Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pycur

    tag

    válasz Gargouille #67 üzenetére

    Ezzel én nem értek egyet. Mert nem a windózzal internetezünk, hanem az arra írt programokkal. Azok a programok csinálnak kéréseket az interneten a serverek felé, azok fogadják azt. A windóz magában sose fog beszélgetni senkivel, hacsak nem a microsoftal 'hazatelefonál' de az nem fog vírust hozni.
    Nem értem ezt a furcsaságot sem, attól hogy valami x éves, de tökéletesen működik, miért kell kidobni? Úgy csinálnak, mint ha a program olyan lenne mint a lekvár. Ha x idős akkor megromlik. Pedig nem. A commodore gépek is a mai napig működnek, azt tudják/teszik amikre ki lettek fejlesztve. Az XP gépek hány százalékán van kikapcsolva az automatikus frissítés? Mert több bosszúságot/galibát okozott mint hasznot? Én még élő embert nem láttam akinek a gépét az mentette meg a vírusos oldalakon való járkálástól, hogy fel volt téve minden frissítés. Nem az véd meg, hanem az okos használat. Nem elfogadni mindent, mindenre igent nyomni bármit kérdez a gép. Olvasni kell, értelmezni, szükség esetén kiismerni, hogy mi az ami jó, és mi nem.

    Ezek a win frissítések azoknak szólnak, akik nem tesznek fel semmilyen tűzfalat, se különösebben víruskergetőt és az integrált internet explorert használják. Ez a legveszélyesebb kombináció. Itt valóban a rendszermagon keresztül folyik a munka. De ha teszel fel egy tűzfalat az még a mag mögé ül be, és minden adatforgalmat megfigyel, a kéretleneket leállítja, a furcsákra rákérdez, be lehet tanítani, hogy mit engedélyezzen, mit ne. Ilyen volt a jó kis Outpost tűzfal, amit az oroszok hazavágtak a yandexel...

    Szóval víruskergetővel és tűzfallal simán használható marad a géped sokáig. Az egyetlen amivel próbálják az embereket a régi gépekről leterelni, az hogy a weboldalak cpu igénye egyre indokolatlanul nagyobb. Egyre hülyébb a weboldalak forráskódja, egyre több fölösleges/optimalizálatlan feladatot csináltatnak a processzorral. Emiatt a régi gépeket újabbra kell cserélni, és az új gépen általában a régebbi rendszer már nem megy csak a legújabb meg egyel előtte (win10/8, néha 7).
    A másik amivel az xp-t ki tudták irtani, az a memóriakezelés hiánya, a normál ugye csak 3,5 gbot tud kb kezelni, ma ez már lassacskán bőven kevés...
    A win7-el ilyen problémák egy darabig nem lesznek. Sok idő kell amíg a driverek elfogynak a túlságosan új hardverekhez.

    Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

  • pycur

    tag

    10 éve egy P3 olyan mint ma egy P4. :D

    Egyébként amiket írtam a saját tapasztalataimból írtam. Én eddig így találkoztam a dolgokkal.
    1 kezemen meg tudom számolni hányszor kaptam úgy vírust hogy nem én bénáztam el(ami általában vagy okosított progi keresés közben, vagy sok apró fájl másolása miatt kikapcsolom a víruskeresőm és amiatt később elindítok egy vírusos programot a sajátjaim közül, mert nem tudom hogy vírusos).
    Egyetlen egyszer valóban történt olyan, hogy néztem valami oldalon egy szöveges leírást, vagy hírt, nem tudom mi volt már az, sok éve volt. És miközben tekertem lefelé felsuttyant egy ablak mint amit minimalizálásból hozok elő, hogy ő akkor most installál nekem egy víruskergetőt. Áhá oké....ja nem, mégse gomb nincs, x-elni nem lehet, nem reagál, minimalizálásra lemegy majd azonnal visszajön.
    Szerencsére a feladatkezelőből ki tudtam lőni.
    Na azt ötletem sincs hogyan nyeltem be. De azóta nem történt olyanom....

    Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

Új hozzászólás Aktív témák