Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kutykurutty7

    aktív tag

    válasz #87628288 #18 üzenetére

    Igen, a szlovák Eustock árulta a Meizu-kat, de magyar céggel intézte a garanciát. Tehát itt szerintem nem nem annyira hátrány, hogy szlovák cég volt a forgalmazó.

    Mondhatod, hogy nem zavar, hogy csak kínai szoftver van a telefonodon, ami angolul is tud (nálam sem az angol tudással van gond, elhiheted!). Viszont nem véletlenül mondják, hogy Kína egy "kemény diktatúra". Olyan szinten kontrollálják a kínai állampolgárok kommunikációját, hogy biztos lehetsz benne, hogy ha kínaiaknak szánt ROM-ot használsz a telefonodon, akkor minden adatod egyből megy oda és MINDENT tudni fognak rólad. Nekem sincs titkolnivalóm, de ez a szint már konkrétan zavar! És ha a Global ROM-ba nem is tették bele ezeket a lehallgató és szivárogtató csatornákat, nyugodtan mondhatják, hogy ők nem is állították, hogy használhatod a kínai szoftvert, az nem neked lett szánva. És nyilván az alap Android is szivárogtathat az amerikaiak felé, de annak a szintje még mindig messze van a kínaiaknak szánt kínai szoftver kémkedési szintjétől! Ebben biztos lehetsz! Ettől függetlenül mondhatod, hogy nem érdekel! Használd egészséggel! De ebben az esetben nem kell sírni, ha pl. a kínaiak "lenyúlják" a Google mailboxodat, mert ha kell nekik, megteszik...

    IT biztonsággal (is) foglakozom és láttam már párszor, hogy mire képesek a "kici kínaiak"...

    [ Szerkesztve ]

    Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

Új hozzászólás Aktív témák