Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    válasz Mulderpapa #8 üzenetére

    Igen, van benne wifi.

    Ha két hónap múlva leesik az ára 50k-ra, akkor jó lesz. Ha nem, akkor elég bukta lesz a cégnek. Nekem összességében tetszik, bár a mérete nem. A kijelzőt viszont élvezem benne, hogy nagy. (Engem nem zavart a pixel. Rossz a szemem :D )

    Viszont Bocha-nak igaza van: jelenleg az E-ten jobb alternatíva ezért az árért - teljesen meg is feledkeztem arról a készülékről. Olcsóbb szegmensben pedig egy Mio A501, csak ott már fél collal kisebb a kijelző - de a készülék is kisebb, no meg 20k-val olcsóbb is.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz cannibal #16 üzenetére

    Mio 501 55k, de abban nincs Wifi, ahogy ilyen az Asus 526 is 60k-ért. Ezeknek gyengébb a procija. T830 ennél kicsit többet tud, bár annak a kijelzője nem túl jó.
    A legjobb alternatíva valóban az, amit Bocha mondott, az X500+, én mondjuk az LG+GPS kombót választanám. (Most is van egy BT GPS nálam, ami a kocsiban szépen eléfr, azon kívül meg nincs rá szükség. Vagy ha van, akkor nagyon eltévedtem :DDD )

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz cannibal #20 üzenetére

    Akkor ha ennyire nem jó semmi sem, tessék: HTC 3300

    Ezt már nagyon tetszetősnek találták a tesztelők is.
    Mellesleg a gyengébbnek tűnő proci nem feltétlenül gyengébb.

    Ez a PDA nekem azért tetszik nagyon, mert végre nagy a kijelzője. A 3,2" már majdnem a PDA-k méretét éri el, a felbontás nem olyan zavaró, hogy nyafogni kelljen miatta.
    Ha nagyon akarsz ilyet, szerintem várj vele még egy kicsit és majd egy, másfél hónap múlva vedd meg. Addigra előjönnek a bugok is, meg az ára is esik. Ha pedig sűrgös, inkább válassz másikat

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz cannibal #27 üzenetére

    Bár sokan húzzák a szájukat a 200-as procira, nekem nincs nagy bajom vele.

    A Mio A501-esen nem tűnt lassúnak - egy ideig álmaim telefonja volt, most is tetszik - de az MDA compact 2 esetén sincs bajom a sebességgel. Ha a programok záráskor tényleg bezárásra kerülnek, nekem nem lassú. Egyedül az iGo betöltésénél érezhető sebességcsökkenés, de pl a múltkori 6 órás utazásom során a készülékre töltött filmmel nem volt semmi szaggatás, miután átméreteztem. (Átméretezés előtt néha szaggatott, de akkor is vitte.)

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz DoubleSide #33 üzenetére

    OK, csak néhány dolog:
    Eten ára: 72k a kedvenc boltomban

    Az Airist általánosságban vizsgálták, az X500+-ot az X500-hoz hasonlították, ami egy nagyszerű készülék volt, de az utód, a "+"-os változat nem sokat fejlődött ahhoz képest.

    A dizájn teljesen szubjektív, nekem a KS20 a legtetszetősebb, de az X500+ sem rossz, erre nem mondok semmit.
    A doboz esetében az Eten egy nem kereskedelmi példány volt, ezért fehér a doboz. Minden nem kereskedelmi példány fehér dobozban szokott érkezni...
    A méretek terén sztem mindenki megértette, kivéve... Viszont ez az a pont, ahol nekem az Airis tetszik jobban, mert a közel egyforma méretben nagyobb kijelző fért el. Emellett én nem igénylem a 640x480-at, de mások biztosan igen.
    Mivel az x500+ rengeteg extra programot tartalmaz, a T482-n pedig csak a csuőasz WM6 van, értelemszerűen kevesebb szabad hely marad az Eten-en. Ez az a pont, ahol kicsit mérges vagyok az Airis-re.
    Akksi terén gyengélkedig az Eten, pont a kijelző miatt - szerintem. Ezért nem kellene ekkora felbontás a gépbe talán.

    Szóval az Eten egy tudásában és minőségében jobb készülék, jobb összeszerelési minőséggel, bővebb szoftverezettséggel, 5%-kal olcsóbban. (Az Airis 75k)

    Pár hónap múlva, mikor leesik az Airis ára, már megéri megvenni. Most nem.

    Kár, hogy a cikket nem a maga szövegkörnyezetében vizsgáltad, hanem kiragadtál belőle részeket. Lelkipásztorként tudom, hogy ez mekkora téveszméket tud szülni.

    PDA vásárlása esetén pedig:
    Tényleg ne légy hülye. Azt válaszd, ami számodra a legmegfelelőbb. Ha ez az Airis, akkor azt vedd!

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz astralsun #36 üzenetére

    Látom, nem nagyon vagy képben a kereslet kínálat törvényével, a készülékpiaccal és hasonló dolgokkal.
    Amikor kijön egy új készülék, akkor mindig magasabb áron hozzák ki, mivel akkor a geek-ek hajlandóak kifizetni a magasabb árat, csak hogy a magukénak tudhassák a készüléket. Később viszont (ez kb 4-8 hét) 10-20-30%-kal lejjebb esik az ár, akkor áll be a piaci árra. A következő lépcsőfok jópár hónappal később szokott lenni, amikor a szolgáltatók dömpingáron kínálják az adott terméket. Aztán kifutóvá válik, olcsó áron.
    Ez egy tény, egy általános tendencia nem csak a mobiltelefóniában, hanem az autópiacon, ruházati termékeknél, élelmiszerek esetében, mindenhol.
    A jó hír, hogy erről nem kell szavazni, mert ez így van. A rossz hír, hogy ezt még nem ismerted fel. De ne aggódj, két szakmai hozzászólással senki nem várja tőled, hogy azonnal átlásd a dolgokat. Később majd megérted...

    Addig is jó ismerkedést a mobilvilággal!

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz DoubleSide #39 üzenetére

    Örülnék, ha enyém lenne a bolt... (gyülekezetem meg alapítványom van, boltom nincs :D )Azért kedvenc, mert korrektek, jó áron dolgoznak (PDA-kban az egyik legolcsóbb) és nagy a kínálat.

    Ahogy írtam, a méret az Airisnál - számomra - előnyt jelent, mert egy jóval nagyobb kijelzőt beleraktak egy hasonló méretbe.

    Sok esetben viszont én inkább megvennék egy egy, sőt akár két éves modellt, mint egy vadonat újat. (Csak egy példa: LG KS10 - 32k, majdnem másfél éves, kontra KF510 - 55k, új modell. Az első messze többet tud, de nem olyan csilivili, mint ez utóbbi. Nekem a tudás lenne a fontosabb, de van, akinek a külső, neki nem is ajánlanám az előbbit.) Ennél a készüléknél én (nagyon nem vagyok Eten párti) inkább az X500+-ot venné mmeg, ha ennyi pénzt költenék, de még inkább a Mio A501-et, amit ugyan nem értékeltek hatalmas üdvrivalgással itt, de nekem nagyon tetszik. Mindemellett pedig 55k. De pár hónap, és ez a készülék is annyi lesz...

    Amikor először hallottam erről a készülékről, nagyon vártam. Utána elolvastam a PDAMánia cikkét, és úgy döntöttem, hogy várok vele pár hónapot, hogy meglássam, mit mondanak a használók, akik megvették, mert nem volt túl meggyőző. (Szeretem Bocha tesztjeit, de ezen a területen nagyon sokat adok a PDAMania tesztjeire is)
    Persze amit ott felhoztak ellenérvet, hogy pl gyengécske a kijelző, az nem győzött meg, a szoftverezettség hiánya viszont igen. (Bár már van sok szoftverem összegyűjtve)

    Én tényleg azt javasolnám, hogy várj vele egy, esetleg két hónapot, addig mások is leírják a véleményüket, az ár is lejjebb megy. De ha most kell dönteni, nem ajánlanám ezt a készüléket, max megemlíteném.

    A navigáláshoz a jókívánságot pedig köszönöm.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz zacsipacsi #46 üzenetére

    Ez nagyon OFF, és nem is akarok annyira beleszólni ebbe, de nem bírom, hogy ne írjam le:

    Ez a legjobb mobil eszközökkel foglalkozó magyar oldal.

    Az csak egy része, hogy milyenek a tesztek - szerintem amennyire lehet, elfogulatlanok (persze nem lehet objektíven tesztet írni, mert ez nem híradás - de van olyan link is) - de amiért igazán jó ez az oldal, az a fórum. Egyfelől azért, mert mindenki leírhatja a véleményét, még ha le is hurrogják érte esetleg, másfelől pedig azért, mert így nem csak egy tesztelő van, hanem több tucat, több száz is, akik elmondhatják, elmondják, hogy milyen az adott készülék.
    Persze ezt is szűrni kell, amikor olvasod, mert van, hogy úgy mondanak konkrét véleményt egy készülékről, hogy a havernak volt egy barátja, akinek volt ilyen, és elromlott benne a...

    Szóval nem érzelemmentes az oldal, de ami a lényeg benne, nem is lélekmentes. Ettől él ez az egész.

    Bocs, OFF az egész

    Egy kis hasznos is: a PDAMania tesztje, hogy másik oldalról is halljatok a készülékről, úgy könnyebb dönteni (Bocha, bocs a "konkurenciáért")

    [ Szerkesztve ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    Lassan nagyobb flame lesz itt, mint egy iPhone topicban ;]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz Sick Boy #68 üzenetére

    Vegyél egyet!

    Aztán mondd el a tapasztalataidat...

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz paranyul #73 üzenetére

    Az Airis csak 75k, az Asus 90k, tehát az már +20%

    Menj el egy olyan boltba, ahol megtapogathatod, megnyomkodhatod, próbáld ki, hogy így mennyire tetszik, majd ha számodra elfogadható, az elvárásaidnak megfelel, akkor vedd meg.
    Ezek a tesztek csak segíteni akarnak a döntésben, azért írják le a véleményüket a tesztelők. Nem kell szentírásnak venni, amit mondanak. Ha neked megfelel, akkor neked gyártották.

    Itt nem volt túl pozitív a FuSi T830, de egy - elismer - informatikus barátom azt vette, mert neki az volt a tökéletes.

    Az itteni - és más - tesztek támpontot adnak, ami alapján könnyebb elindulnod.
    (A sok hülye okoskodó - mint pl én is - meg csak eltántorít :D )

    MOD: bocs, más már 65k-ért tud Airist. Egyre jobb.

    [ Szerkesztve ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés