Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    Teljesen egyetértek velük. Még ha a Mate X-et is nézem, ami fényévekkel jobb a Galaxy Fold-nál, akkor is egy erősen kompromisszumos készüléket látok ami becsukva durván nagy (161.3 x 78.3 x 11 mm, 300g, WTF?) kinyitva pedig mindössze egy mini 8"-os tabletnek felel meg ami a közel 1:1-es képaránya miatt nagyon limitáltan használható. Valahogy ezt a 6.6" -> 8.0"-os ugrást nem érzem elégnek ahhoz, hogy megérje ilyesmivel foglalkozni, főleg hogy egy normál kávamentes 6.6 - 7"-os telefont sokkal kompaktabb méretből is ki lehet hozni manapság.

    Szóval, még ha technikailag tökéletesen meg is tudják csinálni, a fizikát akkor sem lehet megerőszakolni. Egy darab zsanérral, viszonylag kompakt telefont fizikailag lehetetlen megfelelően nagy tabletre nyitni.
    Esetleg azt tudom elképzelni, hogy a jövőben több zsanért rakjanak bele amivel a kijelzőt harmonikaszerűen nyitják ki mondjuk 3-4 szegmensből (ez megoldaná a képarány gondját is mivel így simán lehetne 3:2 vagy 2:1 arányú kinyitva) ezt viszont még sokkal nehezebb lenne kompakt méretre összecsukni, arról nem beszélve hogy az egyes szegmensek vékonyításával jelentősen sérülékenyebbek lennének.

  • nkmedve

    őstag

    válasz Depression #18 üzenetére

    Tudom, hogy felületben duplája (nyilvánvaló, ha összecsukva csak a kijelző felét használod), nem is a számokról van itt szó, hanem arról, hogy az ormótlanul nagy telefon kinyitásával is mindössze egy apró 8"-os tablet kijelzőjét kapod meg, ami az idétlen képarány miatt bizonyos dolgokra még rosszabb is mint egy normális képarányú 8"-os tablet (pl. filmek/videók).
    Nem sok értelmét látom ennek, főleg azt figyelembe véve, hogy a 10" alatti tabletek jóformán senkinek nem kellenek (rajtam kívül), olyannyira, hogy kb. szököévente kerül ilyen a piacra.

Új hozzászólás Aktív témák