Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    Szálcsiszolt alumínium...pfujj. Láttam pár ASUS-on, de ezt a dolgot nem kéne erőltetni notebookon. Ennél még az én V3-551G-m zongorolakk-fekete műanyaga is szebb, pedig az sem egy díjnyertes design. A bilentyűzetként megvalósított power gomb is mínusz pont, a sülyesztett klaviatúrát nem merem véleményezni, ki kéne próbálni. Zsanérokról írhattatok volna benyomást, korábbi modelleknél típushiba.
    Viszont úgy látom ugrásszerűen nőtt az alján a szellőzők száma, ezért buksiveregetés jár. De hogy csak a csúcsmodell kap 8 GB RAM-ot 270.000-ért, az nonszensz. 3 évvel ezelőtt a már említett elődje ezt 100.000 forinttal kevesebbért kínálta (még ha AMD hardverrel is), s még az is DDR3 volt. Tudom, hogy más gyártók is aranyárban mérik a RAM-ot, de 2015 végefelé a középkategóriának is át kéne lépnie a 4 GB-n. Vagy akkor barebone alapon egyáltalán ne is rakjanak bele se vinyót, se memóriát, majd vesz bele a user külön. Ennek a szériának mindig is az ár/érték aránya volt a vonzó, az a alapomodelleknél most is meglehet, bár én már nem érzem annyira ütősnek, mint mikor én vettem.

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz Daywalker #5 üzenetére

    Bocsánat, a típushiba talán nem a megfelelő megfogalmazás, mert feltételezné, hogy nem ilyenre akarták gyártani, mondjuk úgy, hogy szimplán "gagyi". Az én gépemen azt hiszem 3 vagy 4 miniatűr csavar kapcsolja a készülékházhoz, pont ott, ahol nagyon törékeny és viszonylag vékony a műanyag. Már pár hónap után érezhetően pontatlanabb, akadósabb lett a mechanizmus. Dell, ASUS notikon (amikkel össze tudtam hasonlítani) azért érezhető volt, hogy van tartása a képernyőnek, nem fog beleremegni, ha belekap a tavaszi szellő. Én mondjuk nem vagyok az a notórius nyitogató, mert itthon mindig külső montirra kötve, lecsukott fedéllel használom, ahova meg viszem, ott non-stop nyitva van, de ez talán egy olyan pontja a gépnek, amire ráfért volna egy kis plusz törődés.

Új hozzászólás Aktív témák