Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doongoo

    addikt

    Kis összehasonlítás a legutolsó okosórámmal (Galaxy watch 46 mm) összevetve így 4 nap használat után:
    Ami tetszik:
    - kényelmesebb viselni, mint a samut (a szíjrögzítő fülek jobban lehajlanak a kéz irányába, így jobban felfekszik ill. a kevésbé vastag az óra és könnyebb is)
    - a full fekete színe is bejön
    - a dual kijelző tetszik és teszi is a dolgát, ahogy kell

    Ami lehetne jobb:
    - egyelőre nem hozza a 3 nap akkuidőt okos módban (2 van meg), bár lehet, hogy csak az újdonság varázsa miatt. Majd kikapcsolok pár számomra felesleges dolgot (pl. 24 órás monitorozások, aztán meglátom)
    - kapcsolódás a telefonnal. Nem tudom, hogy ez az óra vagy a wear OS gyengesége, de ha egy kicsit hosszabb időre eltávolodok az órától, akkor mindig újra kell bluetotth-on párosítani (értsd. kód újra az órán és a telón is). Ez a samun sokkal jobb, egyszer beállítod az alkalmazásban, aztán mindig teljesen magától újra csatlakozik.
    - kis hazánkban nem lehet rendesen életre kelteni benne a Google pay lehetőséget (utánaolvastam többfelé, google régiós korlát van). Samuban ez megoldott volt és ment az órás fizetés.
    - gyorskapcsolók: keveslem a 6 db kapcsolót a menüsávban (pár alap dolgohoz bele kell keveredni a menükbe)
    - mp3-fájlok másolása az órára (offline hallgatáshoz): erre még keresem a rendesen működő megoldást, amiket eddig találtam egyik sem működött. Samuban a telefonos alkalmazásban van rá menüpont és tök egyszerű. Itt amit eddig sikerült, az a play zene albumaim rátöltése, de onnan csak elég kevés zeném van. Eddig minden kipróbált fájlmanager (telefon-óra kombó) csődöt mondott. Látszólag történik valami, de semmi nem megy át az órára.
    - nyelv: ez kevésbé zavar, mert elvagyok az idegen nyelvekkel, de nincs magyar nyelv benne (értem, hogy az asszisztens nem tud magyarul, de azért legalább a menü le lehetne fordítva, mint a telóknál). Nyelvhez kapcsolódóan: tud valaki esetleg rá egy magyart nyelvű billentyűzetet (az már csak hab lenne a tortán, ha tudna ez esetleg diktálásból írni magyarul). Samura ilyen is volt.

    Ami semleges:
    - fullos emailkezelőt találtam erre is (ez nekem fontos, mert nem mindig szoktam azonnal válaszolni,. amikor az értesítés érkezik)
    - nincs tekerőgyűrű, ami nyilván samu specialitás, de aki használta már, az tudja, hogy milyen praktikus

    Egyelőre ennyi, még szokjuk egymást :)

Új hozzászólás Aktív témák