Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lhausz

    csendes tag

    válasz 44alex44 #793 üzenetére

    Hi,
    1.Nem teszteltem még, de ha minden igaz, akkor
    Hivás érkezik a 2. kártyára, akkor felfüggeszti a 3G kapcsolatot az első kártyán, és csörög, beszélsz . beszélsz, beszélsz, leteszed
    majd rövid időn belül újra felépül a 3G kapcsoalt újra ...
    2.Outlook szinkronzáció minden további nélkül működik, hogy mit használsz hozzá az már rajtad áll . Használható
    - Alcatel programja : Alcatel Android manager
    - Ha excaheng server, van Outlook mogot azzal való szinkron
    - vagy egy MyPhoneExplorer nevű program, de akkor az Alcatel Android manager-t valószínű fel kell függeszteni, mert szerintem azonos eljárást használnak ...

    Hogy egy Galaxy mini-ven nem menne azt nem hiszem el ... Ott a tanácsadó volt vagy lusta, vagy .... ott valami KIES nevű program ami a Samsung sajétja, de ott is működni kellene a direkt Exchange server szinkron, vagy MyPhoneExplorer ...
    .... szerintem :)

    Lhausz

  • modeart

    tag

    válasz 44alex44 #793 üzenetére

    Az első kérdésre azért válaszolok neked, mert ezt én alaposan leteszteltem és kipróbáltam mivel az egyik SIM-et csak mobilnetre használom és engem is ez a dolog érdekelt legelsőnek!

    Szóval:
    El kell hogy szomorítsalak, mert ha az egyik SIM-en netezel az aktív használatnak minősül, vagyis akkor a másik SIM inaktív, tehát ha hívnak, akkor nem vagy elérhető ( mintha ki lenne kapcsolva a telefonod).
    Persze itt másodperces aktivitásról beszélhetünk, tehát ha megnyitod a böngészőt és éppen betöltesz egy oldalt, akkor épp nem vagy elérhető. De ha az oldal betöltődött és csak olvasod a tartalmát, akkor néhány másodperc múlva újra aktív a másik SIM, tehát közben már tudod fogadni a hívást.
    Sajnos ugyanez a helyzet akkor is, ha nem te, hanem a teló használ a háttérben netes kapcsolatot, tehát pl. ha az időjárás adatokat frissíti vagy a levelezést szinkronizálja vagy az appok frissítését ellenőrzi.
    Szóval ezzel számolni kell, ezért nem érdemes nagyon gyakori frissítést engedélyezni a programoknak, mert annál nagyobb az esélye hogy elszalasztassz egy hívást.

    Ha a telón, a WIFI hotspot funkciót kapcsolod be, akkor az is értelemszerűen megint egy netes kapcsolat vagyis akkor megint nem vagy elérhető a másik SIM vonatkozásában.....

    Természetesen ha a teló wifire kapcsolódik, akkor ez a dolog nem áll fenn (mivel a wifire való kapcsolódáskor a teló úgyis lekapcsolja az adatkapcsolatot a SIM kártyákról) így közben fogadhatsz hívást bármely számról.

    [ Szerkesztve ]

  • modeart

    tag

    válasz 44alex44 #804 üzenetére

    Volt régebben itt a mobilarénán úgy április körül egy tv adás, amiben az Alcatel magyarországi képviselője is vendég volt. Ott a 918d mellett bemutattak egy nagyobb és erősebb hardveres Alcatel android telót is, úgy mint a 918 "nagytesóját". Annál teljesen egyértelműen kijelentette az alcateles csávó, hogy a dual simes változata a telónak "full aktív" két SIM-es mivelhogy két antennás, tehát nincs inaktív állapot egyik SIM-en sem.
    Csak a típusát nem tudom ennek az Alcatelnek, illetve hogy Mo.-on kapni-e.
    Aki tudja esetleg, vagy nem lusta (mint én) :D utánakeresni annak a mobilarénás adásnak, annak én is megköszönném.

Új hozzászólás Aktív témák