Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tanisz

    senior tag

    válasz Cifu #57 üzenetére

    Hát.... lehet igazad van, bár az is ferdítésnek számíthat ilyen alapon, amit Te mondasz. Nem vagyok szakértő, Te biztosan jobban értesz hozzá, nem vitatom.
    Nekem mások a tapasztalataim, saját gyakorlatból. Nem feltétlen a kezdetek kezdetére értettem, kb 9-10 év távlatában csak.

    Mikor megvettem anno a plazmámat, kb 2010-11-ben talán. Pontosan nem emlékszem, egy Pana G30 volt. FHD, semmi extra. Igaz az NeoPlazma fantázianéven ment akkor a panánál.

    Akkor úgy voltam, hogy teljesen mindegy milyen plazma, vagy LCD, volt rá kb 200e HUF keretem.

    Nézelődtem hetekig, elmentem keresgélni, összehasonlítani az adott keretbe beleférő akkor Samsung és LG lcd-ket, ekkor figyeltem fel a plazmára, ugyanazt a műsort adták benne, egymás mellett volt a 3-4 márka, hasonló árkategóriában és akkor tűnt fel, hogy a plazmának jóval jobb a képe. Főleg ha nem csak fhd-t hanem SD-t vagy csak HD-val próbáltam. Aztán nem akartam elhinni, hogy az LCD ennyivel "csúnyább". Azt gondoltam, hogy biztos valami régebbi modeleket néztem, de nem.
    A techninikai leírás szerint 122 W-ot fogyaszt bekapcsolva a G30, gondolom ez átlagfogyasztásnak számít.

    Az lehet a plazmák kezdet kezdetén zabálták az energiát, olyanom sohasem volt, de 2011 környékén ugyanazért az árért jobb képminőséget kaptál, szerintem. A tükröződéssel meg egyáltalán nincs probléma.

    Persze laikusnak számítok. Simán tévedhetek, benne van a pakliban.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Új hozzászólás Aktív témák