Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Samott

    addikt

    válasz Foglalt név #69 üzenetére

    Szep is lenne ha dalonkent kellene osszevasarolnom a zeneket amiket hallgatok. A Deezer kedvencek listajaban jelenleg 816 dal van... tobb szaz eloadotol.

    (There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

  • zseko

    veterán

    válasz Foglalt név #69 üzenetére

    A te megjegyzésed arra vonatkozott, hogy aki Spotit használ az igénytelen.

    '...Aki annyira igénytelen, hogy youtube-ot néz vagy spotify-t hallgat...'

    Szót sem írtál semmiféle zenevásárlásról (akinek válaszoltál az sem [sőt, akinek ő válaszolt az sem], konkrétan spotify előfizetésről beszélt). Ami be is b.szna, ha egyenként kellene megvennem a zenéket (ahogy már más is írta), hát még ha egyetlen zene miatt meg kellene vennem feleslegesen egy egész albumot.
    De gondolom akkor csak és kizárólag vásárolt cd, előadó oldaláról vásárolt mp3 (bár ebben nem tudom hol az igényesség, de mindegy), jobb esetben ogg/aac, vagy még jobb esetben flac-t hallgatsz, és még véletlenül sem hallgatsz előre semmi zenét más médiumról, hanem rögtön megveszed vakra az albumot amint kijön. Hiszen ha nem fizetsz érte és úgy hallgatod meg hogy érdekel-e, akkor meglopod az előadót 😱

    Megvenném én is a 'kedvenc' zeneszerzőm oldaláról a zenét, ha
    - egyáltalán megvásárolható lenne,
    - nem az artisjus és egyéb, valóban pénzlopó, és a zenéhez semmit hozzá nem tevő bandákat fizetném, hanem ténylegesen a kedvenc előadómat támogatnám a pénzzel.

    (No de kíváncsian várom akkor pl. a 2Unlimited - No One megvásárolható linkjét a saját weboldalukról, vagy pl. az ilyen és más egzotikusabbak saját weboldali linkjét, hogy csak az egyszerűbbeket linkeljem :))

    Tök mindegy ugyan, de a csengőhangom pl. vásárolt, bár egy hetembe került megtalálni pontosan azt a verziót amelyik kellett.

    Nem a kényelem miatt vagyok Spotify előfizető - hiszen lehet ingyen is használni némi reklámért - hanem mert így gondolom helyesnek. Az előbbiben írtam pedig szerintem még mindig áll: autóban zenehallgatáshoz, vagy zajos munkahelyen zenehallgatáshoz flac mellett érvelni nem 'igényesség', hanem szimpla balf.szság. Szerintem. De kinek mi 🤷‍♂️ nekem megfelel, ha nem hallom ki a nyolcadik felharmonikust ha épp cnc mellett kell mérnem, ha cserébe legális (és reményeim szerint jut vissza az előadóknak is).

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák