Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lolller

    tag

    válasz nullpoint #5 üzenetére

    Ha tippelnem kellene köze lehet ahhoz a tézishez, hogy a pénz nem boldogít...

    varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

  • lolller

    tag

    válasz toeki #8 üzenetére

    2-3 év javító egy fél spangliért biztosan a várt irányba terelte volna az életeket... Talán kezdetnek az is elég, ha a nem poroszos oktatásirendszer lenne ahol megfáradt elégedetlen tanárok tanítanának és örömmel foglalkoznának a gyerekekkel, ahogy elképzelték mikor a tanáripályát választották... Akkor talán már általános iskolában megelőzhető lenne a szülők segítségével, persze nyilván nem egy 12 órás sori meló után a Jabilban ( hagy aktuális legyek)... több rétűbb probléma ez annál mint, hogy lovas csendőr elveri a füves hülyegyerekeket a parkban aztán mindenki rendes droid lesz. Nem propagálok semmilyen szerfogyasztást, sőt...

    varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

  • lolller

    tag

    válasz 8th #16 üzenetére

    Akkor mondhatnád, hogy rendben van az életed, ha a nálad gyengébbekről nem beszélnél ilyen indulattal és kioktatóan. Nagyon szűk a látóköröd egy teljesen más közegből indult az életed szociálisan és mindenhogy mint az általad elítélt mély szegénységben élő réteg. Ne érts félre, ez nem támadás részemről, de a Te személyiséged pontosan ugyan úgy osztályozva van pszichológusok körében mint a szerhasználó személyiségek a tiéd a következő: 30+-os korosztályra jellemző, a saját egyéni sikerei után kialakuló "tévedhetetlenség" érzése. Mindenkinek megvan a maga nyűgje, érdemes lenne azt is vizsgálni, hogy az általad vázolt egyén előtt milyen szülői példa volt mondjuk a problémák megoldásának tekintetében, stb, lehetne ezt még boncolgatni. Például vizsgálhatnák azt is Téged milyen okok és milyen rossz döntések nulláztak le anyagilag, ugye ez egyértelmű? Nem véletlen olyan bonyolult téma a szociológia... Azért nem egy sör mellett fogjuk ezt megvitatni, Mi aki egyféle képpen látja a világot.

    varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

  • lolller

    tag

    válasz #90088192 #21 üzenetére

    Azért a rendszer felelőssége egyértelmű, de nem tehető teljesen felelőssé a probléma tekintetében. Világszinten gondot jelent a PROBLÉMÁS szerhasználat. Azért fontos ezt kiemelni, mert rengetek funkcionális szerhasználó van a környezetünkben anélkül, hogy egyáltalán tudomásunk lenne a szokásairól. Ezt nem úgy kell érteni, mint a klasszikus értelemben vett szerhasználó, mert ez így 2020-ban Tudjuk a drog az az ami valahogy valamilyen formában módosítja a tudatállapotunkat. Az most mindegy, hogy 2 xanaxot + 2 pohár bort jelent ami elég csúnya látvány, főleg, ha a kombó után a lépcsőfordulóban próbálunk bohóckodni, majd tarkóval a lépcsősarkára zuhanunk és úgy kaparnak össze a mentősök szétnyílt fejbőrrel. Pedig ez teljesen legális.

    Szóval, Én úgy GONDOLOM, hogy a probléma forrása ennél jóval elemibb. Valahogy az ember alapvető jelleméhez tartozik a szerhasználat is, meg az önzés a hatalomvágy ami aztán társadalmi szinten ekkora problémákat okoz. Szerintem ekkora tömegekben képtelen az ember jóként létezni, elrontjuk egymást.

    varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

  • lolller

    tag

    válasz 8th #23 üzenetére

    Én meg az ilyen embereket nem nézem semmibe. Pedig rólam is sokan mondják, hogy tapló vagyok, de én legalább megtanultam már, hogy nem kell mindent kimondani amit gondolok. Engem nem tesz jobb emberré a vélt vagy valós igazammal való másik ember megalázása. Ezt lehet Neked sem lenne gond szem előtt tartani, mielőtt ezzel a mentalitással és a szavakkal való megalázásra jönne egy olyan válasz ami nem szavakban fogja kifejezni a nem tetszését. Utána jön az, hogy nem lesz mivel felállnod a legközelebbi mélypontodból, lábak nélkül. Lelked rajta, hogy te hogy látod a világot még, ha ilyen frusztráltan is teszed, de a stílusodon bőven lenne mit finomítani, mert ez már több mint sértő.

    Hidd el nekem, kitudnálak elemezni Én is, más is olyan stílusban amiből a következő "felállást" tervezgethetnéd, de felmerül a kérdés ez kit visz előre? Abban ahogy írsz, semmiféle segítőszándék sincsen, szimplán jól esik neked a másik ember taposása még, ha nyájasan is azt kommunikálod, hogy te ezt azért teszed, hogy neki jobb legyen. Tudod, Te is, Én is, hogy ez nem így van. :)

    varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

  • lolller

    tag

    válasz #90088192 #25 üzenetére

    A rendszer az rendszer, nem fog semmit megoldani. Az előre megírt kérdésekre standard válaszok. Amire te gondolsz az szociálisháló, ami nincs. Egyéni felelősségvállalás, ha így jobban tetszik... Ez nem fog menni amíg nem érzi mindenki egyesével magáénak a problémát. Ebben az értelemben a tömeg nem változtatja meg az egyént, csak fordítva. Amíg a csöves csöves, mert nem tudta kezelni a pénzét így járt addig semmiféle változás nem lesz ilyen tekintetben... Ha egyszer mindenki lenne csöves, már máshogy alakulna... Értsd jól.

    varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

  • lolller

    tag

    válasz #90088192 #30 üzenetére

    Nézd én úgy gondolom, ha az egyén eldönti, hogy ez nem jó majd minden egyén erre a megállapításra jut ( és ez semmi más mint az élettörvényei ) az megváltoztatja a rendszert, de ha a rendszer mondja, hogy nem jó az egyén nem jut erre a következtetésre akkor megíródik ez a poszt. Szerintem. :)

    varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

  • lolller

    tag

    válasz #90088192 #32 üzenetére

    Ez így van ahogy mondod, csak ezek az emberek 0 empátiával léteznek. Képtelenek átlátni a saját helyzetükön mást. Ez nem a rendszer problémája a rendszer, csak annyit tud amit az ő programozó emberek beletesznek.

    varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

  • lolller

    tag

    buherton: Az a baj, hogy magát az alapvetést sem érted és, csak arra fókuszálsz, hogy legalizálni ami aztán erkölcsileg nyomorba taszítja az emberiséget. Nem teljes legalizáció az egyetlen út, elegendő lenne kezdetnek dekriminializálni is. Ez egyet jelent azzal, hogy egy fiatal életét nem teszik tönkre egyetlen rossz döntés miatt. Attól, hogy Te úgy tekintesz magadra mint egy olyan személy aki képtelen önmagának mértéket tartani és veszélyeztetve érzed magad egy esetleges legalizáció miatt (Ami egyébként várhatólag ebben a országban a következő 30 évben biztosan nem várható) az a te problémád. Ahogy korábban említettem és tették mások is rengeteg a funkcionális szerhasználó. Nem a teljes aszkéta lét és a húgyban fetrengés ópiát mámorban a két lehetőség kizárólag. Nem is értem ezt a felfogást. Ha te nem élsz semmivel annak hatására, hogy mint lehetőség megengedik valamilyen anyag rekreációs használatát attól te még nem fogsz nekiállni. Ha pedig ezen múlik akkor óriási gondok vannak... Ez egy ugyan olyan választás mint az alkohol... Az sem az ördögtől való, máj tekintetében mivel ott történik a bontás megterhelő, de ott sem vagy az van, hogy nem iszol vagy takony részegre iszod magad, ha így van akkor jelzem újra. Óriási problémáid vannak...

    Elhiheted, hogy a hős utcai gyerekek ( ez egyébként annyira felháborító példa, mintha a "fehér" jómódú gyerekek nem folynának bele semmi ilyenbe, max tragédia nem történik, mert teljesen más szociális közegből érkeznek így mondjuk nem is a technokoltól bódulnak...) attól, hogy a boltban kapható a cannabis, még nem fogják vénásan lőni a füvet, egyrészt mivel államilag ellenőrzött így ahogyan a dohányboltban itt sem szolgálják ki őket és most kérlek ne gyere azzal aki akarja megoldja, mert így van, de tedd fel magadban a kérdést is ezzel a feketepiaccal kinek a zsebét is tömik és kinek is éri ez meg...

    [ Szerkesztve ]

    varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

  • lolller

    tag

    válasz buherton #103 üzenetére

    Akkor barátom szívjad meg igyál jó sokat hozzá. :) Ellenőrizetlen cefrét nyugodtan a szomszédházból...
    Annyira örülök, hogy az ilyen logikus emberek döntenek ilyen és ennél komolyabb kérdésekben is.

    varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

  • lolller

    tag

    válasz dabadab #102 üzenetére

    A probléma inkább az, hogy képtelenek bevallani velük van a probléma. Egy tipikus problémás szerhasználó mindennapjait leírják, aztán legalább annyi eszük van, hogy felmérik ez probléma, de a teljes felelősséget rátolják egy marék molekulára ahelyett, hogy elgondolkodnának az elb*szott éveik ugyan úgy ellettek volna, ha nem ezzel mással.

    varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

  • lolller

    tag

    válasz toeki #108 üzenetére

    Ne haragudj már meg, de mutass már Nekem egy fű fogyasztót aki belehalt a szívásba. Senki nem szeretne semmilyen ópiátot sem legalizálni, sőt Én személyszerint semmit sem akarok legalizálni egyszerűen egy dekriminalizálást szeretnék a fű tekintetében, hogy ne a kínai mocsoktól pusztuljanak az emberek és ne nekem kelljen kerülgetni az utcán őket. Abban egyetértünk, hogy ez az ország nincs felkészülve egy legalizálásra, de hangsúlyozom nem ez az egyetlen mód. A jelenlegi helyzettel annyit érünk el, hogy a fogyasztókat két oldalról üldözik, egyszer az állam egyszer meg a méreggel felcsapott szemét a nagy haszon reményében. Egyértelmű, hogy nem a nagybani dílerek húzzák a rövidebbet...

    Onnan tudom, hogy a függőszemélyiség molekulától függetlenül függ. Lehet ez szerencsejáték, túlzott videójátékozás, stb... Felnőtt embereknek ezt bekellene látni, vagy legalább, ha nincs rálátás nem osztani róla az észt... Én sem foglalok állást, hogy szerintem mi az igaz a kvantum-fizikában, mert egyszerűen nem értek hozzá ezért nem is fogok szavazni, hogy jobb vagy baloldali a szuperpozíció...

    Attól egyébként, hogy legális lenne olcsóbb biztos nem lenne, már miért is lenne az? Egyetlen olyan dolog a földön aminek az ára kb 1990 óta napjainkig 1-1.5 ezer forintot drágult. Mit gondolsz miért van ez így? Ebben pozitívum annyi lesz, hogy nem az albán wd40-es mocsok lesz az utcán, hanem ellenőrzött, szabályzott termesztőkön keresztül kapják a boltok. Amik aztán tilthatják államilag 18 vagy 21 év alatt a vásárlást. Most mivan? Diószeghy Sámuelen a díler adja amennyiert adja, akárkinek aki fizet érte... Ez lehet egy 10 éves is. Érted már?

    varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

  • lolller

    tag

    válasz buherton #106 üzenetére

    Azért, mert mélységesen felháborít ez a közöny a többi ember felé. Neked egyféleképpen jó akkor nem is lehet máshogy...

    Nem érdekelnek a szokásaid, teljesen nyilvánvaló számomra amúgy is. Ráadásul semmilyen érvet nem vagy hajlandó elfogadni, sőt még elgondolkozni sem rajta. Nyomod a magad dogmáit és kész. Neked jó így... az a lényeg. Mindenki más meg pusztuljon.

    varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

  • lolller

    tag

    válasz D1Rect #124 üzenetére

    Igen, és pont ezért probléma, hogy ezt a nyavajás növényt üldözzük, mert jóval kevésbé káros (mert ugye, senki nem képzeli, hogy semmilyen szinten sem az, ha más nem a tüdőzött füst biztos nem segít. ) Függés lesz, jobb, ha beletörődünk érdemes inkább az ártalomcsökkentésre fókuszálni... ugye, tűcsere program?

    varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

  • lolller

    tag

    válasz buherton #137 üzenetére

    Te melyik eu-ban élsz, ne haragudj? Spanyolország: 5 tőig dekriminalizált, Ausztria szintén, Szlovákia most csatlakozott, Svájc több éve, Németország, UK, Luxemburg, Franciaország, Málta, Belgium, Csehország,Finnország, Görögország Olaszország... és még sorolhatnám Ja, hogy pont a jóléti államok?

    Te miért flamelsz itt mikor szemmel láthatóan fogalmad sincs a jogi szabályozásokról M.O.-n kívül?
    Te max, a balkáni államok véleményét osztod a nyugatiról fogalmad sincs.

    Most azt írod, már nem a Fű-ről van szó, de pedig arról beszélünk eddig. Idekevered a többit ami megint, csak megérne egy külön témát. Ezt szerintem nyugodtan hagyhatod is addig míg a FŰ témán nem tudunk érdemben túljutni, mert, csak feleslegesen bonyolítja az amúgy sem könnyű témát.

    Elnézést mindenkitől, ha már kissé indulatosan fogalmazok, de a tököm kivan már ezzel... Semmi utánajárás csak a dogmák.

    [ Szerkesztve ]

    varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

  • lolller

    tag

    válasz buherton #147 üzenetére

    "Az emberek nagyobb része áll úgy hozzá Európában, ahogy én."

    Kifejtenéd miről beszélsz? Most cáfoltam, hogy az EU, nem a nagyobb része, az EU már a dekriminalizálásnál jár. Akkor ki áll a te "oldaladon"? Egyáltalán a dekriminalizálás mint fogalom az megvan?

    Ez amúgy sem petíció kérdése miután a megfelelő kopaszokkal egy népszavazást is meglehet akadályozni és választást lehet elcsalni a szavazat turistákkal...
    Milyen szálat keverek ide? Fixen tartom magam az eredetihez: Fű - dekriminalizálás/ártalomcsökkentés. Te kevered ide a "Ha megengedik jön a következő ami sokkal ártalmasabb".

    varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

Új hozzászólás Aktív témák