Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dt451

    csendes tag

    válasz emvy #235 üzenetére

    Sajnos rá vagyok kényszerítve , hogy újabbat vegyek, mert ha lemaradok, nem versenyképes a munkám... globális szemléletváltás pedig nem mostanában várható. De általában a régebbi jól működő bevált hardvereimnek találok új feladatot. Pl. a régi p3-asom jelenleg mint zenegép üzemel, hibátlanul. Építettem neki egy házat, bontásból származó alkatrészekből, készítettem egy egyszerű szoftver felületet, sőt poénból még érmefogadót is beépítettem. Egyébként pedig úgy látom, hogy rengeteg feladatra még mindig alkalmasak a régi hardverek... és tíz évvel ezelőtt ugyanazt a munkát, több idő alatt is, az akkori konfigokon is elvégezték. Nyilván elsősorban office jellegű alkalmazásokra gondolok, és nem a filmiparra. De jelenleg egy aktuális office verzió az esetek kilencven százalékában feleslegesen erőforrást zabál, mert az leggyakrabban használt funkciók, már a tíz évvel ezelőtti hardveren futó, régi verziókban is ugyanúgy működtek. Szerintem melóra foghatóak volnának a korábbi dolgok... egy 486-os pl rengeteg eszközt, akár gyártósort, akár pl szellőző, légkondicionálós, stb. rendszereket bőven elvezérelhetne. Az Xbox Classic-om pl most alakítottam otthoni Arcade-géppé. A fogyasztói társadalom, és a piac kikényszeríti hogy újabb hardvereket vegyél, akkor is ha neked megfelelne a korábbi is. A legtöbb amit az ember tehet, hogy amit lehet újrahasznosít, új funkciót ad neki, és nem a szeméttömeget növeli. Ha pedig valóban nincs rá szüksége, akkor továbbadja olyannak, aki hasznát veszi... pl. hardveraprón.

Új hozzászólás Aktív témák