és közben tanul.
    TV adás nincs nálunk, de ha nincs gond a viselkedésükkel, akkor az esti rutin előtt (játék és móka, vacsora, fürdés fekvés)nézhetnek két általuk választott mesét a tévén (HBO go, Netflix, mindkettő választhat egyet. "bünti" pedig a balhé súlyától főggően -1 vagy -5 perc mese)

    Tudom, a mi gyerekkorunkban nem volt Netflix, nem volt tablet, mégis felnőttünk. De nem azért nem volt, mert a szüleink olyan tudatos nevelést használtak, hanem mert egyáltalán nem volt. 30-40 évvel ezelőtt a TV-t használták "gyerekmegőrzőnek" (nekünk színes TV is csak 86-ban lett, emlékszem, hogy bámultam rajta a Genesis koncertet). Szeretném, ha nem azt élné meg a gyerekem, hogy neki nem szabad valamit, ami önmagában nem ártalmas vagy hasznos, hanem egy eszköz - csupán azért, mert mások rosszul használják. Az viszont már a mi feladatunk, hogy mi jól használjuk.

    Szóval egy Teclast P80x és egy komoly tok ,valamint a szoftver 27.500Ft volt, viszont kifejezetten stabilan és gyorsan fut a rendszer, nem akadozik. Ezt a tesztet olvasva örülök, hogy ezen megoldás mellett döntöttem inkább.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz nemlehet #14 üzenetére

    :K
    12 éves? 7-8 éves koromban már az utcán fociztunk, pedig a belvárosban laktunk.Jött az autó, félreálltunk. Bujúcskánál kifejezetten segített az autó :) Oké, ez még az 1980-as években volt, kevesebb autó jött, és türelmesebbek voltak a sofőrök (türelmesebbek, mint pl én, pedig nyugis vagyok).
    Most meg arról beszélgetünk feleségemmel, hogy ahol lakunk, onnan 200m a suli, akkor gyorsabban elkísérjük a gyereket és hazaérünk, nem kell autóval, bicajjal vinni. Én meg első nap mentem el anyukámmal, utána már egyedül jártam iskolába. Ostoba lennék, ha össze akarnám hasonlítgatni a saját gyerekkoromat az övékkel.
    Nem emlékszem olyanra, hogy valami idióta erőszakolt volna az utcán elkapva valakit, a pedofilizmus sem volt ilyen "elterjedt" (volt, sajnos), messze nem volt ilyen veszélyes átkelni az utcán sem. Szóval más volt az a kor, mint most, más volt a mérce is.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz saabonline #35 üzenetére

    Ha tudsz esetleg egy listát, ami nektek bevált a gyereknél, azt örömmel fogadom (privátban is, hogy ne keltsen flame-et).
    Nálunk mivel társasjáték-mániás vagyok, ezért a gyerekek is mindig társasozni akarnak, naponta ovi után egy játékkal biztosan játszunk, de van, hogy kettő is előkerül, és különleges az a nap, ha nem társasjátékozunk (ma délután előbb biciklizés, aztán társas, este pedig mókázás, csikizés, visongás, kergetőzés). De az sem működik, hogy 4-5 órán keresztül csak ilyet játsszunk, ezért van nekik naponta két mese, amit ők választhatnak. Viszont eklezdtük azt, hogy mese helyett alkalmanként tableten van fejlesztő játék, és nagyon örülök, hogy inkább azt választják, mint a passzív mesét. Így megvan a közös játék is, a társason keresztül a fejlesztés is, de megvan nekik a kevésbé mozgató és fárasztó (nagyobb lányom JIA - gyerekkori reumában - szenved, nem mozoghat túl sokat, hogy megússzuk évi 3-4 héttel kórházban), de fejlesztő kikapcsolódás is a tableten - inkább, mint mesét nézve.
    Neki egyébként azért kell inkább egy tablet, hogy ne akarjon mozogni - ilyen is van. Háromszor egymás után gyalog mentünk el az oviig (750 méter), és utána hetekig duzzadtak voltak az izületei, fájdalommal spékelve.
    Egyébként mikor még csak két éves volt, midnenhova vittem magammal túrázni a hátamon, de két picivel menni fel a hegyek oldalán már nem olyan könnyű, de tavasszal így is minden héten elmentünk péntekenként - szóval nem csak a két véglet van, hogy vagy állandóan tablet előtt ül, vagy állandóan a bogarakat gyűjti.

    [ Szerkesztve ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz F.B.I. #44 üzenetére

    Ez nem csak ma van így. Középsuliban a kilencbenes években rendre jártunk úgy, hogy a kocsmában (yankee pub, Győr) 7-es, 8-os kiscsajokkal kezdtünk beszélgetni, aztán kiderült mennyi idősek, és inkább továbbléptünk. Durva volt egyébként, hogy az a korosztály szinte felkínálta magát szexre, míg a 3-4 évvel idősebbek már túlléptek ezen. Két lányom van, előre tartok ettől a korszaktól. (Tudjátok, akinek fia van, annak egy f@szt kell kordában tartani, akinek lánya van, annak az összeset)

    [ Szerkesztve ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz andris5 #58 üzenetére

    Voltunk párszor a gyerekekkel szállodában. Bár sosem vetettünk be tabletes videót az étkezésekkor, de különösen mikor 2 és 4 évedek voltak, akkor rendre úgy mentünk le enni, hogy vittünk magunkkal pár puzzle-t, és előbb az egyikünk evett gyorsan, míg a másil etette a kettőt, aztán gyorsan csere. Őrület volt abban a korban velük. Egy évvel korábban ls egy évvel később is könnyebb volt. Belegondolva: kb tök mindegy lett volna, hogy tableten puzzle-öznek, vagy hagyományos módon.
    2019. márciusában volt ez, azon a nyáron félve mentünk el ehy hosszú hétvégére velük...
    Télre aztán elmúlt náluk, és idén szeptemberben sem volt gond. Remélem, sosem tér vissza ez...

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák