Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • B1T3

    addikt

    válasz sutszi #50 üzenetére

    Csakhogy az is megtalálható volt a KLEER-ről, hogy „CD minőség”. Még csak ismerni sem kell, csak rákeresni Google segítségével, hogy miről is van szó.
    Ja, és a matematika jelenlegi állása szerint kerekíthettek 44,1-ről 44-re.

  • DRB

    senior tag

    válasz sutszi #50 üzenetére

    Rosszul volt megadva a jó válasz? A jó válasz 16 bit, hol volt ez rosszul megadva? Hajtogatod a magadét, de továbbra sem sikerült felfogni mit kérdeztek. :DDD A kérdés a felbontásra vonatkozott, aki tudta mit jelent a felbontás, annak nem kellet keresgélnie a neten cikkeket, információkat a KLEER-ről, csak bejelölte az egyetlen olyan választ ahol felbontási érték meg volt adva. Aki nem tudta mi a felbontás, az nem tudta értelmezni a kérdést, ekkor mi a teendő, értelmezni kell a kérdést, azaz ki kellett(volna) derítenie, hogy mi az a felbontás(ergo mi a kérdés!), abban a pillanatban ahogy ez megtörtént, rá is az előző mondatom érvényes. Ehhez semmilyen hang- vagy egyéb technikában nem kell jártasnak lenni, csak is kizárólag gondolkozni kellett volna.

    Továbbra is várom, a választ arra, hogy hol írtam a 44 = 44.1. Légy szíves linkeld be, vagy idézd. Ja, hogy ilyet nem írtam, akkor kinek nem sikerül valami értelmezni? Főleg annak tükrében hogy a 44-nek, vagy a 44.1-nek semmi köze nincs a kérdéshez.
    És ha ezzel félre lettél vezetve akkor mi van? Az imént írtad, hogy „beugratósak” a kérdések, ezek szerint te beugrottál. Bár a kérdés nem volt beugratós, a válasz meg csak annyiban, hogy a feltett kérdésnél kicsit többre(is) adott választ, ha tudnád, vagy vetted volna a fáradságot és kideríted mi a felbontás(azaz mi a kérdés) akkor ezzel nem tudtak volna „beugratni”.

    Ahelyett, hogy örülnél, hogy elfogadták a rossz válaszod, még neked áll feljebb, mert valaki meg meri kérdezni, miért fogadták el. Úgy, hogy az illető kijelenti, hogy nem szeretné ha mégsem fogadnák el a rossz választ, annak ellenére, hogy ez a játék értékéből/élvezetéből elég sokat levon. Sőt az illető azt is leírta(kijelentette), hogy amikor ezt, még a játék közben, bejelentették, azért nem szólalt fel ellene, mert nincs ellene. Az a baj komám, hogy annyi fáradságot nem veszel, hogy elolvasd a hozzászólást/hozzászólásokat, amire/amikre fröcsögve válaszolsz, érvek, intelligencia, ész nélkül. Az anyázást idézőjelbe tettem, de már nem csodálkozom azokon amiket írsz, folyamatos tanúbizonyságát teszed annak, hogy a szövegértési együtthatód erősen konvergál a nullához.

    A felajánlást jó szándékból tettem, semmilyen sértő/hátsó gondolat nem vezérelt, teljesen komolyan gondoltam, és továbbra is tartom magam hozzá.

    A privát üzentet nem tudod miért kaptad? Bemutatkoztál itt az imént, én is bemutatkoztam, kvittek vagyunk. :D

    [ Szerkesztve ]

  • sutszi

    veterán

    (#51) B1T3 :Bocs, hogy pontosságot feltételezek... :U

    (#52) DRB : Vagy az kellett volna, hogy mondjuk elolvasod a Mobilaréna ide vonatkozó cikkét, vagy abból egy részletet...ami a te érveid mentén haladva szintén hibásan volt akkor leírva...igen a megfogalmazás...

    A CD minőség 44Khz. Eddig oké? A kérdésre a válaszban pedig 44,1 szerepel. Erre te csak azt hajtogatod, hogy az a jó...Hát NEM, BAROMIRA NEM JÓ. Ha valami trükkösen van leírva az oké, de ha pontatlan az rossz. Mellesleg én örülök, hogy elfogadták, miért ne tenném de mint írtam, oka van.
    Persze hiába írom lesz századjára, hogy az előző játékokba ilyen piti különbségek is előfordultak, hogy legyen valami nehézségi foka is a játéknak. Ez lett volna a "szándékos furfang" de hát te csak a 16 bitet látod... :U

    Olvasd újra a #11-et és a #28-at. Azóta kattogsz a felbontáson. Jelezve, hogy nem értesz egyet a döntéssel miszerint el van fogadva a másik is. Ráadásul más is írta már, hogy higgadj le...
    Én elhiszem, hogy a 16bit meg a 44Khz a fétised...Ezzel sajnos nem tudok vitatkozni.

    További jó kattogást. :P

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • krizmo_

    addikt

    válasz sutszi #53 üzenetére

    Vannak emberek akikkel nem érdemes leállni, mert van az a szint ahova nem kell lemenni....hagyd rá, most amúgy is sok az energiája, biztos megette az ebédet, amit anya főzött.....
    Folyamatosan fújja, hogy értelmezési probléma, de szerintem magából indul ki, látszik abból, ahogy ír erről, meg abból mennyire nem érti, amit már leírtunk neki páran...
    Szóval, hagyd rá, én is ezt tettem....hadd irkáljon..... biztos nincs jobb dolga, mint belekötni mindenkibe, a neten.....

  • sutszi

    veterán

    válasz krizmo_ #54 üzenetére

    Ja...ezért is "köszöntem el" a végén az előbb....Csak időpocsékolás. :)

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • DRB

    senior tag

    válasz sutszi #53 üzenetére

    Öcsém te naon kész vagy, nem veszed észre hogy mekkora butaságokat írsz?

    de hát te csak a 16 bitet látod
    Mivel erre vonatkozott a kérdés, de segítek, idézem: „Milyen felbontású hangot eredményez a "KLEER" vezetékmentes technológia?
    FELBONTÁSÚ, megvan? Senkit nem érdekel hogy 44 vagy 44.1 vagy 2394612893746, kizárólag az érdekelte a kérdezőt mekkora a hang felbontása. Az pedig 16 bit. A téged ha 44 kHz félrevezetett, akkor ne tudod mit kérdeztek, ennyi

    Jaja, azóta kattogok a felbontáson mióta az volt a kérdés, nem a mintavételezési frekvencia, nem a tömörítés, nem akármi, hanem a felbontás. Te meg write olnly vagy, a játékban sem olvastál, itt sem teszed, no comment.

    Választ még mindig nem kaptam, hol írtam, hogy 44 = 44.1! Mondjuk már nem is várom. :D

    (#54) krizmo_ : Mit írtál le? Azt, hogy a lossless a jó válasz, mert egy cikkben nem az írták hogy 44.1, hanem, hogy 44. A helyes válaszhoz el sem kellett volna olvasni azt a cikket :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • sutszi

    veterán

    válasz DRB #56 üzenetére

    Addig állj féllábon...kiszálltam.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • DRB

    senior tag

    válasz sutszi #57 üzenetére

    Kétségtelen, hogy kissé elfajult a vita, itt is meg privátban is, de az is tény, ha nem olyan hangnemben szólsz hozzá(m) ahogy azt tetted, akkor nem jutottunk volna el idáig.
    Korábban írtam már, de leírom még egyszer: Ha valakit megbántottam a tények leírásával, sajnálom, nem az volt a szándékom. De sajnos a tények tények, nehéz úgy fogalmazni, főleg az után, hogy lehülyézel, hogy az adott témában esetleg járatlan személy ne érezze azt lekezelőnek. Bár nagy szakértője nem, de azért halkan mégiscsak azt mondanám, hogy valamicskét értője vagyok a témának. Így lehet, hogy elsiklok valamilyen félrevezető információ felett, míg más, kevésbé vagy egyáltalán nem hozzáértő megakad egy ilyenen. De logikailag megpróbáltam levezetni miért hibásak az érveitek, természetesen ez a logika szorosan a ide vág, máshol talán más logika szerint kell, vagy kéne eljárni. Viszont egy dologhoz ragaszkodok, sajnálom, de ez a kulcsa az egész vitának, de megpróbálok óvatosan fogalmazni. Szóval, ha jobban szemügyre veszitek a vitatott kérdést, és fontolóra veszitek azt, hogy esetleg nem tudjátok mire vonatkozik pontosan, akkor előbb talán érdemesebb lenne megnézni bizonyos fogalmak mit takarnak magában a kérdésben, majd ezek után keresni a válasz lehetőségét, és talán cikkolvasás nélkül is meglenne, lett volna, a helyes válasz.

Új hozzászólás Aktív témák