Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cannibal

    senior tag

    válasz Bog #15 üzenetére

    Ok, de azon kívül.
    (Egyébként én is pont erre gondoltam (bár nemhinném,hogy 76 bol kijönne) még alternatívaként,de BT GPS-t tuti sose lenne nálam amikor kellene)
    Én komolyan kerestem,de ebben az árkategoriában nem igazán van sztem (új áron) veresenyző,de lehet én kerestem rossz helyen.

  • cannibal

    senior tag

    válasz Bog #21 üzenetére

    LG garanciás tiszta forrásból? Vagy ha elromlik vigyem vissza a boltba és a "hátsó szobában" megforrasszák :DDD Pont most néztem a telefon topikját.

    [ Szerkesztve ]

  • DoubleSide

    csendes tag

    válasz Bog #42 üzenetére

    Tisztelt Bog!

    Dicséretes eme hozzáállás, azért néztem fel ide, mert valaki ajánlotta ezt az oldalt, de úgy látom a szóban forgó Airis cikkel nemcsak én nem értek egyet. Nem arról van szó, hogy jó a termék, vagy rossz, hanem ne olyanra beszéljen rá ami rosszabb, mert innentől hiteltelen. A lényeg úgy látom ismét elvesztette jelentőségét. Lehetséges hogy túllőttem a célon, de nem találtam rá más logikus magyarázatot, számomra ez jött le. Az én véleményem egy a sok közül, de örömmel látom, hogy vannak akik egyetértenek velem.

  • zacsipacsi

    csendes tag

    válasz Bog #45 üzenetére

    dehogynem derűl ki, írjátok le a tapasztalatokat, hiszen kíváncsiak vagyunk rá.
    Hozok egy drasztikus, de egyszerű példát.

    (kamu)Hír: az oktogonnál egy suzukisa piros jelzés ellenére beleszaladt egy opelesbe, az opelben egy ember könnyebb sérülést szerzett, az audisban mindketten súlyos sérüléseket szereztek.

    Ennyi a nettó hír. ebben benne van, minden: ki volt a hibás, mi történt, mi van az emberekkel.
    Tényként beleférne még hogy pontosan hogy és mikor történt a sztori.

    Ha ti írnátok, kábé úgy nézne ki, hogy az a vadállat suzukis köcsög beleszágúldott, annak a szegény szerencsétlen gyönyörű opelocskának az oldalacskájába. Ez a suzukis gyökér megérdemelné a halálbüntetést, mert megsérült az opelos. ők is megsérültek a abban a szutyok suzukiban, de nem eléggé, mert ez a suzuki annyira béééénaaa...

    Nah. Minden személyeskedés nélkül. Nem akarlak megbántani titeket, de próbáljatok megírni egy cikket úgy, hogy ne húzódjatok egyik oldalra sem... ;) esküszöm ezt jótanácsnak szánom! Tiszteletem!

  • zacsipacsi

    csendes tag

    válasz Bog #48 üzenetére

    Nah erre inkább nem mondok semmit:) legyen igazad, tiszteletben tartom a szavad...
    de akkor keressünk már egy olyan figurát aki tényleg használja a t482-t és írjon már róla néhány ezer karaktert elfogulatlanul!:D

  • cppfan

    csendes tag

    válasz Bog #42 üzenetére

    idézve: "...Kábé az van, hogy mi vagyunk az egyetlen oldal, akinek a gyártók alig-alig küldenek készüléket, mert rettegnek..."

    Én becsülöm ha valaki megmondja a frankót. Viszont elgondolkodom azon, hogy:
    talán azért nem küldik a teszt példányokat mert:
    a) rettegnek a cégek
    b) nem tartják elég hozzáértőnek az adott tesztelőt

    Vicc: frankón felejtős az Airis azért mert a cikk írójának nem tetszik a doboza? :R

    A cikkben a Benchmark résznél leragadtam:
    "Ha az Airis eredményeit összehasonlítjuk a bevezetőben is említett gépekével, láthatjuk, hogy komoly a lemaradása."

    Nos, a benchmark 5 lépésből áll, összevetettem az ajánlott 2 másik készülékkel:

    Az 5-ből 2 tesztben az Airis nyer, de ott viszont magasan:
    - "File system Benchmark": az LG-t kb. 3x veri, az E-Ten-t kb. 2x.
    - "Graphics Benchmark": az LG-nél kb. +60%-al jobb az Airis, az E-Ten-nél 3x jobb az Airis.

    A megmaradt 3 tesztből csak 1 tesztben verik az Airis-t legalább 50%-os teljesítmény különbséggel. Akkor is csak egy készülék. Tehát az Airis lemaradását javítani kéne.

    Nem feltétlenül kell jobb/rosszabb-at írni, mivel az előbb említett okok miatt _nincs_ abszolút győztes/vesztes.

    Sőt, mondok jobbat: Ha pl. navigáláshoz akarok készüléket venni. Ahogy ez lenni szokott mostanában.
    Nálunk kicsi hazánkban mindenki egy programot használ.
    Vegyük az Airis-t, amin simán fut még az új iGO8 is (a régi is).

    Nézzük a benchmark-ot.
    Látjuk a valós és egész szám kalkulációs teljesítményt és arra gondolnánk, hogy hú ez gyengébb, biztos rossz vétel lenne.
    Akkor pl. az LG (amiben GPS vevő sincs, azaz navigálásra nem alkalmas) tényleg biztos jobb vétel. ;)

    Viccet félre téve pl. ott a grafikus teljesítménye az Airis-nak.
    Ez az iGO8 esetében sokkal többet számít pl. mint a lebegőpontos(valós szám) számolás.
    Mindkettőre szükség van a programban! De egy gyengébb grafikus teljesítmény miatt okozott _nagyságrendekben_ nagyobb hátrányt (LG, E-Ten) nem képes behozni egy kicsit jobb valós/egész szám alapú számolási teljesítmény. Tehát az Airis valószínűleg szebben viszi az iGO8-at is!

    Ez olyan, mint az asztali PC-k esetében egy gyorsabb proci és egy lassú merevlemez.
    Lehet gyors a proci, de ha mindig a file rendszerhez kell nyúlni, úgyis durván belassul az egész program. Mellesleg az Airis ebben is remekel, ellentétben az LG és E-Ten-el...

    [ Szerkesztve ]

  • zacsipacsi

    csendes tag

    válasz Bog #51 üzenetére

    Nem, köszönöm, megtisztelsz, hogy érdeklődeést mutatsz a véleményem iránt, de léjünk túl. Tényleg boccs az offért, ha valakit megbántottam volna, de asszem érthető, hogy miért hoztam példát ésatöbbi.

    Nagyon örülök, hogy a pdamánia tesztjét is belinkeltétek... én is olvastam.
    Tényleg boccs. de azért tetszik jobban, mert el van mondva róla negatív, pozitív, de tényeket közöl, nem húz semerre sem.
    olvassátok el a többit is!

Új hozzászólás Aktív témák