Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hix2500

    csendes tag

    (Lehet, hogy már volt, de most nem olvastam végig 400+ hozzászólást, bocsi)

    Az aranyozott USB felesleges + játékra kell témában: elvileg aról beszélünk, hogy fontos, hogy szépen és gyorsan átmenjen a jelecske az USB vezérlőbe, ami meg majd hosszú útjára küldi a jelet a gépben, majd a szoftver egyszer csak regál, és végrehajtja a mozdulatot. Most maradjunk az egér és az USB vezérlő útjánál. Sokan azt gondolják, hogy ha valami digitális, akkor no problem, minden megjavult. De az a feszültség, ami szaladgál a vezetékben az bizony olyan analóg, mint a huzat. Digitális dolgokat, egyelőre csak analógból tudunk képezni, mivel a valóság analóg. Tehát megy a jel az USB vezérlőbe. Nem néztem bele ilyen vezérlők kódjába, de feltételezem megy egy CRC, vagy bármilyen ellenőrzőkód is a jel mellé (általában az ilyen protkollok így működnek). Mi van ha nem stimmel a CRC, mert valamilyen okból kifolyólag nem az érkezett meg a vezérlőhöz, amit az egér elküldött? Vagy az lehet, hogy az egérnek visszaküldi ezt a vezérlő és az újra elküldi a jelet, addig, amíg helyes nem lesz a CRC. Vagy egyszerűen eldobja az üzenetet. Szerintem ez utóbbi lesz a helyes megfejtés, de tulajdonképpen mindegy. A lényeg az, hogy nem az fog történni, amit az egérrel csináltunk. Ezért fontosak a jó minőségű kábelek, jó minőségű csatlakozók. Az, hogy digitális, még nem old meg mindent, attól még simán átmehet a jel rosszul egy analóg vezetéken, mert a vezeték, meg még a rádióhullám (meg minden egyéb hullám) is analóg.

    Szóljtaok, ha tévedtem valamiben.

Új hozzászólás Aktív témák