Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #104 üzenetére

    "Még azt hogy genetikailag kódolva van pár ember arra hogy zsíros egészségtelen olajban sütött rantotthust kívánunk és amikor választhatnál halat."

    nem, most szándékosan játszod a hülyét, igaz?
    genetikailag az van kódolva, hogy mi milyen mértékben szívódik fel a szervezetedben.
    Teljesen mindegy, hogy miből eszed túl magad, ha túleszed magad, akkor attól elhízol. Ha a szervezet folyamatosan túlevésre késztet, akkor ott valamit akar, amit nem kap meg.

    "A "tiszta" étrendet a test jobban hasznosítja, nincsenek üres kalóriák. "
    ismét az értő olvasás hiánya, azonos az étrend, a genetikán kívül minden azonos a példában.

    "10% kajával és mozgással ami 90% simán megváltoztatható."
    megint az értő olvasás hiánya, mindkét fél pontosan annyit mozog. Pont erről írtam, mindig az pofázik, aki szerencsés, és jön az életbölcsességekkel, és mi van valakinél 20% az eltérés, vagy 30? bármely irányba.

    "Az én megoldásom az, hogy válasszon egészsegesebb ételeket fehérjére szénhidrát rá és zsírra."
    Az, hogy nálad működik valami, az nem azt jelenti, hogy mindenkinél működik. Megint 20 évvel ezelőtti maszlagot nyomsz, hogyha zsírt eszel az rakódik le, holott ez butaság. (lásd mondjuk Atkins diéta, ahol tolhatod a zsírt ahogy akarod. Persze ez is egyénfüggő, hogy működik e vagy sem).

    "A fél világ elhízott, mert szart esznek és egyre kevesebbet mozognak. Nem a genetika miatt."
    Nem, a fél világ azért elhízott, mert a fél világnak van pénze, hogy vegyen kaját. A középkorban ez valahogy nemigazán jött össze, és volt aki kicsiny életét penészes kenyéren élte le, de ne add már elő, hogy ez milyen szuper egészséges volt, mert vékony volt az illető.

    "Pontosan erről van szó, ez akarat kérdése,"
    nem, ez a butaság nonplus ultrája, semmi más, mint önkínzás, de gondolom a c vitamint is a steak-ből szerzed.

    "A lényeg: az egészségtelen táplálkozás és a mozgásszegény életmód a te döntésed és nem a genetika tesz kövérré."

    ismét hazugság, a genetika határozza meg, hogy mennyi ételt kívánsz, és azt hogy dolgozod fel. Jelenleg annyi van, hogy az ember szervezete sokkal lassabban alkalmazkodik az új társadalmi trendekhez, ami ráadásul 100 évente változik. A génállomány nem tud ilyen gyorsan alkalmazkodni.

    "Ez a legjobb megoldás hosszútávra. Ez tartható, mert nem kevesebbet kell enni vagy dietazni, hanem meg kell választani mit eszel.
    300 kalória lehet 200ml kóla vagy 1kg brokkoli.
    Nem kell kevesebbet enni."
    Próbáld meg felfogni a példámat.. az egyik fickó éhezik, hiába eszik ugyanannyit és ugyanazt, ami tökmindegy, hogy kóla vagy brokkoli, a hozzád hasonló másik fickó meg szövegelhet neki, hogy dehát kispajtás, látod én mit eszek és mennyit, miért nem csinálod ugyanazt, holott PONTOSAN UGYANAZT CSINÁLJA, csak ő hízik tőle.

    "Mi hiányzott? Emellett milyen változásokat eszközöltél?"
    mivel már 3x leírtam, nem fogom, legalább akkor 1x elolvasod, amit írtam, más változás pedig nem volt, csak emiatt NAGYBAN csökkent az éhségérzetem.

    okoskodom, tehát vagyok

Új hozzászólás Aktív témák