Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sinesol

    veterán

    válasz makkmarce #100 üzenetére

    Azert ez igencsak más dolog, de ha már szóba került, általában étteremben azt választom ami érdekesnek tűnik, plusz szinte sosem eszem kétszer ugyanazt, mindig valami újat próbálok ki.

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #96 üzenetére

    "ha édeset akarsz enni, akkor nem az jut eszedbe, hogy de megennék egy steak-et."

    Biologíailag arra vagyunk programozva, hogy az édeset a szervezet szerotonin és dopamin termeléssel jutalmazza, mert az édes gyümölcs anno magas kalóriatartalommal párosult.
    Ezért" kívánod" az édeset, mert addiktív.
    Édes bevétele esetén ugyanazok az agyi régiók aktívak és villannyal fel mint amikor drogot viszel be.

    Ezt kontrollálhatod mert nem makákó vagy, hanem akarattal rendelkező ember. A választáshoz közé nincs a genetikához.
    Ha az egészséged érdekében steak-et kell enned és nem csokit, akkor eszel steak-et, csirkemellet halat.
    Minden más gyengeség ami valójában egy újabb kifogás.
    Jaj az én genetikám édeset kíván. Jaj én genetikailag kövér vagyok. A legnagyobb bullshit, ezt el mondod bármelyik orvosnak vagy dietetikusnak, hangosan kiröhög.
    Persze, hogy mindenki (többség) szereti a csokit vagy a pizzát.
    De nem vagy genetikailag programozva, higy neked azt kell enned és csokira késztet a szervezeted, amikor a szervezeted azt sem tudja mi az.

    "Szerinted a japán sumo-sok mit esznek? csak nem rízst meg halat? nofene, mégis elhíznak?"
    Mert 7-10ezer kalóriát visznek be, tudatosan.
    Nem azért mert a genetikájuk szerint "mindig éhesek" , hanem mert tervezetten napi 6-8x étkeznek, annak ellenére hogy nem éhesek. És képzeld a hal és rizs ellenére ugyanúgy a TÚLSÚLY miatt vannak egészségügyi problémáik.

    "szerinted a munkatáborokban a végén vidámak voltak az emberek, mert már nem éheztek?"
    Onnan indultunk ki, hogy megfelelő táplálkozás (tehát minden tápanyagot beviszel) esetén ha valaki vékony, nem egészségtelen és nem kell izmot növelni mert te túlsúlyos vagy.
    A munkatáborokban egyoldalú és kevés tápanyagot kaptak miközben a kényszermunka miatt kalóriadeficit volt.

    Teljesen más körülmény. De ott sem fordult elő, hogy a C vitamin hiányos munkatáboros szervezete arra sarkalta hogy csipkebogyót és narancsot egyen és kivanjon, ahogy te azt itt próbáltad bemesélni.

    Egy random YouTube-os fitnesses is megmondja hogy az elavult elméleteidnek nincs semmi alapja csak a berögzült magánvélemény.
    Nem kifogásokat kell keresni hanem tenni az egészséged érdekében és jobb életmód választásával (több mozgás / jobb étrend) súlyt veszteni.

    Ha gyümölcsöt kívánsz, akkor igen is ehetsz steak-et.
    Mert nem tudatosan valamilyen hiány miatt kíván a szervezeted gyümölcsöt. Napi 3-5x kell enni teljes étkezést csinálni hogy a szükséges makrók meglegyenek. Nagyon egyszerű kiszámolni mennyi fehérje/szénhidrát/zsírra van szükséged és azt elosztod. Ezzel kijön a kalória mennyiség, ha fogyni akarsz akkor legyen kicsivel kevesebb mint amennyit naponta elhasználsz.

    Nem étterembe kell járni hanem magadnak kontrolláltan főzni, vagy ha étterembe mész akkor még az egészséges opciók között kell választani.
    Ennyi a titok semmi más.

    [ Szerkesztve ]

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #102 üzenetére

    mondom, 20 évvel ezelőtti badarságokat puffogtatsz.. persze, ha kovászos uborkát akarok enni, akkor meg az is addiktív... komolyan, ezek a téveszmék aranyosak.

    Adott 2 ember.
    azonos magasság, azonos súly, azonos izomtömeg, azonos mozgás
    minketten 2500 kalórián vannak. Tegyük fel 2500 lenne az átlagos ember nulla pontja.
    Az egyik elhízik, a másik vékonyra fogy, na miért?
    Ez a genetika, mert elég egy +-10%-os eltérés a felszívódásban, és ég és föld lesz az eredmény.
    Ugyanis a hozzád hasonlók a bevitt kalóriát, és nem a felszívódó mennyiséget nézik. Arról nem is beszélve, hogy ez táplálék típusonként változik. Van akinél a csoki szívódik fel jobban, van akinél meg a chips.

    Ez a 10% bőven elég ahhoz, hogy ugyanakkora táplálékbevitel mellett az egyik kövér legyen, a másik ember nádszálvékony. Ezt nem tudod felfogni már napok óta. Erre jön még rá az éhségérzet, meg a többi, és ez csak 1 genetikai jellemző, de van még bőven, ami befolyásolja a táplálékhoz és kalóriához való viszonyt, ráadásul ez még a korral és bélflórával is változik.

    Jelenleg neked az a megoldásod, hogy éheztesd azt, aki ugyanannyit eszik, mint a nádszálvékony társa, mert szerinted annál is kevesebbet kellene ennie, és szerinted ennek semmi köze a genetikához.. hisz csak akaraterő, mert te nyertél a genetika lottón, ezért szerinted a fél világ akaratgyenge.

    "Mert 7-10ezer kalóriát visznek be, tudatosan."
    Igen, tehát magyarul tökmindegy, hogy májat vagy halat eszik, mindkettőtől elhízol, ahogy a fenti példámban a 2 ember közül az egyik, hiába táplálkozik egészségesen, és hiába eszi ugyanazt, mint a nádszálvékony társa.

    Ez sumos hízás pontosan ugyanaz a tudatosság, ahogy lefogynak emberek, aztán 3-5 év múlva 2x akkorán találkozol velük, mert "akaratból" fogytak, sanyargatták és kínozták magukat, végül pár ÉV után feladják. Ezért baromság az, hogy nem odafigyelésből, hanem akaraterőből fogysz és sanyargatod magad. Veled ellentétben én most fogyok le 3x, pontosan tudom mi a különbség.

    "Teljesen más körülmény. De ott sem fordult elő, hogy a C vitamin hiányos munkatáboros szervezete arra sarkalta hogy csipkebogyót és narancsot egyen és kivanjon, ahogy te azt itt próbáltad bemesélni."

    pedig de. amit felismer a szervezeted, azt kéri, ha előtte étrended része volt a csipkebogyó, akkor az is eszedbe fog jutni, hogy azt edd. Ha nem, akkor nem.

    "Egy random YouTube-os fitnesses is megmondja hogy az elavult elméleteidnek nincs semmi alapja csak a berögzült magánvélemény."

    haha.. tehát te az orvostudománnyal és a genetikával szemben random youtubeost tudod szembeállítani.
    Csak mondom, hogy vannak random youtube-osok is akik rég túlléptek azon a maszlagon, amit te állítasz, és ott is preferálják a testalkathoz, emésztéshez igazodó EGYEDI étrendet, nem a csirkés rizses salátás baromságot, mert az ha épp olyan a genetikád és emésztésed, akkor működik, ha nem akkor nem.

    "Ha gyümölcsöt kívánsz, akkor igen is ehetsz steak-et."
    Enni ehetsz, csak utána megeszed a gyümölcsöt is, vagy kínzod magad. Olyan nincs, hogy barackot akarsz, betolsz egy steak-et, és már nem akarsz barackot.

    "Nem kifogásokat kell keresni hanem tenni az egészséged érdekében és jobb életmód választásával (több mozgás / jobb étrend) súlyt veszteni."

    Nemigazán sikerült elolvasnod amiket írtam, így még1x leírom, mert nem jött át:
    már 1 éve folyamatosan fogyok, mióta megtaláltam mi hiányzott a szervezetemnek, ebből indultunk ki, ami szerinted nem igaz.

    "Nem étterembe kell járni hanem magadnak kontrolláltan főzni, vagy ha étterembe mész akkor még az egészséges opciók között kell választani.
    Ennyi a titok semmi más."

    Bírom az ilyen megmondóembereket, ennek kb annyi értelme van, mintha azt mondanám egy 50kg-os embernek, hogy csak annyi a dolga, ha fel akar emelni 100kg-ot, hogy naponta kicsit tornászik :D
    Egyébként meg évek óta magamra főzök, pontosabban sütök, mert nincs főzőlapom.

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #103 üzenetére

    Nem bármilyen ételről volt szó, hanem arról az állításodról, hogy olyan ételt kíván a szervezet amiben a hiányt szenvedsz.
    Még azt hogy genetikailag kódolva van pár ember arra hogy zsíros egészségtelen olajban sütött rantotthust kívánunk és amikor választhatnál halat.

    Ha kovászos uborkát akarsz enni akkor azért mert azt raktak eléd otthon és szereted. Nem azért mert az uborkaban B-vitamin van és a szervezeted ezzel jelzi egyél kovászos uborkát mert B-vitamin hiányok van. Baromság, B-vitamint be tudsz vinni mással is, de irreleváns mert ez nem egészségtelen.

    "Az egyik elhízik, a másik vékonyra fogy, na miért?"
    Mert az egyik azt a 2500 kalóriát magas szénhidrát/zsír és cukortartalmú étrendből viszi be, a másik meg nem.
    A "tiszta" étrendet a test jobban hasznosítja, nincsenek üres kalóriák. Például ott a kóla, 300 kalória és semmi biológiai előnye nincs. Üres kalória. Nincsenek vitaminok ásványi anyagok, nincs rost amitől az a 300 kalória lassabban szívódik fel, hanem bekerül a véráramba és mivel nem használódik fel mind ezért a test elraktározza.

    "Ez a 10% bőven elég ahhoz, hogy ugyanakkora táplálékbevitel mellett az egyik kövér legyen, a másik ember nádszálvékony."
    10% kajával és mozgással ami 90% simán megváltoztatható.
    Azt kell enni ami jobban felszívódik és jobban hasznosul, próbálkozni kell és kevesebbet enni többet mozogni.
    Ez mind választás kérdése. Persze egyszerűbb arra az 5-10%ra fogni és kifogásokat keresni.

    Az én megoldásom az, hogy válasszon egészsegesebb ételeket fehérjére szénhidrát rá és zsírra. Ez a legjobb megoldás hosszútávra. Ez tartható, mert nem kevesebbet kell enni vagy dietazni, hanem meg kell választani mit eszel.
    300 kalória lehet 200ml kóla vagy 1kg brokkoli.
    Nem kell kevesebbet enni.

    A fél világ elhízott, mert szart esznek és egyre kevesebbet mozognak. Nem a genetika miatt.

    "pedig de. "
    Pedig nem. A szervezeted mindent lebont alkotó elemeire, nem tudja azt a c vitamint narancsból vagy kapszulából viszed be. Mindkettővel kezelhető a skorbut.
    Csak azt tudja hogy c vitamint kapott. Ha a szervezeted ismer 30 c vitamint tartalmazó ételt, mindet kívánod? Még a kapszulát is? Baromság és nem igaz.

    "haha.. tehát te az orvostudománnyal és a genetikával szemben random youtubeost tudod szembeállítani."
    Kíváncsian várom az erről szóló orvosi cikket és kutatási eredményeket.

    "Olyan nincs, hogy barackot akarsz, betolsz egy steak-et, és már nem akarsz barackot."
    Pontosan erről van szó, ez akarat kérdése, nem pedig genetika és a szervezet barackot "akar" kell a c vitamin. Akarod mert szereted a barackot, de választhatsz hogy nem eszel. Hanem inkább eszel egy zöldség salátát.(de ehetsz barackot is mert egészséges)

    A lényeg: az egészségtelen táplálkozás és a mozgásszegény életmód a te döntésed és nem a genetika tesz kövérré.

    "mióta megtaláltam mi hiányzott a szervezetemnek"
    Mi hiányzott? Emellett milyen változásokat eszközöltél?

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #104 üzenetére

    "Még azt hogy genetikailag kódolva van pár ember arra hogy zsíros egészségtelen olajban sütött rantotthust kívánunk és amikor választhatnál halat."

    nem, most szándékosan játszod a hülyét, igaz?
    genetikailag az van kódolva, hogy mi milyen mértékben szívódik fel a szervezetedben.
    Teljesen mindegy, hogy miből eszed túl magad, ha túleszed magad, akkor attól elhízol. Ha a szervezet folyamatosan túlevésre késztet, akkor ott valamit akar, amit nem kap meg.

    "A "tiszta" étrendet a test jobban hasznosítja, nincsenek üres kalóriák. "
    ismét az értő olvasás hiánya, azonos az étrend, a genetikán kívül minden azonos a példában.

    "10% kajával és mozgással ami 90% simán megváltoztatható."
    megint az értő olvasás hiánya, mindkét fél pontosan annyit mozog. Pont erről írtam, mindig az pofázik, aki szerencsés, és jön az életbölcsességekkel, és mi van valakinél 20% az eltérés, vagy 30? bármely irányba.

    "Az én megoldásom az, hogy válasszon egészsegesebb ételeket fehérjére szénhidrát rá és zsírra."
    Az, hogy nálad működik valami, az nem azt jelenti, hogy mindenkinél működik. Megint 20 évvel ezelőtti maszlagot nyomsz, hogyha zsírt eszel az rakódik le, holott ez butaság. (lásd mondjuk Atkins diéta, ahol tolhatod a zsírt ahogy akarod. Persze ez is egyénfüggő, hogy működik e vagy sem).

    "A fél világ elhízott, mert szart esznek és egyre kevesebbet mozognak. Nem a genetika miatt."
    Nem, a fél világ azért elhízott, mert a fél világnak van pénze, hogy vegyen kaját. A középkorban ez valahogy nemigazán jött össze, és volt aki kicsiny életét penészes kenyéren élte le, de ne add már elő, hogy ez milyen szuper egészséges volt, mert vékony volt az illető.

    "Pontosan erről van szó, ez akarat kérdése,"
    nem, ez a butaság nonplus ultrája, semmi más, mint önkínzás, de gondolom a c vitamint is a steak-ből szerzed.

    "A lényeg: az egészségtelen táplálkozás és a mozgásszegény életmód a te döntésed és nem a genetika tesz kövérré."

    ismét hazugság, a genetika határozza meg, hogy mennyi ételt kívánsz, és azt hogy dolgozod fel. Jelenleg annyi van, hogy az ember szervezete sokkal lassabban alkalmazkodik az új társadalmi trendekhez, ami ráadásul 100 évente változik. A génállomány nem tud ilyen gyorsan alkalmazkodni.

    "Ez a legjobb megoldás hosszútávra. Ez tartható, mert nem kevesebbet kell enni vagy dietazni, hanem meg kell választani mit eszel.
    300 kalória lehet 200ml kóla vagy 1kg brokkoli.
    Nem kell kevesebbet enni."
    Próbáld meg felfogni a példámat.. az egyik fickó éhezik, hiába eszik ugyanannyit és ugyanazt, ami tökmindegy, hogy kóla vagy brokkoli, a hozzád hasonló másik fickó meg szövegelhet neki, hogy dehát kispajtás, látod én mit eszek és mennyit, miért nem csinálod ugyanazt, holott PONTOSAN UGYANAZT CSINÁLJA, csak ő hízik tőle.

    "Mi hiányzott? Emellett milyen változásokat eszközöltél?"
    mivel már 3x leírtam, nem fogom, legalább akkor 1x elolvasod, amit írtam, más változás pedig nem volt, csak emiatt NAGYBAN csökkent az éhségérzetem.

    okoskodom, tehát vagyok

  • Dare2Live

    nagyúr

    Anno 10+éve ementem magyarországról 1hónapra ilyen kiküldteés félére.

    A napi 3tea mindig lement mint vmi angolnál. Mindegyik jó nagykanál cukorral. De o jajj kimaradt a cukor ráadásul teljes ellátás volt a bolt meg jóval odébb, ráadásul amikor bementem elfelejtettem. Szó mi szó nagy szívás volt 4-5napig cukor nélkül ittam. Aztán beszereztem a kiló cukrom ahogy szoktam beleraktam és egészen sokkolt micsoda szirup lett belölle. Gondoltam próbáljuk ki nélküle és jobban izlettek az ízek. Márhogy nem csak lényegében a cukrot éreztem a teában. Azóta is cukor nélkül iszom.

    A következtetés logikus: Az a 4-5 nap átírta a DNSem és most már azért izlik nélküle jobban. :DDD

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • makkmarce

    őstag

    válasz Dare2Live #106 üzenetére

    így jártam én a kávéval 10 évvel ezelőtt. Ott először édesítőt, aztán már azt se tettem. Épp ma javítottam meg a régi kávégépemet, a tejhabosításkor 1 kockacukrot dobtam bele, de nem kellett volna.
    Persze azt tegyük hozzá az édességérzékelés a korral változik.(ezt nem azért írtam, hogy 3 nap alatt öregedtél 40 évet :D), de valamikor elhagyja az ember. Így van ez a csokik jó részével is, mikor már a milka túl édes, és ha eszel egy marsszeletet, azon a héten már nem akarsz több csokit.

    Egyébként meg az igazi szélsőségesség nem a cukros teánál kezdődik, hanem ITT :DDD

    okoskodom, tehát vagyok

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #105 üzenetére

    "Teljesen mindegy, hogy miből eszed túl magad, ha túleszed magad, akkor attól elhízol."
    Nem feltétlen, már ha mennyiségről beszélünk és nem kalória bevitelről. Lásd fenti brokkolis példa.
    De pl Phelps 12ezer kalóriás tészta étrenden volt az olimpia előtt.

    " ismét az értő olvasás hiánya, azonos az étrend, a genetikán kívül minden azonos a példában."
    Jó lenne látni erről a kutatási eredményeket, mert ezt akkor tudom elképzelni, ha valaki súlyos genetikai betegségben szenved amitől egészséges étrendtől meghizik.

    " Az, hogy nálad működik valami, az nem azt jelenti, hogy mindenkinél működik"
    Ez a népesség 95%-ra igaz mert így működik mindenkinél a biológia. Ne arról az 5%-ról beszéljünk akinek komolyabb és hátráltató betegsége van.
    A világon nem azért lesz egyre több túlsúlyos mert hirtelen mindenkinél genetikai betegség jön elő, hanem mert nem figyelnek oda mit és mennyit esznek és kevesebb a mozgás.

    "de gondolom a c vitamint is a steak-ből szerzed."
    Nem, de butaság az, hogy c vitamin hiány esetén fehér paprikát kér a szervezeted amikor nincs semmi fogalma mesterségesen elnevezett ételekről.

    "Nem, a fél világ azért elhízott, mert a fél világnak van pénze, hogy vegyen kaját. "
    A fél világ vehetne egészséges kaját és gym bérletet szar helyett, akkor nem híznának el annyian. Választás kérdése.
    Sőt, az el hízás mértéke éppen a kevesebb pénzzel rendelkező országokban nagyobb, mert az olcsóbb kaják általában egészségtelenebbek.

    "ismét hazugság, a genetika határozza meg, hogy mennyi ételt kívánsz, és azt hogy dolgozod fel."
    Utóbbit igen előbbit nem. Ha egész nap otthon ülsz nem fog a tested kérni többet mint kell neki. Ha egész kinn kapálsz akkor leszel éhesebb mert többet égettél el.
    Az állításodról nincs semmilyen bizonyíték, az enyém meg egyszerű logika. A test akkor jelzi hogy éhes vagy ha fizikai mozgással lecsőkkented a vércukrot ekkor jelez az ágy.
    Nem a genetika, hanem az agyad. Több mozgás több kalória igény.

    Illetve pont hogy mozgással és edzéssel lehet jobb felszívódási hatékonyságot növelni. Egy hosszútávú futó szervezete ezért képest futás közben a cukrot gyorsabban hasznosítani mint az átlag ember. A szervezeted hozzátud szokni nagyon sok mindenhez.

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #108 üzenetére

    nemmegy a felfogás feladom. még1x minden ember szervezete másként dolgozza fel a táplálékot, ha nem így lenne, nem létezne mondjuk cukorbetegség, ami egy szélsőséges állapota ennek.
    Még mindig nem fogod fel, hogy teljesen mindegy az étrend, ha több táplálék szívódik fel, mint amire a szervezetnek szüksége van, és ez a felszívódás egyénenként változik. Ahogy valakinek jó lehet mondjuk a szélsőséges Atkins diéta, valakinek meg nem.
    Mivel a többi szöveget se olvastad el felesleges ismételnem magam. Egyszerűen nem vagy hajlandó végigolvasni, hanem az első szó után már gépeled a "cáfolatot" ami nem is arra vonatkozik, amit írtam. :W

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #109 üzenetére

    Cukor betegség (type 2) a rizikótényezők miatt alakul ki: pl. elhízás és ebből következő magas vérnyomás.
    A világon legtöbbször épp azért, mert rosszul étkeznek az emberek, a sok cukros és gyors szénhidrátos kaják miatti magas és alacsony cukorszint (és inzulin) miatt inzulin rezisztencia alakul ki.

    Az egyes típusú inkább genetikai alapon alakul ki elsősorban fiatalabb korban, de ez sem ismert teljesen, autoimmun betegségre is gyanakodnak.
    Ezért terjed felnőtteknél ki a 2 típusú és az a gyakoribb mert a szár kaja miatt van elsősorban túlsúly miatt.

    Több táplálék nem szívódik fel mint amennyi a szervezetnek épp kell, mert minden másból zsír tartalék lesz.
    Kevesebbet kell bevinni és a feleslegből nem lesz zsír vagy többet mozogni.
    Ha két ember eszik 100g rizst ami 80g szénhidrát egyiknél 50g hasznosul másiknál 80g hasznosul de utóbbi nem eget el annyit, akkor vagy többet kell elégetni vagy nem 100g kell enni hanem 80g-ot.

    Ez egyszerű matek. Ezt használja dietetikus és az orvos is.
    Vagy a bevitt kalóriát kell csökkenteni vagy a felhasznált kalória mennyiséget kell növelni.
    Ha 100g rizzsel te jobban hízol mint más valaki, akkor csökkentsd az adagot.
    Szóval nem, nem teljesen mindegy az étrend, mert két számot kell nézni összvissz. Bevitt kalória / elégetett kalória.

    Van köze a genetikához? Persze, de korántsem annyira mint amennyire ott gondolod.

    Eleve a "felszívódás" nagy részét a bél flora intézi, ami szintén nem betonba kötött és nem fix. A bélflóra rövid időn belül tud változni és alkalmazkodni.
    Egyszerű példa, nyár elején a dinnye 1-2 hétig mindig felfúj vagy gondot okoz, de aztán az azt lebontó baktériumok elterjednek és így segítenek könnyebben megemészteni.

    Ha fél évig nem eszel tejterméket majd egyszer csak visszahozod az étrendbe, sanszos az elején "gondod" lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #110 üzenetére

    "Ha 100g rizzsel te jobban hízol mint más valaki, akkor csökkentsd az adagot.
    Szóval nem, nem teljesen mindegy az étrend, mert két számot kell nézni összvissz. Bevitt kalória / elégetett kalória."

    magyarul igazam van, és az emberek különböznek, hiába eszik ugyanazt és hiába égetnek el ugyanannyit, attól még az egyik megszopja, a másiknak meg tökéletes..
    csak sikerült végre eljutni idáig.

    Most már csak odáig kéne eljutnod, hogy nem csak a 3 alap tápanyagforrás létezik, hanem rengeteg ásvány, vitamin és egyéb, és ha ezek hiányoznak, akkor szintén bajok lépnek fel, ha ezek felszívódása hiányzik, akkor szintén. Utána elkezdhetsz azon gondolkodni, hogy miért van az, hogy valaki megeszik 100g rízst, és a szervezet úgy érzi elég volt, ugyanazokkal a paraméterekkel rendelkező megeszi ugyanazt, és a szervezete azt mondja nem volt elég.

    Ha ezt sikerül megérteni, akkor megérted mire akartam kilyukadni, hogy mit jelent az, hogy éhség, és hogy azt mindneki máshogy éli meg, mivel nem a toyota robotgyárában készültünk, hanem egy randomgenerátorral.

    "Eleve a "felszívódás" nagy részét a bél flora intézi, ami szintén nem betonba kötött és nem fix."
    Sohase mondtam, hogy kizárólag születésnél dől ez el, de szerinted annak semmi köze hozzá. Senki se mondta, hogy fix, írtam is, hogy a korral is változik, ahogy alapból az ízlelés is. Valaki még 20 évesen is édes nyálat kíván a buliban, valaki meg sört inna. Embere válogatja.

    Hogyha ez megvan, akkor eljutunk odáig, ami az elején a tényállításom volt, hogy az embereknek az lenne az igazi, ha megkeresnék, hogy mitől éhesek, és mi mulasztaná el nekik, mi az amit hiányol a szervezetük. Ha ez meg van, nem ennének annyit, és kínlódás nélkül lefogyhatnának, és jóval kisebb eséllyel híznának vissza.

    okoskodom, tehát vagyok

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #111 üzenetére

    Senki nem állította, hogy az emberek nem különböznek.
    Abban nincs igazad, hogy a genetika annyira számít hogy a különböző "felszívódás" miatt híznak el az emberek.
    A valóság meg az, hogy ezzel takaróznak az emberek (anyám is, "jaj nekem ilyen az alkatom" és nekem ezt dobta a gép meg hasonlók), holott 90%-ban az életmód számít, mit eszel és mennyit mozogsz.

    "csak sikerült végre eljutni idáig"
    Igen, magyarul a kaján múlik, zabáljon kevesebbet, mozogjon többet és nem lesz túlsúly. Nem beletörődni kell persze az egyszerűbb.
    Mondjuk a példám elméleti volt, mert ilyen esetről az életben nem találni példát kb az orvostudományban. De sokadszorra, szívesen elolvasom a kutatást.

    "Most már csak odáig kéne eljutnod, hogy nem csak a 3 alap tápanyagforrás létezik"
    Ezt sem volt kérdés, csak azt akartam érzékeltetni hogy manapság már nem kalóriát számolnak hanem a 3 makrót.
    Az egészséges étkezés alapja a változatos étkezés, így nincs gond a vitaminok/ásványi anyagokkal.
    Azt hittem ezt nem kell magyarázni.

    Persze ettől még mindig nem igaz az, hogy a genetika és szervezeted csipkebogyót kíván ha C vitamin hiány tünetei lépnek fel. Ez már csak azért is hülyeség, mert sok mindent nem lehet étellel bevinni.
    Egész észak Európa D vitamin hiányban szenved, mert kevés a napos órák száma. Senkit nem önt el a kényszer, hogy költözzenek délre.

    "hogy mit jelent az, hogy éhség"
    Mindenki tudja mi az az éhség. Fentebb már leírtam, nincs genetikailag kódolva közvetetten és nem ez okoz túlsúlyt.
    Akkor nem lehetne éhség csökkentő (rost) tablettával vagy olyan hatóanyagú teával csökkenteni, mert ahhoz gén szerkesztés kellene.

    De amúgy éhség mögött lehetnek akár téves jelzések is, amikor igazából nincs szükségünk az étel energiájára, egy szimpla reklámban bemutatott guszta étel is meghozhatja, egyik pillanatról a másikra.

    "Valaki még 20 évesen is édes nyálat kíván a buliban, valaki meg sört inna. Embere válogatja."
    Pontosan, aki viszont tudja az édes nyáltól elhizhat és iszik vizet helyette az nem hízik elvagy legalább tudatosan iszik keveset és a hosszú távú életmód egészséges. Ezek a cheat dayek. Nem kell mindenről lemondani. Kevesebbet egyél jobb dolgokból mint amennyit elhasználsz. (vagy használj többet, lásd Phelps)
    Aki máshogy dönt az meg elhízik. Csak akkor nem kell csodálkozni és genetikára mutogatni.

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #112 üzenetére

    hát, semmit se fogtál fel ezekszerint abból amit írtam.. így jártunk

    okoskodom, tehát vagyok

  • Hintalow

    senior tag

    Eh, én meg naívan idejövök, hogy olvasok valami jó kis eszmecserét az ipari robotizációról, erre BOOOM, valami cringy newage táplálkozásvudu.... :DDD

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #116 üzenetére

    nem érv, ténymegállapítás.
    még szerencse, hogy nem vagyok tanár, biztos nehezen adnám át az infot.

    okoskodom, tehát vagyok

  • kolosszus87

    senior tag

    Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

Új hozzászólás Aktív témák