Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pycur

    tag

    válasz Gargouille #67 üzenetére

    Ezzel én nem értek egyet. Mert nem a windózzal internetezünk, hanem az arra írt programokkal. Azok a programok csinálnak kéréseket az interneten a serverek felé, azok fogadják azt. A windóz magában sose fog beszélgetni senkivel, hacsak nem a microsoftal 'hazatelefonál' de az nem fog vírust hozni.
    Nem értem ezt a furcsaságot sem, attól hogy valami x éves, de tökéletesen működik, miért kell kidobni? Úgy csinálnak, mint ha a program olyan lenne mint a lekvár. Ha x idős akkor megromlik. Pedig nem. A commodore gépek is a mai napig működnek, azt tudják/teszik amikre ki lettek fejlesztve. Az XP gépek hány százalékán van kikapcsolva az automatikus frissítés? Mert több bosszúságot/galibát okozott mint hasznot? Én még élő embert nem láttam akinek a gépét az mentette meg a vírusos oldalakon való járkálástól, hogy fel volt téve minden frissítés. Nem az véd meg, hanem az okos használat. Nem elfogadni mindent, mindenre igent nyomni bármit kérdez a gép. Olvasni kell, értelmezni, szükség esetén kiismerni, hogy mi az ami jó, és mi nem.

    Ezek a win frissítések azoknak szólnak, akik nem tesznek fel semmilyen tűzfalat, se különösebben víruskergetőt és az integrált internet explorert használják. Ez a legveszélyesebb kombináció. Itt valóban a rendszermagon keresztül folyik a munka. De ha teszel fel egy tűzfalat az még a mag mögé ül be, és minden adatforgalmat megfigyel, a kéretleneket leállítja, a furcsákra rákérdez, be lehet tanítani, hogy mit engedélyezzen, mit ne. Ilyen volt a jó kis Outpost tűzfal, amit az oroszok hazavágtak a yandexel...

    Szóval víruskergetővel és tűzfallal simán használható marad a géped sokáig. Az egyetlen amivel próbálják az embereket a régi gépekről leterelni, az hogy a weboldalak cpu igénye egyre indokolatlanul nagyobb. Egyre hülyébb a weboldalak forráskódja, egyre több fölösleges/optimalizálatlan feladatot csináltatnak a processzorral. Emiatt a régi gépeket újabbra kell cserélni, és az új gépen általában a régebbi rendszer már nem megy csak a legújabb meg egyel előtte (win10/8, néha 7).
    A másik amivel az xp-t ki tudták irtani, az a memóriakezelés hiánya, a normál ugye csak 3,5 gbot tud kb kezelni, ma ez már lassacskán bőven kevés...
    A win7-el ilyen problémák egy darabig nem lesznek. Sok idő kell amíg a driverek elfogynak a túlságosan új hardverekhez.

    Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

Új hozzászólás Aktív témák