Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    Huszonöt hónapot vitt el az életemből a "vitézség".

    Nehezen kezelhető? Hát igen.
    Piros bakancs ugyan nem volt, de ha eszembe jutott volna...

    Vártunk a vegyvédelmi gyakorlatra a gázkamra mellett. Maga a gyakorlat abból állt, hogy birkaként sorakoztunk egy szürke falú, nyomott hangulatú helyiség falánál. Ajtó zárva, a parányi ablakokon szürke fény szűrődött be. Állt a főfaszi középen, kezében konzervdoboz, fején gázálarc.
    Gáz! Ordította, és valamit megrántott, vagy húzott a dobozon, és ledobta a lábunk elé. Tódult a füst, mi pedig rángattuk a szimatszatyor madzagjait, téptük ki az óvszert, rántottuk fel a fejünkre.
    Idáig rendben is lenne, csak jópáran lecsavarták a gégecsövet a szelencéről, hogy vakriadók esetén levegőt is kapjanak. Nekik dupla meló volt a dolog. :K
    Megvolnánk, bámultuk a füstöt.
    Újabb vezényszó: Elszakadt a tömlő!
    Ez az az izé, ami a szűrő szelence, és a gázálarc közt viszi a levegőt. Szimatszatyorból szelence kitép, gégecső kicsavar belőle, meg a gázálarcból, szelencét meg gyorsan felcsavar a gázálarc kompatibilis menetébe.
    Jól hangzik, működik is a dolog. Csakhogy a gáz megszorul a maradék cuccokban, így a művelet után ki kell fújni egy nagyot, hogy tiszta maradjon a rendszer.
    Krehácsolás indul...
    Újabb vezényszó: Elszakadt a gázálarc!
    Szelence kicsavar, gázálarc letép, szelence szájba, nagyon kifúj, lélegez. Szem meg lehúnyva.
    Egymásba kapaszkodva toporogtunk ki a kamrából.
    Kevesen nem prüszköltünk, könnyeztünk, hánytunk.

    Na, erre a cirkuszra vártunk, és mivel találtam egy tégla darabot, felrajzoltam a betonra egy ugróiskolát.
    Mindenki hülyének nézett, röhögtek.
    Tuti kis kavics repülj. Repült, megállt az egyesben. Ugráltam féllábon, nyertem. Repülj kis kavicskám, repült.
    Mire a negyedikig értem, már volt partner. Mire a hatodikig, újabb társak csatlakoztak.
    Mire felért a gázkamrához a főfaszi, már volt szögletes, és csigás ugróiskolánk. Mindenki ugrált önfeledten, csak egyvalaki üldögélt közömbösen. Én. :K

    - Solymosi honvéd!
    - Jelen!
    - Maga zülleszti a honvédség harckészültségét!
    - Megindokolná, őrnagy elvtárs?
    - Zülleszti, mert én azt mondom! Két hét!
    - Értettem!

    Varázslatos a két hét. Laktanyafogságról van szó, így kimenőről sem lehet szó, nemhogy húzósabb távollétekről.
    17 órától szabadfoglalkozás. De nem a laktanyásoknak. Őket akkor osztják be konyhamelóra, vagy iroda takarításra.
    Kettő egyáltalán nem egyenlő kettővel.
    Kihirdették a két hetet, megsemmisülten állt a vétkes a tagló alatt. Én csak röhögtem, persze magamban, nyíltan nem volt szabad.
    A kihirdetéstől két hét helybenjárás dukált, tehát nem volt érvényben a büntetés, de sehova. Kimenő kampec.
    Két hét után a büntetés életbe lép. Két hét szívás.
    Utána két hétig nyista kedvezmény, így kimenő is nyista.
    Hat hét az a kettő...

    Bocs, ha szószatyor vagyok, nem tudom megtagadni önmagam.

    Jó írás, együltömben elolvastam, nem tudtam felállni mellőle.
    Nagy üdv, guga! :R

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz lorenzen #22 üzenetére

    Nekem volt ám krumplivirágom, úgy biza! :K
    Hamar elvették, úgy biza! :K

    Külön történet, nem itt fogom részletezni. :N

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák